Coinbase مدافع اصلی DeFi با قیمت اوراکل ظاهر می شود

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
Coinbase  مدافع اصلی DeFi با قیمت اوراکل ظاهر می شود
  • royapm
  • اردیبهشت 06, 1399
  • بدون دیدگاه

Coinbase با راه اندازی اوراکل قیمت رمزنگاری وارد فضای DeFi می شود.

Coinbase در تلاش است صنعت شکسته DeFi را با اوراکل های قیمت پایدار برطرف کند.

Coinbase در بیانیه ای در 23 آوریل ، Coinbase Price Oracle را معرفی کرد – “یک سرویس بسیار مهم به اکوسیستم DeFi” که از طریق API CoinbasePro در دسترس خواهد بود.

Coinbase ادعا می کند که دو رویکرد موجود برای فید داده های قیمت برای DeFi – “داده های امضا شده منتشر شده” از یک منبع متمرکز یا استفاده از یک خوراک قیمت که از مبادله غیرمتمرکز حاصل می شود – هر دو رضایت بخش نیستند:

وی افزود: “استفاده از داده های منبع غیر زنجیره ای نیاز به اعتماد به ناشر برای ارسال صحیح قیمت ها و نگه داشتن کلید امضاء ایمن دارد – دومی که در طول تاریخ ثابت شده است مشکل سختی است ، به خصوص وقتی که تعداد سهام زیاد است. به همین ترتیب ، با تکیه بر خوراکهای زنجیره ای موجود در DEX پروتکل های مختلفی بر روی حمله بردارهای رمان قرار دارد که هنوز کاملاً مورد بررسی قرار نگرفته است. “

Coinbase اظهار داشت كه رویكرد آن به اوراكل قیمت بهترین ها را در هر دو جهان تركیب می كند – این شهرت را به عنوان یكی از “مایع ترین” مبادله ها ارائه می دهد و اصالت داده های تضمین شده با امضای کلیدهای خصوصی Coinbase را ارائه می دهد:

“هر کسی می تواند قیمت ها را به صورت زنجیره ای منتشر کند و از آنجا که داده ها از قبل توسط کلید خصوصی Coinbase امضا شده است ، دیگر نیازی به اعتماد به ناشر نیست. با استفاده از کلید عمومی Coinbase Price Oracle ، هر کسی می تواند صحت اطلاعات را تأیید کند. “

با این حال مشخص نیست که این “کلید خصوصی” چه چیزی را نشان می دهد. Coinbase اطمینان می دهد که به “همان زیرساخت هایی که مقدار زیادی از دارایی های رمزپایه را به نمایندگی از مشتریان Coinbase ذخیره می کند” متکی است:

“کارشناسان امنیتی ما بسیاری از بهترین روشهای ذخیره سازی اصلی کلاس را تهیه کرده اند – از همین تکنیک ها برای اطمینان از ایمنی کلید خصوصی که قیمت Coinbase Oracle را امضا می کند استفاده می شود.”

در این اطلاعیه به نقل از رابرت لشنر ، مدیر عامل شرکت کامپوند ، پروتکل الگوریتمی و نرخ بهره مستقل نرخ بهره:

“Coinbase Oracle باعث افزایش امنیت و عدم تمرکز خوراک قیمت مرکب می شود ، که برای پروتکل و اکوسیستم برنامه های کاربردی ساخته شده در بالای مرکب بسیار مهم است. ما تنها نیستیم – بقیه DeFi از توسعه سریعتر ، داده های مداوم و استانداردهای مشترک بهره مند می شوند. ” مدیر عامل و بنیانگذار Chainlink ، شرکتی که اوراکل های قیمت Crypto را ارائه می دهد ،

سرگئی نظاروف گفت که سرمایه گذاری جدید Coinbase را به عنوان رقابت نمی بیند ، اما بیشتر یک محصول تعارف است:

ما ماهها در مورد آن آگاهی داشتیم. این از یک هکاتون که توسط کامپوند برنده شد بیرون آمد. احتمالاً ، آنچه که اتفاق می افتد این است که ما API آنها را مصرف خواهیم کرد. “

وی همچنین خاطرنشان كرد كه “امضا” به امضای منظم API مربوط می شود و مربوط به زیرساخت های blockchain نیست. علاوه بر این ، نظرازوف معتقد است که واقعیت ورود Coinbase به این فضا ، نشانگر این است که oracalization داده های blockchain یک بخش صنعت رو به رشد است و تقاضا برای چنین خدماتی افزایش می یابد. وی احتمال همکاری در آینده با Coinbase را در زیرساخت قیمت اوراکل قیمت نکرد.