تحلیلگران به فکر صفر شدن بیت کوین بودند ولی نفت صفر شد

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
تحلیلگران به فکر صفر شدن بیت کوین بودند ولی نفت صفر شد
  • royapm
  • اردیبهشت 03, 1399
  • بدون دیدگاه

روز دوشنبه بازارهای جهانی یک روز تاریخی داشتند ، زیرا قیمت نفت زیر صفر افت کرد و روز را با بسته شدن منفی 36 دلار در هر بشکه نفت خام بسته کرد. سقوط نفت زیر صفر هیچگاه در طول زندگی کسی رخ نداده است و اقتصاددانان در سراسر جهان نسبت به آینده سیستم مالی جهان پیش بینی درستی ندارند. سقوط همچنین باعث شد تا بازارهای جهانی سهام بطور چشمگیری سیرنزولی داشتند و معامله گران سهام و کالاهایی را که در طول روز اقدام به خرید وفروش می کردند باضرر مواجه شدند.

قيمت نفت 300 درصد در زير صفر قرار دارد و در هر بشکه نفت 36 دلار منفی است

قیمت نفت در روز دوشنبه سقوط کرد و معامله گران نفت در صدد فروش فوری منابع خود بودند. روزنامه نگاران حتی نمی توانند قیمت اصلی نفت رابه درستی از منبع درست دریافت کنند ، زیرا تا پایان روز زیر صفر تا 36 دلار در هر بشکه سقوط کرد. در حال حاضر ، قیمت معاملات آتی مبتنی بر West Texas Intermediate (WTI) دارای نوسان است اما قیمت های انتخابی کانادایی غربی ، مریخ ایالات متحده بسیار کاهش یافته است.

نتیجه سقوط منفی می تواند برای اقتصاد فاجعه بار باشد ، زیرا معاملات آتی نفت با تحویل کالاهای فیزیکی به صنایع جهان تبدیل می شود. معامله گران نفتی بعد از ظهر دوشنبه مبلغ عظیمی از قراردادها را فروختند و تحویل کالاهای فیزیکی را که برای ماه مه تعیین شده بود ، منحل کردند. در همین حال ، قیمت طلای دارایی با امنیت امن کلاسیک دقیقاً زیر 1700 دلار در هر اونس حرکت کرده است. در حالی که قیمت نفت در حال سقوط است ، اشکال طلا و اقتصاددان پیتر شیف گفت: طلا از الگوی مشابهی مانند روغن پیروی می کند

شیف در توئیتی نوشت: “آنچه اکنون در بازار نفت اتفاق می افتد به زودی در بازار معکوس اتفاق می افتد.”

چند طرفدار بیت کوین دنبال فریادهای اعتراض شیف بودند ، اما طلا را با ارز دیجیتالی مورد علاقه خود جایگزین کردند. “نفت منفی است و شما هنوز فکر می کنید شکست بزرگی در ارز نداریم؟” از بنیانگذار Messari.io از رایان سلکیس پرسید. سلکیس افزود: “بیت کوین بخرید.” گابور گوربكس درمورد چگونگی كاهش بشكه نفت كمتر از بیت کوین تاكنون توئیت كرد. گورباکس گفت: “نفت قبل از بیت کوین صفر شد.”

تحلیلگرانی که پیش بینی می کردند قیمت بیت کوین به زودی صفر شود برخلاف تحلیل های انها، بزرگترین منبع معاملاتی جهان یعنی نفت به زیر صفر رسید.