ارز دیجیتال در روسیه به عنوان پول قانونی شناخته خواهد شد!

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
ارز دیجیتال در روسیه به عنوان پول قانونی شناخته خواهد شد!

دولت روسیه و بانک مرکزی این کشور، به توافق رسیدند که دارایی‌هایی مانند بیت کوین و اتریوم را به عنوان ارز رایج، به رسمیت بشناسند. پذیرش ارز دیجیتال در روسیه، تأثیرات زیادی روی بازار خواهد گذاشت.


چگونه روی ارز های دیجیتال سرمایه گذاری کنیم؟؟

ما در آسیک بوتز، این کار را از دو طریق برای شما امکان پذیر کرده ایم.

جهت ورود به دنیای کریپتو کارنسی، روی لینک های زیر کلیک کنید.

روش اول: ربات تریدر سیلیکون          روش دوم: پلن های بدون ریسک


ارز دیجیتال در روسیه به عنوان پول قانونی شناخته خواهد شد!

تقاضای فزاینده برای دارایی‌های دیجیتال، منجر به تصویب قوانینی از سوی دولت‌های مختلف شده است. برخی از کشورها قوانین خود را برای تنظیم وضعیت دارایی‌های دیجیتال تدوین کرده اند و برخی دیگر، همچنان در حال کار بر روی آن هستند. اخیرا، اخباری از هند منتشر شده بود مبنی بر اینکه به زودی، اتحادیه لایحه‌ای را در مورد ارز دیجیتال در مجلس قانونگذاری خود ارائه خواهد کرد.

روسیه نیز به این ردیف اضافه شده است. روزنامه کامرسانت، از نهایی شدن قوانین مربوط به قوانین ارز دیجیتال در روسیه خبر داده است. به گفته این روزنامه، مقامات به دلیل مشکلات فزاینده در غیاب قوانین لازم، درباره رمزارزها مذاکره کردند.

 

پذیرش رو به رشد کریپتو

محبوبیت فزاینده کریپتو در بین مردم و پذیرش آن از سوی دولت، تأثیرات خود را بر روسیه گذاشته است. گمانه‌زنی‌های مختلفی در مورد تصمیم دولت روسیه در این رابطه وجود داشت. برخی معتقد بودند که دولت روسیه ممکن است آن را ممنوع کند. تصمیم بر پذیرش کریپتو به عنوان ارزی مانند دلار و…، بسیاری را شگفت زده کرده است. به گفته کامرسانت، این قانون تا 18 فوریه تدوین خواهد شد.

انتشار ارزهای دیجیتال از طریق رگولاتورهایی مانند بانک‌ها و سایر موسسات مالی، به صورت قانونی انجام خواهد شد. همچنین، اعلام شده‌است در صورتی که شخصی، تراکنشی به ارزش بیش از 600000 روبل انجام دهد باید آن را اعلام کند و در صورت عدم اعلام، مجرم تلقی خواهد شد.

سایر مسائل مانند ماینینگ و عملیات مرتبط با دارایی‌های مالی دیجیتال، با قوانینی غیر از این قانون بررسی خواهند شد.

 

توافق دولت و بانک مرکزی

به گفته مقامات دولتی روسیه، مذاکراتی بین نمایندگان دولت و بانک فدرال در جریان بوده است. این وظیفه، در نهایت به وزارت دارایی محول شد تا پیش‌نویسی را در مورد مقررات مربوط به کریپتو تدوین کند. پیشنهادی از سوی بانک روسیه مبنی بر ممنوعیت ارزهای دیجیتال وجود داشت، اما به دلیل عواقب احتمالی آن رد شد.

هیچ ایده روشنی در مورد زمان عملی شدن پیش‌نویس وجود ندارد و تصمیم گیری زمان‌بر خواهد بود. پیشنهادات و اقدامات بانک مرکزی حاکی از بدبینی این بانک نسبت به ارزهای دیجیتال است.

این قانون، همچنین شامل جزئیاتی در مورد مالیات کریپتو است که پس از تصویب لایحه، اجرایی خواهند شد. کنترل کریپتو با استفاده از مدلی انجام می‌شود که هیچ تفاوتی با ارز خارجی نداشته باشد. بر اساس ارزیابی‌ها، این وزارتخانه معتقد است که مقدار دارایی‌های رمزنگاری شده، 2 تریلیون روبل است.

 

جمع بندی

دولت روسیه تصمیم گرفته است که سرمایه‌گذاری‌های کریپتو را رگوله کند. طبق آخرین به روز رسانی‌های کامرسانت، این مقررات تا 18 فوریه به صورت پیش نویس به نهادهای قانونگذاری ارائه می‌شود. پیش نویس پس از پذیرفته شدن، تبدیل به قانون می‌شود و تراکنش‌های بالای 600000 روبل، در صورت عدم اعلام دلیل بر مجازات کیفری خواهند شد. این امر به ترویج ارز دیجیتال در روسیه و جلوگیری از فعالیت غیرقانونی با استفاده از آنها کمک خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.