کلاهبرداری با استفاده از ایمیل ، فیلم ، گذرواژه

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
کلاهبرداری با استفاده از ایمیل ، فیلم ، گذرواژه
  • royapm
  • اردیبهشت 15, 1399
  • بدون دیدگاه

کلاهبرداری Bitcoin

میلیون ها نفر در سراسر جهان در سال 2020 ایمیل های کلاهبرداری torta دریافت کرده اند که درخواست بیت کوین را دارند. این طرح های جداسازی بیت کوین بعضاً شامل رمزهای دریافت کننده برای واقعی تر شدن تهدید هستند. مقامات توصیه کرده اند که در صورت دریافت نامه ایمیل بیت کوین ، چه کاری انجام دهید.

کلاهبرداری tortion bitcoin در سطح جهان گسترش می یابد

تعداد افرادی که در سال 2020 توسط کلاهبرداریهای مربوط به تقسیم بیت کوین هدف قرار گرفته اند به سرعت افزایش یافته است. طبق تجزیه و تحلیل شرکت امنیتی بریتانیا سوفوس ، میلیون ها نفر اخیراً در هفته ای که مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته است ، ایمیل های کلاهبرداری tortion دریافت کرده اند.

پال داکلین ، تحلیلگر ارشد تهدید سوفوس ، نوشت: “در حقیقت ، این تعداد احتمالاً بیشتر شبیه به ده ها یا حتی صدها میلیون نفر بود.” وی توضیح داد: “این کلاهبرداریها از بات نت های جهانی در رایانه های شخصی به خطر افتاده برای ارسال میلیون ها ایمیل اسپم به گیرندگان در سراسر جهان سوء استفاده کردند.شرح:

 ویتنام ، برزیل ، آرژانتین ، جمهوری کره ، هند ، ایتالیا ، مکزیک ، لهستان ، کلمبیا و پرو 10 کشور برتر هستند که در آن از این رایانه های سازش شده برای ارسال پیام های اسپم استفاده شده است.

موسسه امنیت سایبری دریافت که 81٪ از میلیونها پیام کلاهبرداری tortion آنالیز شده به زبان انگلیسی ، 10٪ به زبان ایتالیایی ، 4٪ به آلمانی ، 3.5٪ به زبان فرانسوی و 1.2٪ به زبان چینی بوده است.

tortion چیست و نمونه هایی از ایمیل های tortion 2020

tortion یک شیوه استفاده از باج گیری آنلاین است که در آن یک کلاهبردار سایبر می تواند تصاویر یا فیلم های صمیمی شخصی را به صورت آنلاین نشان دهد – اغلب برای دوستان ، خانواده ، همکاران کار یا لیست رسانه های اجتماعی – مگر اینکه سریعاً باج بدهند. کلاهبردار اغلب درخواست پرداخت در cryptocurrency ، به ویژه بیت کوین را دارد.

یک کلاهبردار ایمیل توالی ممکن است ادعا کند که رایانه یا سایر دستگاه های الکترونیکی شما را به خطر انداخته است و تهدید می کند که وب کم های شما در حال تماشای محتوای جنسی شما بوده است. “من تقریباً همه چیز راجع به شما می دانم. کل لیست تماس فیس بوک ، مخاطبین تلفنی و کلیه فعالیت های آنلاین روی رایانه شما ، “ممکن است کلاهبردار بنویسد. یک نامه جداگانه دیگری ممکن است بگوید: “آخرین باری که به دیدن مطالب پورنو در صفحات وب رفتید ، جاسوس افزار من در رایانه شخصی شما فعال شد که در نتیجه ثبت کردن یک فیلم ویدئویی دوست داشتنی از استمناء به سادگی با فعال کردن دوربین شما.”

سوفوس همچنین مثالهایی از قبیل “ما یک ویدئو از شما را در یک سایت پورنو با تصاویر و فیلم های وب کم به صورت جانبی تهیه کردیم” و “ما همچنین از این بدافزار برای فیلمبرداری از طریق وب کم و استفاده از این فیلم استفاده کردیم. مرورگر شما.” تامس کوچر ، محقق امنیتی سوفوسلبس خاطرنشان کرد:

اگر نگران تبدیل شدن به هدف از کلاهبرداری tortion هستید ، دوربین را در رایانه خود غیرفعال یا غیرفعال کنید.

برای واقعی تر کردن تهدید ، ممکن است برخی از نامه های جداگانه رمزهای ورود کامل یا جزئی را به عنوان اثبات وجود بدافزار در رایانه های شما در بر گیرند. یکی از نمونه های ایمیل مربوط به تفکیک سوفوس در زیر آمده است:

توجه. ما بدافزار را در رایانه شما کاشتیم ، به این معنی که زبانه ها را بر روی شما نگه داشته ایم ، از جمله گرفتن رمزهای عبور و دسترسی به حسابهای شما.

با این حال ، داکلین توصیه کرد که این رمزهای عبور اغلب قدیمی هستند که قبلاً در گذشته از آنها استفاده می کردید. وی اظهار داشت: “در حقیقت ، گذرواژهای ارسال شده در این کلاهبرداریها معمولاً از نقض داده های قدیمی کاشته شده اند.” “اگرچه ممکن است پسوردی که می بینید یک بار رمز عبور شما بوده است ، کلاهبرداران اخیراً آن را از رایانه شما دریافت نکردند.”

به غیر از ایمیل ، tortion می تواند در تعدادی از سیستم عامل های شبکه اجتماعی مانند Facebook Messenger ، Whatsapp ، Telegram ، Skype ، Kakaotalk ، Line و Wechat رخ دهد. به ویژه ، برنامه های تقسیم واتساپ اخیراً محبوبیت زیادی پیدا کرده است. در این سیستم عامل ها ، شخصی می تواند شما را دوست بدارد و از خود سلفی یا فیلم های سکسی از شما درخواست کند که از این طریق می تواند برای شما باج دهی کند.

tortion کلاهبرداری ایمیل درخواست بیت کوین

یک ایمیل جداگانه اغلب با یک فراخوان اقدام به عجله در دریافت کننده برای پرداخت سریع آن جلوگیری می کند تا از نمایش عکس یا فیلم صریح آنها به دوستان ، خانواده یا سایر مخاطبین جلوگیری شود. دادلین با بیان اینكه ایمیل می تواند تأکید كند ، “ما می دانیم آنها كسی هستند ، زیرا رمزهای عبور شما را دارند” ، اضافه كرد:

تقاضای اخاذی معمولاً در جایی از 700 دلار تا 4000 دلار است که به آدرس بیت کوین ارائه شده در ایمیل پرداخت می شود.

طبق تحقیقات انجام شده توسط سوفوس ، کلاهبرداریهای مربوط به جدا شدن بیت کوین برای کلاهبرداران سودآور بوده است ، زیرا برای ارسال ایمیل های کلاهبرداری ، تلاش و سرمایه گذاری اندکی انجام می شود که می تواند منجر به درآمد زیادی برای آنها شود. این شرکت اخیراً منشأ میلیونها ایمیل کلاهبرداری tortion را که بین سپتامبر 2019 و فوریه 2020 راه اندازی شده است ، ردیابی کرد و آنچه را که درباره پول واریزی شده توسط قربانیان در کیف پولهای بیت کوین مهاجمان واریز شده بود ، مورد بررسی قرار داد.

Kocs sharedr به اشتراک گذاشت: “در حالی که بیشتر دریافت کنندگان ایمیل را باز نکردند یا پرداخت نکردند ، به اندازه کافی از آنها برای حمله به مهاجمان در حدود 50.9 بیت کوین ، معادل نزدیک به 500،000 دلار استفاده کردند.”

این محقق علاوه بر این توضیح داد كه برخی از اسكنرهای tortion از فنون نسبتاً پیشرفته ای استفاده می كنند ، مانند “تكنیكهای ابتكاری برای جلوگیری از ایجاد اسپم طراحی شده برای دور زدن فیلترهای ضد هرزنامه”. وی همچنین توضیح داد: برخی از “نمونه های این کار شامل شکستن کلمات با رشته های تصادفی نامرئی ، درج بلوک متن زباله های سفید ، یا اضافه کردن کلمات در الفبای سیریلیک برای سردرگمی اسکن دستگاه است.”

tortion غیرقانونی است – در صورت دریافت ایمیل tortion چه باید کرد؟

دریافت نامه ایمیل بیت کوین می تواند نگران کننده و ارعاب باشد. بسیاری از مردم واقعاً نگران این هستند که کلاهبرداران ممکن است کلمه عبور خود را داشته باشند یا عکس ها و فیلم های صریح خود را نشان دهند. با این حال ، هرکسی که نامه پستی کلاهبرداری دریافت می کند ، باید بداند که کلاهبرداران به طور معمول هیچ گونه اطلاعات سازشکاری در مورد آنها ندارند.

Ducklin معتقد است: “این همه اشتباه است ، با این ادعا كه افراد پشتیبان كلاهبرداری از طریق ایمیل” از بدافزار در رایانه شما استفاده نمی كنند ، تصویری از شما ندارند كه هر كاری انجام می دهند ، از عكس های مرور خود عکس نمی گیرند ، و فقط لیستی از دوستان و خانواده خود را سرقت نکرده اید تا ویدیوی غیر موجود آنها را ارسال کنید. “

آژانس ملی جرم ایالات متحده توصیه کرده است که چگونه با کلاهبرداری های مربوط به تقسیم بیت کوین مقابله کنید. این سازمان توصیه می کند که کلاهبرداری را به پلیس گزارش دهید ، هیچ پولی پرداخت نکنید ، بلافاصله از ارتباط با شخص خودداری کنید ، فوراً کلاهبرداری را به ارائه دهنده خدمات اینترنت خود گزارش دهید و با حداکثر اطلاعات ممکن از تصاویر برای گرفتن مدارک عکس بگیرید. جف رئیسیگ ، دادستان منطقه کالیفرنیا نیز توصیه کرد در صورت دریافت نامه تلفیقی چه کاری انجام دهید. وی تأکید کرد: انتقال قول: باید بخاطر بسپار که غیرقانونی غیرقانونی است. اگر در این نوع کلاهبرداری هدف قرار دارید ، با پلیس محلی خود در تماس هستید. همچنین توصیه می شود که همه نامه های الکترونیکی اصلی را از هکر ذخیره کنید