تحریم روسیه توسط دولت‌های قدرتمند و واکنش بازار ارزهای دیجیتال

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
تحریم روسیه توسط دولت‌های قدرتمند و واکنش بازار ارزهای دیجیتال

رهبران کشورهای غربی و آسیایی پس از حمله نیروهای روس به اوکراین، تحریم روسیه را شدیدتر و بیشتر کردند. استرالیا، نیوزلند، تایوان، اتحادیه اروپا و ژاپن، همگی روز جمعه تحریم‌ های جدیدی را علیه روسیه تحمیل و حمله نظامی به اوکراین را به شدت محکوم کردند.


چگونه روی ارز های دیجیتال سرمایه گذاری کنیم؟؟

ما در آسیک بوتز، این کار را از دو طریق برای شما امکان پذیر کرده‌ایم.

جهت ورود به دنیای کریپتوکارنسی، روی لینک‌های زیر کلیک کنید.

روش اول: ربات تریدر سیلیکون          روش دوم: پلن های بدون ریسک


تحریم روسیه توسط دولت‌های قدرتمند و واکنش بازار ارزهای دیجیتال

رهبران کشورهای غربی و آسیایی پس از حمله نیروهای روس به اوکراین، تحریم‌ روسیه را شدیدتر و بیشتر کردند. استرالیا، نیوزلند، تایوان، اتحادیه اروپا و ژاپن، همگی روز جمعه تحریم‌ های جدیدی را علیه روسیه تحمیل و حمله نظامی به اوکراین را به شدت محکوم کردند.

در بحبوحه حملات، اوکراین از غرب خواسته تا دسترسی روسیه را از SWIFT قطع کند. سوئیفت، شبکه‌ای با امنیت بالاست که پرداخت‌ها را بین 11000 موسسه مالی در بیش از 200 کشور تسریع می کند. در اوایل این هفته، آلمان گواهینامه خط لوله گاز نورد استریم 2 را به دنبال اقدامات مسکو در مورد اوکراین، متوقف کرد. با این حال، باید دید که آیا این اقدامات واقعاً به اندازه بقیه تحریم‌های اعلام شده توسط رهبران جهان، به روسیه آسیب می رساند یا خیر.

تحریم روسیه توسط کشورهای مختلف

کشورهایی که روسیه را تحریم کرده‌اند، عبارتند از:

 

استرالیا

رهبران استرالیا روز جمعه اعلام کردند که «تحریم‌های بیشتر را علیه الیگارش‌هایی که وزن اقتصادی آن‌ها برای مسکو و بیش از 300 نماینده دومای روسیه و پارلمان آنها اهمیت استراتژیک دارد، آغاز خواهند کرد». نخست وزیر اسکات موریسون، در یک کنفرانس مطبوعاتی در روز جمعه گفت که کانبرا “با ایالات متحده نیز کار می‌کند تا با تحریم‌های بیشتر یک شبه خود، علیه افراد و نهادهای کلیدی بلاروسی که در این حمله همدست هستند، هماهنگ شود. بنابراین ما این تحریم‌ها را به بلاروس نیز تعمیم می‌دهیم.”

 

نیوزلند

نخست وزیر جاسیندا آردرن، روز جمعه گفت که آنها تجارت با روسیه را قطع کرده و ممنوعیت سفر را علیه مقامات روسی اعمال خواهند کرد. او همچنین، خواستار بازگشت به گفتگوهای دیپلماتیک برای حل بن بست شد. آردرن در یک کنفرانس مطبوعاتی در ولینگتون گفت: “در اینجا و اکنون، ما باید اقدامات فوری انجام دهیم.”

علاوه بر این، نیوزلند صادرات کالا به ارتش و نیروهای امنیتی روسیه را در پاسخ به حمله به اوکراین ممنوع کرده است.

 

تایوان

تایوان اعلام کرد که به حزب تحریم‌های اقتصادی علیه روسیه می‌پیوندد. البته این کشور مشخص نکرد که در حال انجام چه اقداماتی است. وزارت امور خارجه، روز جمعه در بیانیه‌ای اعلام کرد که اقدامات روسیه را به شدت محکوم می‌کند. ذکر این نکته ضروری است که تایوان در تولید نیمه اجسام نیمه‌رسانا، در جهان پیشرو است.

 

اتحادیه اروپا

اورسولا فن‌در لِیِن، رئیس کمیسیون اروپا و امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه، بامداد روز جمعه تحریم‌های جدیدی را صادر کردند و متعهد شدند که «حداکثر تأثیر را بر اقتصاد و نخبگان سیاسی روسیه بگذارند».

فن‌در لین گفت: ما کرملین را پاسخگو خواهیم دانست. وی افزود که این اقدامات، 70 درصد از بخش بانکی روسیه و شرکت‌های دولتی کلیدی را هدف قرار می‌دهد و به دنبال آن است که «به‌روزرسانی پالایشگاه‌های نفتی خود را برای روسیه غیرممکن کند».

 

ژاپن

نخست وزیر فومیو کیشیدا، روز جمعه اعلام کرد: «ژاپن مجموعه‌ای از تحریم ها را علیه مؤسسات مالی، سازمان‌های نظامی و افراد روسیه در پاسخ به حمله به اوکراین اعمال خواهد کرد». این اقدامات شامل مسدود کردن دارایی‌های برخی افراد و مؤسسات مالی روسیه و همچنین ممنوعیت صادرات به سازمان‌های نظامی روسیه است.

کیشیدا افزود: در پاسخ به این وضعیت، ما اقدامات تحریمی خود را با همکاری نزدیک با گروه 7 و بقیه جامعه بین المللی تقویت خواهیم کرد.

 

انگلستان

بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا بعدازظهر پنج‌شنبه تاکید کرد که «بریتانیا 100 فرد و نهاد را به عنوان بخشی از تحریم‌های بیشتر علیه روسیه تحریم می‌کند». جانسون در سخنرانی خود در پارلمان، بار دیگر تاکید کرد که هدف “کنار گذاشتن بانک‌های روسی از سیستم مالی بریتانیا” است. تحریم روسیه توسط انگلستان، شامل مسدود شدن دارایی های بانک دولتی VTB روسیه و تحریم پنج سازمان بانکی روس در روز سه شنبه است.

علاوه بر این، جانسون گفت: «در مورد قطع دسترسی روسیه به سوئیفت، همه گزینه‌ها روی میز هستند».

 

ایالات متحده

جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا، روز پنجشنبه تحریم‌های شدیدی را علیه روسیه ارائه کرد و گفت: «پوتین این جنگ را انتخاب کرد». به گفته بایدن، این اقدامات جدید «توانایی روسیه برای پیشبرد بخش نظامی و هوافضا را به شدت محدود می‌کند».

کاخ سفید در بیانیه‌ای افزود: «تحریم‌ها شامل محدودیت‌های روسیه بر اجسام نیمه‌رسانا، مخابرات، امنیت کریپتو، لیزر، حسگرها، ناوبری، اویونیک و فناوری‌های دریایی است.»

 

تاثیر تحریم روسیه بر بازار کریپتو

صرف نظر از اتفاقاتی که در چند روز آینده رخ می‌دهد، انتظار می‌رود که تحریم‌های بیشتری از سوی رهبران جهان بر علیه روسیه اعمال شود.

چند ساعت پس از اینکه روسیه به «عملیات نظامی ویژه» خود ادامه داد، کل بازار ارزهای دیجیتال قرمز شد. به عنوان مثال، بیت کوین با حدود 5000 دلار کاهش به پایین ترین سطح ماهانه خود یعنی کمی بیش از 34000 دلار رسید.

درصد افت آلت‌کوین‌ها نیز دو رقمی بود. با این حال، زمانی که جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده گفت که این کشور قصدی برای دخالت مستقیم در جنگ ندارد، اوضاع تغییر کرد. بیت کوین تقریباً بلافاصله تمام ضررها را جبران کرد و در حال حاضر نزدیک به 40000 دلار است. کل ارزش بازار بیش از 150 میلیارد دلار رشد کرد و به بالای 1.7 تریلیون دلار رسید. زیرا اکثر آلتکوین ها نیز روند صعودی به خود گرفتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.