راه اندازی آزمایشی XRP Ledger خصوصی توسط ریپل برای صدور ارز های دیجیتال بانک های مرکزی

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
راه اندازی آزمایشی XRP Ledger خصوصی توسط ریپل برای صدور ارز های دیجیتال بانک های مرکزی

دفتر کل خصوصی CBDC به چالش های بلاکچین های عمومی می پردازد. یکی دیگر از اهداف دفتر کل CBDC، معرفی همکاری بی سابقه در امور مالی است. گزارش شده است که این شبکه از امنیت بالایی برخوردار خواهد بود. زیرا از فناوری XRP Ledger استفاده می کند.


چگونه روی ارز های دیجیتال سرمایه گذاری کنیم؟؟

ما در آسیک بوتز، این کار را از دو طریق برای شما امکان پذیر کرده ایم.

جهت ورود به دنیای کریپتو کارنسی، روی لینک های زیر کلیک کنید.

روش اول: ربات تریدر سیلیکون          روش دوم: پلن های بدون ریسک


راه اندازی آزمایشی XRP Ledger خصوصی توسط ریپل برای صدور ارز های دیجیتال بانک های مرکزی

ریپلی، شروع به راه اندازی آزمایشی CBDC Private Ledger، نسخه خصوصی XRP Ledger این شرکت کرده است. این اوپن سورس، به بانک های مرکزی یک راه حل امن و در عین حال همه کاره برای صدور و مدیریت ارزهای دیجیتال ارائه می دهد. یک بلاگ پست، این خبر را در تاریخ 3 مارس اعلام کرد و خاطرنشان کرد که نسخه خصوصی XRP Ledger از همان فناوری بلاکچین استفاده می کند که نسخه اوپن سورس مبتنی بر آن است. بدین ترتیب، طراحی دفتر ویژه CBDC به بانک ها امکان می دهد که پرداخت ها را تسهیل کرده و ارز صادر کنند.

به گفته بلاگ پست، هدف این راه حل، ساده سازی صدور CBDC است. مطابق ریپل، بیشتر CBDC ها در شبکه های بلاکچین اجرا می شوند. در حالی که بانک های مرکزی می توانند به راحتی از شبکه های موجود برای ایجاد CBDC استفاده کنند، بیشتر بلاکچین ها بر پرداخت ها متمرکز نیستند. به همین منظور، بانکهای مرکزی نمی توانند از آنها استفاده کنند. زیرا نمی توانند حجم بالای معاملات مورد نیاز CBDC را کنترل کنند.

  • ریپل توضیح داد که چرا بانک های مرکزی باید از دفتر کل CBDC استقبال کنند:

“بیشتر بلاکچین ها دفترهای عمومی هستند. برای همه قابل مشاهده هستند و توسط شبکه گسترده ای از اعتبار سنج ها به روز می شوند. یک بانک مرکزی بیش از آنچه یک دفتر عمومی ارائه دهد، به حریم خصوصی معاملات و کنترل ارز خود نیاز دارد. بنابراین به احتمال زیاد تصمیم به ایجاد CBDC در یک دفتر خصوصی است که می تواند در مقیاس مورد نیاز نیز کار کند.”

این شرکت افزود که بانک های مرکزی همچنین به یک شبکه بلاکچین نیاز دارند که با زیرساخت های مالی فعلی سازگار باشد.

 

رفع نواقص بلاک چین عمومی

دفتر ویژه CBDC حجم معاملات مورد نیاز بانک های مرکزی را ارائه می دهد. گفته می شود، شبکه قادر به انجام ده ها هزار معامله در ثانیه هنگام راه اندازی خواهد بود. با گذشت زمان، ریپل پیش بینی می کند که قادر خواهد بود این ظرفیت را به صدها هزار تراکنش در ثانیه افزایش دهد.

دفتر کل CBDC از همان مکانیزم های اجماعی استفاده می کند که دفتر XRP برای تأیید معاملات استفاده می کند. با توجه به اینکه این مکانیزم به انرژی زیادی احتیاج ندارد، ریپل ادعا می کند که روند تأیید آن تقریباً 61000 برابر ارزان تر از بلاک چین های عمومی است که از مدل اجماع اثبات کار (PoW) استفاده می کنند.

علاوه بر این، CBDC Private Ledger از استانداردهای امنیتی بالایی برخوردار است و به بانک های مرکزی اجازه می دهد کنترل را برای تنظیم آن مطابق میل خود، در مورد حریم خصوصی و ضروریات سیاست حفظ کنند. ریپل با اطمینان از امنیت شبکه بانک های مرکزی، گفت که فناوری پشت آن هشت سال است که راه اندازی شده و میلیاردها دلار بدون معاملات امنیتی در هر روز معامله می کند.

جدا از مزایای فوق، CBDC Private Ledger همچنین توسط فناوری های ریپل نت و مجموعه پروتکل های اینترلجر، برای تسهیل خدمات با بهره وری بالا مانند پرداخت های خرد پشتیبانی می شود.

ترجمه بلاگ پست منتشر شده در وبسایت شرکت ریپل

ریپل در حال آزمایش نسخه خصوصی XRP Ledger اوپن سورس عمومی است که یک راه حل امن، کنترل شده و انعطاف پذیر برای صدور و مدیریت ارزهای دیجیتال در اختیار بانک های مرکزی قرار می دهد.

با بیش از 80٪ از بانکهای مرکزی که به طور فعال در حال کشف نوعی ارز رمزنگاری شده تحت حمایت دولت هستند، ورود اولین ارز دیجیتال بانک مرکزی جهان (CBDC) اجتناب ناپذیر است. هر CBDC جدید دارای اهداف منحصر به فردی خواهد بود که توسط چالش ها و فرصت های خاص کشورش هدایت می شود.و ناگزیر به فناوری ها و پیاده سازی های مختلف منجر می شود.و دنیا را با یک راه حل منظم تنها می گذارد.

 

چالش های پیش روی CBDC

فناوری دفتر توزیع شده، اساس بسیاری از CBDC ها خواهد بود. دقیقاً همانطور که برای ارزهای رمزپایه امروز نیز وجود دارد. در حالی که بانک های مرکزی می توانند به بلاکچین های موجود دسترسی پیدا کنند تا CBDC ها را به سرعت راه اندازی کنند، بیشتر دفترها برای پرداخت ساخته نشده اند و نمی توانند حجم معاملات مورد نیاز یک شعبه موفق CBDC را مدیریت کنند.

بیشتر بلاکچین ها دفترهای عمومی هستند. برای همه قابل مشاهده هستند و توسط شبکه گسترده ای از اعتبار سنج ها به روز می شوند. یک بانک مرکزی بیش از آنچه یک دفتر عمومی ارائه دهد، به حریم خصوصی معاملات و کنترل ارز آن نیاز دارد. بنابراین به احتمال زیاد تصمیم به ایجاد CBDC در یک دفتر خصوصی است که می تواند در مقیاس مورد نیاز نیز کار کند.

علاوه بر این، قابلیت همکاری -توانایی یک دفتر حساب خصوصی برای ارتباط با زیرساخت های مالی موجود جهانی امروز، و همچنین سایر CBDC ها و سایر ارزهای دیجیتال- حیاتی خواهد بود. در حقیقت، بانک تسویه حساب های بین المللی در برنامه نوآوری 2021/22 خود، قابلیت همکاری برای پرداخت های مرزی را به عنوان اولویت اصلی CBDC ها مشخص کرده است.

 

دفتر خصوصی CBDC

دفتر خصوصی CBDC، بر اساس همان فناوری بلاکچین ساخته شده است که XRP Ledger (XRPL) را تأمین می کند. این بدان معناست که CBDC Private Ledger برای پرداخت ساخته شده است.

این همچنین بدان معنی است که CBDC Private Ledger برای صدور ارز طراحی شده است. بیش از 5400 ارز صادر شده در XRPL طی 8 سال گذشته، از جمله دارایی دیجیتال بومی آن یعنی XRP.

جابجایی پول در CBDC Private Ledger مقرون به صرفه، قابل اعتماد و تقریبا سریع خواهد بود. معاملات همچنین می توانند در حجم مورد نیاز بانک های مرکزی اتفاق بیفتند. CBDC Private Ledger ده ها هزار معامله در هر ثانیه (TPS) را در ابتدا با مقیاس.بندی صدها هزار TPS در طول زمان انجام می دهد.

معاملات در دفتر کل CBDC توسط همان پروتکل اجماعی استفاده شده توسط XRP Ledger تأیید می شود. که بسیار کم مصرف تر است و بنابراین ارزان تر و 61000 برابر کارآمدتر از بلاک.چین های عمومی است که از اثبات کار استفاده می کنند.

علاوه بر استفاده از فناوری XRP Ledger  CBDC Private Ledger توسط فناوری های ریپل نت.و مجموعه پروتکل های اینترلجر نیز پشتیبانی می شود تا.موارد استفاده از بازده بسیار بالا مانند پرداخت های خرد را امکان پذیر کند.

دفتر کل CBDC حتی بالاترین استانداردهای امنیتی برای بانک های مرکزی را نیز دارا می باشد که هرکدام از حاکمیت و توانایی شخصی.سازی کامل براساس حریم خصوصی و سیاست های منحصر به فرد خود را دارند. فناوری اصلی این دفتر جدید CBDC برای بیش از 8 سال بدون هیچ.حادثه ای و با ارزش میلیاردها دلار در هر روز کار می کند.

 

وقت تعریف آینده پول است

ریپل سابقه اثبات شده ای در ارتباط موفقیت آمیز سیستم های مختلف پرداخت، حمایت از ابزار بلاکچین برای حل و فصل پرداخت های جهانی دارد.و مورد اعتماد صدها موسسه مالی در سراسر جهان است.

ما در حال حاضر با بانک های مرکزی در سراسر جهان درگیر هستیم تا اهداف آنها را بهتر درک کنیم و ارزیابی کنیم که.چگونه دفتر حسابداری خصوصی CBDC می تواند به آنها دست یابد. ما اعتقاد داریم این راه حل ضمن تقویت ارزش و مزایای بانکهای مرکزی، شرکای آنها و بیش از همه میلیونها نفری که از.آن استفاده می کنند، بر چالشهای اصلی ایجاد و مدیریت ارز دیجیتال مستقل غلبه خواهد کرد.

و ما تازه شروع به کار کرده ایم. ما همچنین روی یک رویکرد جدید کار می کنیم که بانکهای مرکزی بتوانند به شبکه ای از دفتر کل های ارز های دیجیتال بانک مرکزی بپیوندند.که امکان همکاری پذیری کامل را فراهم می کند، در حالی که به هر یک از اعضا.اجازه می دهد استقلال پولی و فناوری خود را حفظ کنند. ما اعتقاد داریم این یک تغییر بازی برای بانک های مرکزی خواهد بود.و از انتشار جزئیات بیشتر در مورد نحوه کار آن بسیار هیجان زده هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.