سولانا، ستاره‌ای در حال خواموش شدن!

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
سولانا، ستاره‌ای در حال خواموش شدن!

سولانا، یکی از محبوب ترین ارزهای دیجیتال در سال 2021 و رمزارز عزیز دنیای کریپتو بود. اما مجموعه‌ای از حوادث اخیر، این وضعیت را زیر سوال برده است. در این مطلب، به بررسی خاموش شدن درخشش سولانا خواهیم پرداخت.


چگونه روی ارز های دیجیتال سرمایه گذاری کنیم؟؟

ما در آسیک بوتز، این کار را از دو طریق برای شما امکان پذیر کرده ایم.

جهت ورود به دنیای کریپتو کارنسی، روی لینک های زیر کلیک کنید.

روش اول: ربات تریدر سیلیکون          روش دوم: پلن های بدون ریسک


درخشش سولانا در حال خاموش شدن است!

سال گذشته، چندین ارز دیجیتال ظهور کهرد که اصطلاح “قاتل اتریوم” را برای توصیف آن، به کار می‌بردند. اما برجسته‌ترین آنها سولانا است. بلاک‌چینی که وعده می‌دهد بهترین‌های اتریوم را سریع‌تر و با کسری از هزینه ارائه می‌دهد. ظهور تماشایی سولانا، که آن را به یکی ده رمزارز برتر تبدیل کرده است، از فناوری زیبای آن و همچنین از گرد و غبار افراد مشهوری مانند بنیانگذار FTX، سام بنکمن-فرید و دیگران نشات می‌گیرد.

اما اخیراً درخشش سولانا شروع به خاموش شدن کرده‌است. زیرا این بلاکچین نوپا، توسط یک سری مسائل آسیب دیده است. جدیدترین مورد، این هفته و زمانی رخ داد که یک هکر، از پل زنجیره‌ای به نام “وارم هول” سوء استفاده کرد و در این فرآیند، 320 میلیون دلار از طریق سرقت رپد اتریوم (WETH) به دست آورد. تجزیه و تحلیل محققان پارادایم، نشان داد که این هک به دلیل نقص در رابط سولانا و وارم هول رخ داده است.

وجوه دزدیده، دلیل اصلی انتقاد ها نیست. مردم سولانا را به دلیل نادیده گرفتن جنبه امنیتی معروف “سه راهی بلاکچین” که ویتالیک بوترین آن را عنوان می‌کند، مورد انتقاد قرار دادند. سولانا در حال حاضر در زمین‌های بزرگی بازی می‌کند و هکرها نباید بتوانند با 320 میلیون دلار پول، زمینی که سولانا در آن بازی می‌کند را ترک کنند.پ

این اتفاق، به لطف شرکت سرمایه گذاری “جامپ کپیتال” به خیر گذشت. آنها به اندازه‌ وجوه دزدیده شده، توکن‌های اتریوم را به بنیاد سولانا اهدا کردند. پس از آنکه توکن سولانا پس از هک، در حال سقوط بود، این حرکت غیر منتظره از سوی جامپ کپیتال موجب آرام شدن بازار گردید. اما به مشکل دیگری را در مورد این بلاکچین، رنگ و بو بخشید: نقش اساسی سرمایه‌گذاران خطرپذیر پروژه.

 

مشکل دوم

به غیر از بیت کوین، فقط تعداد کمی بلاکچین وجود دارد که واقعا، به همان اندازه‌ای که ادعا می‌کنند، غیر متمرکز باشند. اما توکن سولانا، فضای بیشتری از کیف پول‌های افراد حرفه‌ای را به خود اختصاص داده است. برخی اطلاعات، اخیراً گزارش داده است که چگونه خودی‌های این بلاکچین، در سال گذشته میلیاردها دلار درو کرده‌اند. در همین حال، یک ویدیوی روی یوتیوب بارگزاری شده‌است که نشان می‌دهد دو میلیاردر، در حال صحبت کردن درباره میزان توکن‌های SOL خود هستند.

نتیجه همه این‌ها این است که خریداران خرده‌ سولانا، احتمالاً زمانی که دوره‌های قفل توکن تمام می‌شود و حرفه‌ای‌ها کیف پول‌هایشان را به بازار آزاد سرازیر می‌کنند، نابود می‌شوند. سولانا، تنها زنجیره‌ای است که در آن سرمایه‌گذاران قدرتمند، به قیمت باور افراد معمولی نسبت بازار کریپتو، پول پارو می‌کنند. این موضوع ظاهر خوبی ندارد.

در همین حال، خود سولانا نیز با ازدحام بلاکچین دست و پنجه نرم می کند. در هفته‌های اخیر، معامله‌گران شکایت کرده‌اند که این زنجیره به دلیل وجود بیش از حد هرزنامه‌ها و ربات‌ها، کند شده است. این شکایت، موضوعی عادی در دنیای بلاکچین است؛ اما در این مورد طعنه آمیز است. زیرا طرفداران Solana، مرتباً به سرعت آن می‌بالند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.