وام های Stablecoins و Crosschai

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
وام های Stablecoins و Crosschai
  • royapm
  • اردیبهشت 03, 1399
  • بدون دیدگاه

در حالی که راه حل های غیرمتمرکز مالی (Defi) در blockchain Ethereum رواج یافته است ، توسعه دهندگان اخیراً با اعمال شبکه BTC سیستم های مشابهی را ایجاد کرده اند. پروژه ای به نام وام های اتمی ادعا می کند که یک راه حل stablecoin بدون پشتوانه بیت کوین را پشتیبانی می کند ، در حالی که Money on زنجیره ای یک قرارداد هوشمند جدید که براساس پروتکل RSK ساخته شده است ، یک نشانگر stablecoin نیز ارائه می دهد.

تلاش برای Defi بیت کوین

در طول دو سال گذشته حیرت های زیادی وجود داشته است و عباراتی مانند “امور مالی غیر متمرکز (کسری”) یا “تأمین مالی باز” صحبت کرده اند. بیشتر اوقات ، طرفداران cryptocurrency درمورد تعداد پروژه های ارز دیجیتالی Defi ساخته شده در شبکه اتریوم صحبت می کنند. پروژه های محبوب defi شامل سیستم عامل هایی مانند Makerdao ، Ren ، Request Network ، Aave و Kyber Network می باشد. در این پروژه ها پول زیادی ریخته شده است اما بدون بحث و جدال نیستند ، زیرا تعدادی از وقایع کمبود سرمایه گذاران را به ستوه آورده است. اخیراً news.Bitcoin.com در مورد کاربران Makerdao گزارش داد که از بنیاد سازنده برای بیش از 2.5 میلیون دلار دارایی غیرمجاز شکایت می کنند. مدتی برگشت ، پروژه مالی باز Dforce به دلیل هک مقداری بودجه از دست داد ، اما این هفته هکر 25 میلیون دلار به این پروژه بازگشت.

وامهای اتمی وام های با وثیقه متقابل

اکنون برنامه نویسان وجود دارند که در تلاش هستند از blockchain BTC برای ایجاد پروژه های Defi که با وام و stablecoin می پردازند استفاده کنند. این دو پروژه جدید در پی اعلامیه اخیر سازندگان پروتکل مشتقات مصنوعی با استفاده از پول نقد بیت کوین Anyhedge است. طبق گفته توسعه دهندگان Anyhedge ، این پروژه از صرافی غیر متعهدی Cryptophyl ، Detoken ، بهره می برد.

وب سایت موسوم به atomic.loans پروژه دیگری است که به دنبال ارائه کسری در زنجیره BTC است و این امکان را برای افراد فراهم می کند تا از وام های وثیقه ای زنجیره ای متقابل استفاده کنند. در اصل ، کاربران وامهای اتمی به افراد این امکان را می دهند که مبلغ پایه های ETH را با امکان قفل کردن BTC به عنوان وثیقه قرض دهند. مخزن پروژه وامهای اتمی گیتوب می گوید: “در صورت پیش فرض ، وثیقه برای تمام شدن وام دهنده نقض می شود. وام دهنده می تواند بخشی از وثیقه را تصرف کند.

پروژه وامهای اتمی خاطرنشان می کند که این تیم توسط سرمایه گذاران مشهور مانند Initialized Capital و Morgan Creek Digital پشتیبانی می شود. در 14 آوریل ، این تیم اعلام کرد که این پروژه 2.5 میلیون دلار بودجه بذر از سرمایه اولیه و سایر سرمایه گذاران سرمایه گذاری جمع کرده است. سازندگان وامهای اتمی به تازگی در شبکه اصلی راه اندازی شده اند و کد برای بازبینی مجدد کد منبع باز است. پروژه وام وثیقه ای زنجیره ای متقابل همچنین مستنداتی در مورد چگونگی عملکرد سیستم و مباحثی از قبیل ابزارهای بدهی cryptocurrency ، BIP 197 (قرارداد وثیقه قفل شده با hashed Time) و ERC 1850 (ERAD) که شامل قرارداد استاندارد اصلی Hashed Time-Locked است ، در بر دارد.

پول روی زنجیره ای Leoot Rootstock

پروژه دیگر در حوزه defi و BTC پروژه زنجیره ای Money on است که از پروتکل RSK بهره می برد. وب سایت moneyonchain.com توضیح می دهد که چگونه سازندگان با استفاده از یک قرارداد هوشمند Rootstock یا مبتنی بر RSK (RIF) ، یک استابلیکوین و نماد اهرمی طراحی کردند. پروژه RSK یک سایت جانبی است که از BTC به عنوان ستون فقرات امنیت استفاده می کند. مردم می توانند همین حالا به پروتکل زنجیره پول در شبکه اصلی دسترسی پیدا کنند و مزایای ادعای پروژه را تحقیق کنند.

وب سایت می گوید: “ما یک استابلکوین با وثیقه بیت کوین ارائه می دهیم.” “stablecoin با وثیقه بیت کوین ما از یک سیستم دوتایی غیرممکن و غیرقابل اعتماد استفاده می کند.”

پول زنجیره ای فکر می کند که یک استابلکوین BAT-collaterized می تواند ریسک طرف مقابل را به حداقل برساند ، زیرا نشانه پایدار “DOC” برای وثیقه به RBTC شبکه RSK متصل است. نشانه RBTC یک نشانه شبکه RSK است که به BTC 1: 1 وصل شده است و در هر زمان قابل تبدیل است. کاغذ سفید یادداشت می کند که پول روی دلار زنجیره ای زنجیره ای (DOC) یک نشان RRC20 است ، یعنی “برای افراد ریسک پذیر” به دلار ایالات متحده وابسته است.

پروژه پول روی زنجیره ای همچنین یک ویدیو در یوتیوب دارد که توضیح می دهد که چگونه عملکرد این پروژه و مزایایی که تیم ادعا می کند stablecoin ارائه می دهد توضیح می دهد. “ما دنیایی را تصور می کنیم که معاملات فوری ، مقرون به صرفه و عاری از نوسانات بازارهای فعلی ارزهای رمزنگاری شده ،” چشم انداز خالق زنجیره ای تأکید می کند. “ما می خواهیم تجارت بین المللی بدون اصطکاک باشد ، بنابراین افراد و شرکت ها می توانند از blockchain Bitcoin بدون مواجه شدن با خطرات نوسان استفاده کنند.”

به نظر می رسد افراد و توسعه دهندگان متوجه محبوبیت این نوع پروژه ها در زنجیره اتریوم شده اند. در هفته اول فوریه ، جامعه رمزنگاری این واقعیت را جشن گرفت که ارزش کل قفل شده (TVL) در برنامه های Defi در زنجیره ETH از یک میلیارد دلار فراتر رفت. با این حال ، پس از قتل عام بازارهای رمزنگاری شده “پنجشنبه سیاه” در 12 مارس ، این ارزش بسیار تغییر کرده است.