NFT چیست؟؟ توکن های غیر قابل تعویض (Non-Fungible Tokens)، یعنی چه؟

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
NFT چیست؟؟ توکن های غیر قابل تعویض (Non-Fungible Tokens)، یعنی چه؟

NFT چیست؟ رمزهای غیر قابل تعویض یا NFT ها، دارایی های رمزنگاری شده در بلاکچین با کد شناسایی و فراداده منحصر به فرد است که آنها را از یکدیگر متمایز می کند. برخلاف ارزهای رمزپایه، نمی توان آنها را معامله یا مبادله کرد. /منبع: InvesdtoPedia


چگونه روی ارز های دیجیتال سرمایه گذاری کنیم؟؟

ما در آسیک بوتز، این کار را از دو طریق برای شما امکان پذیر کرده ایم.

جهت ورود به دنیای کریپتو کارنسی، روی لینک های زیر کلیک کنید.

روش اول: ربات تریدر سیلیکون          روش دوم: پلن های بدون ریسک


NFT چیست؟؟ Non-Fungible Tokens یا توکن های غیر قابل تعویض، یعنی چه؟

NFT چیست؟ رمزهای غیر قابل تعویض یا NFT ها، دارایی های رمزنگاری شده در بلاکچین با کد شناسایی و فراداده منحصر به فرد است که آنها را از یکدیگر متمایز می کند. برخلاف ارزهای رمزپایه، نمی توان آنها را معامله یا مبادله کرد. توکن های قابل انعطافی مانند ارزهای رمزپایه، با یکدیگر یکسان هستند و بنابراین می توانند به عنوان وسیله ای برای معاملات تجاری استفاده شوند. اما NFT ها غیر قابل تعویض و معادل سازی هستند.

 

اطلاعاتی که باید بدانید:

  • NFT توکن های رمزنگاری شده منحصر به فردی است که در بلاکچین وجود دارد و قابل تکرار نیست.
  • از NFT می توان برای نمایش موارد واقعی مانند آثار هنری و املاک و مستغلات استفاده کرد.
  • “توکن کردن” این دارایی های مشهود در دنیای واقعی به شما امکان خرید، فروش و معامله موثر تر را می دهد. در حالی که احتمال کلاهبرداری را کاهش می دهد.
  • NFT ها همچنین می توانند برای نشان دادن هویت مردم، حقوق مالکیت و موارد دیگر استفاده شوند.

ساختار مشخص هر NFT پتانسیل چندین مورد استفاده را دارد. به عنوان مثال، آنها یک وسیله نقلیه ایده آل برای نمایش دیجیتالی دارایی های فیزیکی مانند املاک و مستغلات و آثار هنری هستند. از آنجا که آنها مبتنی بر بلاکچین هستند، همچنین می تواند برای حذف واسطه ها و ارتباط مستقیم هنرمندان با مخاطبان یا برای مدیریت هویت استفاده شود. NFT می تواند واسطه ها را حذف کند، معاملات را ساده کند و بازارهای جدید ایجاد کند.

بیشتر بازار فعلی NFT در اطراف مجموعه های کلکسیونی مانند کارهای هنری دیجیتال، کارت های ورزشی و چیز های کمیاب متمرکز است. شاید بیشترین فضای تبلیغاتی ان بی ای تاپ شات باشد. محلی برای جمع آوری لحظات توکن سازی شده NBA غیرقابل انعطاف به صورت کارت دیجیتال.

برخی از این کارت ها با قیمت میلیون ها دلار فروخته شده است.مدیر عامل توییتر جک دورسی، به تازگی یک نسخه توکن شده از اولین توییتی که در آن نوشته شده است “فقط تنظیم توییتر من” منتشر کرده است. برای خرید نسخه NFT اولین توییت تاریخ، تا 2.5 میلیون دلار پیشنهاد شده است.

 

درک NFT ها

ارزهای رمزپایه مانند پول فیزیکی، قابل معامله هستند. یعنی می توان آنها را با یکدیگر معامله یا مبادله کرد. به عنوان مثال، ارزش یک بیت کوین همیشه با یک بیت کوین دیگر برابر است. به همین ترتیب، یک واحد اتر همیشه برابر با واحد دیگر است. این ویژگی قابلیت استفاده، ارزهای رمزپایه را برای استفاده به عنوان وسیله ای امن برای معاملات در اقتصاد دیجیتال مناسب می کند.

NFT ها الگوی رمزنگاری را با منحصر به فرد و غیر قابل تعویض ساختن رمز تغییر می دهند. در نتیجه مساوی بودن یک توکن غیر قابل تعویض با دیگری غیرممکن است. آنها نمایشی دیجیتالی از دارایی ها هستند و به پاسپورت دیجیتال تشبیه شده اند. زیرا هر نشانه حاوی یک هویت منحصر به فرد و غیر قابل انتقال است تا آن را از سایر نشانه ها متمایز کند.

آنها همچنین قابل توسعه هستند. به این معنی که شما می توانید یک NFT را با دیگری ترکیب کنید تا یک NFT سوم و منحصر به فرد تولید کنید. درست مانند بیت کوین، NFT ها همچنین دارای جزئیات مالکیت برای شناسایی آسان و انتقال بین دارندگان توکن هستند. مالکان همچنین می توانند فراداده یا ویژگی های مربوط به دارایی را در NFT اضافه کنند. به عنوان مثال، علائم نشان دهنده دانه های قهوه را می توان به عنوان تجارت عادلانه طبقه بندی کرد. یا، هنرمندان می توانند آثار هنری دیجیتالی خود را با امضای خود در فراداده امضا کنند.

 

چرا توکن های غیر قابل تعویض مهم هستند؟

توکن های غیرقابل انعطاف، تحولی بیش از مفهوم نسبتاً ساده ارزهای رمزپایه هستند. سیستم های مالی مدرن متشکل از سیستم های پیچیده تجارت و وام برای انواع مختلف دارایی است. از املاک و مستغلات گرفته تا قراردادهای وام گرفته تا کارهای هنری. با فعال کردن نمایش دیجیتال دارایی های فیزیکی، NFT یک گام رو به جلو در اختراع مجدد این زیرساخت ها است.

شاید بارزترین مزیت NFT ها بهره وری در بازار باشد. تبدیل دارایی فیزیکی به دارایی دیجیتال باعث ساده سازی فرایندها و حذف واسطه ها می شود. NFT ها که نمایانگر آثار هنری دیجیتالی یا فیزیکی در یک بلاکچین هستند، نیاز به یک سری عوامل را برطرف می کنند و به هنرمندان امکان می دهند که مستقیماً با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنند.

آنها همچنین می توانند فرایندهای تجاری را بهبود بخشند. به عنوان مثال، یک NFT برای یک بطری نوشیدنی، تعامل با بازیگران مختلف در یک زنجیره تامین را آسان تر می کند و به پیگیری منشأ، تولید و فروش آن در کل مراحل کمک می کند. شرکت مشاوره ارنست و یانگ قبلاً چنین راه حلی را برای یکی از مشتریان خود ایجاد کرده است.

نشانه های غیرقابل انعطاف، همچنین برای مدیریت هویت عالی هستند. مورد گذرنامه های فیزیکی را در نظر بگیرید که باید در هر نقطه ورود و خروج تولید شوند. با تبدیل گذرنامه های فردی به NFT، هرکدام با مشخصات شناسایی منحصر به فرد خود، می توان فرآیندهای ورود و خروج برای حوزه های قضایی را ساده کرد. با گسترش این مورد استفاده، NFT ها می توانند برای مدیریت هویت در حوزه دیجیتال نیز مورد استفاده قرار گیرند.

 

انقلاب در سرمایه گذاری

NFT ها همچنین می توانند با تقسیم بندی دارایی های فیزیکی مانند املاک و مستغلات، سرمایه گذاری را دموکراتیک کنند. تقسیم یک دارایی املاک و مستغلات دیجیتال بین چندین مالک بسیار آسان تر از دارایی فیزیکی است. این نوع توافق نامه نیازی به املاک و مستغلات فیزیکی ندارد.

می توان NFT را به دارایی های دیگر مانند آثار هنری، گسترش داد. بنابراین، یک نقاشی همیشه به یک مالک واحد احتیاج ندارد. معادل دیجیتالی آن می تواند صاحبان متعددی داشته باشد که هرکدام مسئول بخشی از نقاشی هستند. چنین تنظیماتی می تواند ارزش و درآمد را افزایش دهد.

مهیج ترین امکان برای NFT در ایجاد بازارهای جدید و اشکال سرمایه گذاری است. قطعه ای از املاک و مستغلات را که به چند بخش تقسیم شده است، در نظر بگیرید که هر یک از آنها دارای ویژگی ها و انواع مختلف املاک است. یکی از این بخشها ممکن است در کنار ساحل باشد در حالی که دیگری مجتمع تفریحی است و در عین حال دیگری یک منطقه مسکونی است. بسته به ویژگی ها، هر قطعه زمین منحصر به فرد است؛ قیمت آن متفاوت است و با NFT نمایش داده می شود. معامله املاک و مستغلات، یک کار پیچیده و دیوان سالاری، با درج فراداده مربوطه در هر NFT منحصر به فرد، ساده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.