نجات جنگل‌ های آمازون از طریق ان اف تی

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
نجات جنگل‌ های آمازون از طریق ان اف تی

یک شرکت برزیلی که 410 کیلومتر مربع از جنگل‌ های آمازون را در اختیار دارد، راه جدیدی را برای تأمین منابع مالی ارائه کرده است: فروش توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) که به خریداران اجازه می‌دهد که از حفاظت از مناطق خاصی از جنگل، حمایت‌های مالی خود را واریز کنند.


چگونه روی ارز های دیجیتال سرمایه گذاری کنیم؟؟

ما در آسیک بوتز، این کار را از دو طریق برای شما امکان پذیر کرده‌ایم.

جهت ورود به دنیای کریپتوکارنسی، روی لینک‌های زیر کلیک کنید.

روش اول: ربات تریدر سیلیکون          روش دوم: پلن های بدون ریسک


نجات جنگل‌ های آمازون از طریق ان اف تی

یک شرکت برزیلی که 410 کیلومتر مربع از جنگل‌های بارانی آمازون را در اختیار دارد، راه جدیدی را برای تأمین منابع مالی ارائه کرده است: فروش توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) که به خریداران اجازه می‌دهد که از حفاظت از مناطق خاصی از جنگل، حمایت‌های مالی خود را واریز کنند.

NFT ها نوعی ارزهای دیجیتال هستند که در سال گذشته محبوبیت زیادی پیدا کردند. آنها با امضایی دیجیتالی منحصر به فرد منتشر می‌شوند که تضمین می‌کند هر ان اف تی در نوع خود بی نظیر است. تلاش‌های دیگری نیز برای تأمین مالی حفاظت از محیط زیست با طریق NFT در حال انجام هستند که نجات حیات وحش آفریقای جنوبی یکی از آنهاست.

در برزیل، شرکتی به نام نموس، روز جمعه شروع به فروش NFTهایی کرد که به خریداران امکان حمایت مالی منحصر به فردی برای نجات مناطق جنگلی می‌دهد. درآمد حاصل از فرئش آنها صرف حفظ درختان، احیای مناطق شفاف و تقویت توسعه پایدار می‌شود.

فلاویو دی مایرا پنا، بنیانگذار نموس گفت که دارندگان توکن مالک خود زمین نخواهند بود. اما به اطلاعات کلیدی در مورد حفظ آن، از تصاویر ماهواره‌ای گرفته تا صدور مجوز و سایر اسناد دسترسی خواهند داشت. او گفت که نموس در روز اول 10 درصد از پیشنهاد اولیه توکن‌ها را برای 8000 هکتار فروخته است.

  • پنا به رویترز گفت:

“حدس من این است که فروش، در هفته‌های آینده سرعت بیشتری خواهد گرفت.”

وی افزود که فناوری بلاک چین شفافیت در استفاده از وجوه را تضمین می‌کند.

مساحت زمین‌ها از یک چهارم هکتار تا 81 هکتار متفاوت است که خریداران می توانند با نقشه‌های آنلاین آنها را مکان‌یابی کنند. پنا که امیدوار است 4 تا 5 میلیون دلار برای خرید 2 میلیون هکتار زمین جمع آوری کند، گفت: NFT برای کوچکترین زمین‌ها به قیمت 150 دلار و برای بزرگترین آنها به قیمت 51000 دلار فروخته می‌شود.

پنا گفت که همراه با حفظ جنگل، این بودجه از تلاش‌های توسعه پایدار مانند برداشت توت‌های آکای و آجیل برزیلی توسط جوامع محلی در پائوئینی، حمایت می‌کند.

هر توکن همراه با آثار هنری یک گیاه یا حیوان آمازون است و توسط Concept Art House مستقر در سانفرانسیسکو، یک توسعه‌دهنده و ناشر محتوا برای NFTها پردازش می‌شود.

منتقدان، ارزش NFT ها را برای دلایل زیست محیطی زیر سوال برده‌اند. توکن‌هایی که از فناوری بلاک‌چین استفاده می‌کنند به قدرت محاسباتی شدیدی نیاز دارند و تقاضا برای تولید برق را افزایش می‌دهد و در نهایت منجر به آزاد شدن گازهای گلخانه‌ای گرم کننده آب و هوا می‌شود. پنا این دیدگاه را رد کرد و گفت که اهمیت حفظ مناطق در معرض تهدید جنگل های آمازون بسیار بیشتر از هزینه زیست محیطی معاملات NFT است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.