جنگ اوکراین چگونه می‌تواند باعث افزایش قیمت بیت کوین شود؟

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
جنگ اوکراین چگونه می‌تواند باعث افزایش قیمت بیت کوین شود؟

جنگ اوکراین، چه تاثیری روی بیت کوین و بازار رمزارزها خواهد گذاشت؟ به دلیل وضعیت متشنج مرز اوکراین در پی تهدید نیروهای روسی، بازارهای سهام و اوراق قرضه در آشفتگی مطلق هستند. به همین دلیل، بازار کریپتو رونق خواهد گرفت.


چگونه روی ارز های دیجیتال سرمایه گذاری کنیم؟؟

ما در آسیک بوتز، این کار را از دو طریق برای شما امکان پذیر کرده‌ایم.

جهت ورود به دنیای کریپتوکارنسی، روی لینک‌های زیر کلیک کنید.

روش اول: ربات تریدر سیلیکون          روش دوم: پلن های بدون ریسک


توجه: این مقاله هیچ سیگنال خرید یا مشاوره‌ای برای سرمایه‌گذاری را ارائه نمی‌دهد.

جنگ اوکراین چگونه می‌تواند باعث افزایش قیمت بیت کوین شود؟

احتمال حمله روسیه به اوکراین، باعث ایجاد لرزش در بازارهای سهام و اوراق قرضه شده است. حضور بیش از 100000 پرسنل نظامی در امتداد مرز اوکراین و روسیه، این سیگنال را به آمریکا و متحدانش ارسال کرده است که ولادیمیر پوتین، در مورد جنگ غافل نیست.

بدیهی است که بازارهای مالی نگران هستند. زیرا جنگ، به خودی خود آسیب زا خواهد بود؛ اما تحریم‌های اقتصادی سنگین علیه روسیه نیز می‌تواند باعث ایجاد تحولات بزرگی شود. با این حال، یکی از کارشناسان بر این باور است که پرچمدار بازار رمزارزها، بیت کوین، در صورت وقوع جنگ در اروپای شرقی، شکوفا خواهد شد.

 

پولی که قابل مصادره نیست

به گفته نایجل گرین، مدیر اجرایی DeVere Group، “خطرات جدی ژئوپلیتیکی” مفید بودن واقعی ارزهای دیجیتال را آشکار می‌کند. او گفت: «تحقیقات نشان می‌دهد که کمک‌هایی از طریق بیت‌کوین به سازمان‌های غیردولتی و گروه‌های داوطلب اوکراینی، سرازیر شده است». به گفته کارشناسان، این فعالیت‌های تامین مالی، برای تجهیز ارتش اوکراین به تجهیزات نظامی و پزشکی استفاده می‌شود.

ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین، بر روی بلاکچین میزبانی می‌شوند و این موضوع، عدم تمرکز و امکان ناشناس ماندن را برای طرفین تراکنش، فراهم می‌کند. بنابراین، وجوه ارسال شده از این طریق، کمتر قابل مصادره خواهند بود.

  • گرین گفت:

“در عین حال، روسیه، دشمن اوکراین، در حال برنامه‌ریزی برای تنظیم بازار کریپتوکارنسی از طریق تصویب قانون برای این بازار، از جمله قانون استانداردهای مالیاتی در هفته آینده است. هر دوی این دشمنان می‌دانند که بیت‌کوین و ارزهای دیجیتال، می‌توانند موسسات مالی سنتی را که ممکن است باعث مسدودیت تراکنش‌ها شوند را دور بزنند. چرا که در کریپتو هیچ مرجع مرکزی‌ وجود ندارد که بتواند پرداخت‌ها را مسدود کند.”

نمونه ای از مزایای تمرکززدایی، هفته گذشته در آن سوی دنیا به نمایش گذاشته شد. کشورهایی مانند کانادا و استرالیا، شاهد اعتراض «کاروان آزادی» علیه الزام واکسیناسیون COVID-19 بودند. GoFundMe، سازمانی متمرکز است که یک صفحه تامین مالی برای کامیون داران معترض کاروان آزادی را مسدود کرد.

دلیل این مسدودیت، عدم پاسخگویی معترضین در مورد نحوه خرج کردن پول بود. اما علاقه‌مندان به ارزهای دیجیتال، در پاسخ به این مسدودیت یک کمپین تامین مالی غیر متمرکز را در پلتفرم تالی کوین، راه اندازی کردند.

 

پس چرا قیمت بیت کوین سقوط کرد؟

با وجود اخباری که انتظار می‌رود تاثیر مثبتی روی بازار بگذارند، اما ارزش بیت کوین امسال بیش از 10 درصد و از نوامبر تاکنون، حدود 35 درصد کاهش یافته است.

  • گرین می‌گوید:

“این کاهش ناشی از یک احساس ریسک گسترده بود که در بسیاری از مناطق، بر بازارهای سهام جهانی نیز تأثیر گذاشت. بازارهای سهام، مانند بازار ارزهای دیجیتال، هرگز در یک خط مستقیم حرکت نمی‌کنند و همیشه اوج و فرود دارند. با این حال، تاریخ به ما می‌آموزد که مسیر در بلندمدت برای هر دو بازار قابل پیش‌بینی است: بالا می‌روند.”

گرین قبلاً از بیت‌کوین به‌عنوان یک ذخیره‌سازی عالی برای ارزش سرمایه حمایت می‌کرد. او افزود که وضعیت پر تنش اوکراین، اکنون یکی از بهترین ویژگی‌های رمزارزها را برای سرمایه‌گذاران اصلی برجسته کرده است. او گفت: «مسائل ژئوپلیتیکی در این هفته، ارزش‌های اصلی آنها را آزمایش کرده‌اند که یک سیستم پولی غیرمتمرکز، ضد دستکاری و “غیرقابل مصادره” است. این موارد استفاده در دنیای واقعی، پذیرش انبوه بیت کوین را افزایش می‌دهد و باعث رسیدن به قیمت‌های بالاتر در سال جاری می‌شود.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.