افزایش 200 درصدی حجم معاملات کریپتو در صرافی معروف اوکراین

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
افزایش 200 درصدی حجم معاملات کریپتو در صرافی معروف اوکراین

‌کیونا، یکی از صرافی‌های با سابقه در کشور اوکراین، شاهد تغییر سریع در رفتار مشتریان است. این صرافی، در پی حملات روسیه و ایجاد نگرانی‌های ارزی، افزایش 200 درصدی حجم معاملات کریپتو در اوکراین، علی الخصوص در میان مشتریان خود را مشاهده کرده است.


چگونه روی ارز های دیجیتال سرمایه گذاری کنیم؟؟

ما در آسیک بوتز، این کار را از دو طریق برای شما امکان پذیر کرده‌ایم.

جهت ورود به دنیای کریپتوکارنسی، روی لینک‌های زیر کلیک کنید.

روش اول: ربات تریدر سیلیکون          روش دوم: پلن های بدون ریسک


افزایش 200 درصدی حجم معاملات کریپتو در صرافی معروف اوکراین

داده‌ها نشان می‌دهد که پس از تهاجم روسیه به اوکراین، حجم معاملات بیت‌کوین و آلت‌کوین‌ها در صرافی‌های اصلی ارزهای دیجیتال این کشور، افزایش یافته است. طبق اطلاعات کوین جیکو، حجم معاملات کریپتو در صرافی کیونا، یکی از بزرگترین صرافی‌های اوکراین، تقریباً سه برابر شده و به بیش از 4 میلیون دلار رسید.

تاثیرشروع درگیری مسلحانه بین اوکراین و روسیه، بر ارزهای فیات هر دو کشور، بلافاصله بلافاصله پس از شروع جنگ آشکار شد. روبل روسیه به طرز محسوسی دچار سقوط شد گریونای اوکراین نیز کاهش یافت. هم اکنون هر دلار معادل 30 گریونا است که رکورد بیشترین افت در تاریخ این کشور را نشان می‌دهد.

اوکراین، که به طور شگفت‌انگیزی شاهد افزایش چشمگیر علاقه به گزینه‌های جایگزین بود، در همین ماه ارزهای دیجیتال را قانونی کرد. تصویب این قانون، تأثیر آشکاری در صرافی کیونا گذاشت. حجم معاملات کریپتو در این صرافی، پس از 7 سال فعالیت، در 21 فوریه کمتر از 1 میلیون دلار بود اما سه روز بعد و پس از قانونی شدن کریپتو در اوکراین، تقریباً به 4.1 میلیون دلار رسید.

 

اقدامات در طرف درگیر در جنگ

روز چهارشنبه، بانک ملی اوکراین شروع به محدود کردن وجوه نقد، محدود کردن برداشت گریونا به 100000 واحد (3353 دلار) در روز و ممنوعیت خرید و برداشت ارزهای خارجی برون مرزی کرد. یک پست فیس بوک، اشاره کرد که این بانک همچنین به دنبال ایجاد ثباتی در بازار ارزهای اوکراین است.

در همین حال، بانک مرکزی روسیه نیز مداخلات خود در بازارهای فارکس را برای تقویت روبل، در روز پنجشنبه آغاز کرد. این بانک، ظاهرا ئر 24 ساعت گذشته حرکاتی انجام داده‌است.

 

حمایت جامعه کریپتو از اوکراین

پس از حمله روسیه به این کشور، جامعه کریپتو برای حمایت از اوکراین حرکاتی کرده است. حمله روسیه به اوکراین بسیار خبرساز شده و به خصوص در میان اوکراینی‌ها، وحشت ایجاد کرده است. این جنگ با اعمال تحریم‌های جدید آمریکا علیه روسیه، بر بازارهای سهام جهانی تأثیر گذاشته است. در عین حال، جامعه کریپتو با پشتیبانی از اوکراین به این جنگ واکنش نشان داده است.

شخصیت‌های برجسته در صنعت کریپتو، از جمله مدیران عامل، بنیان‌گذاران، و دیگر علاقه‌مندان به ارزهای دیجیتال، درباره جنگ بین روسیه و اوکراین اظهار نظر کرده‌اند و برخی از آنها، در حمایت از اوکراین سخن گفته‌اند.

چانگ پنگ ژائو، مدیر عامل بزرگترین پلتفرم کریپتو جهان یعنی بایننس، گفت که کمک، همان چیزی است که مردم در چنین روزی به آن نیاز دارند. یکی دیگر از اعضای جامعه کریپتو که در میان این هرج و مرج، برای اوکراین ابراز نگرانی کرده است، مدیر عامل صرافی اوکی‌اکس است. هائو، مدیرعامل اوکی‌اکس گفت که این پلتفرم، به همه کارمندان محلی اوکراین که تحت تأثیر تهاجم قرار گرفته‌اند، رسیدگی کرده است.

استخر استخراج فلکس‌پول نیز قصد دارد در حمایت از اوکراین، خدمات خود را به تمام IP های روسیه قطع کند. این استخر اعلام کرد که از ماینرهای روسی عذرخواهی می‌کند و موجودی‌های معوقه را پرداخت خواهد کرد. استخر استخراج فلکس‌پول، در حال حاضر چهارمین استخر بزرگ اتریوم است.

علاوه بر این، سم بنکمن-فرید، بنیانگذار و مدیر عامل FTX، اعلام کرد که این صرافی به هر اوکراینی مستقر در این پلتفرم، ۲۵ دلار داده است.

 

تحریم آمریکا علیه روسیه

اقدامات پوتین، آمریکا و اروپا را وادار به تحریم روسیه کرده است. ایالات متحده اخیراً تحریم‌های جدیدی را علیه روسیه وضع کرده که مانع از دسترسی این کشور به سرمایه‌های خارجی می‌شود. با این وجود، رئیس جمهور روسیه قاطعانه گفته است که قصد ندارد دستورات خود را لغو کند.

  • پوتین گفت:

“هرکسی که بخواهد مداخله کند یا حتی بیشتر از آن، برای کشور و مردم ما تهدید ایجاد کند، باید بداند که واکنش روسیه فوری خواهد بود و شما را به عواقبی سوق خواهد داد که هرگز در تاریخ خود تجربه نکرده‌اید. ما برای هر چرخشی آماده هستیم.”

با اعمال تحریم‌های مختلف، کارشناسان فاش کرده‌اند که روسیه ممکن است از ارزهای دیجیتال به عنوان راه فرار استفاده کند. روسیه قصد دارد به جای استفاده از حواله‌های بانکی، تراکنش‌هایی را با نهادهای علاقه مند انجام دهد و هزینه‌ها را با کریپتو پرداخت کند. روسیه قبلا نیز در سال 2014، این‌کار را کرده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.