رکود بزرگ دراقتصاد ایالات متحده آمریکا

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
رکود بزرگ دراقتصاد ایالات متحده آمریکا
  • royapm
  • اردیبهشت 09, 1399
  • بدون دیدگاه

بهبودی سریع یا شکل V

چندین اقتصاددان پیش بینی کرده اند که اقتصاد ایالات متحده به کجا می رود. یکی گفت که جلوگیری از تبدیل این رکود به یک رکود بزرگ دیگر ، یک معجزه خواهد بود. برخی معتقدند که بهبودی سریع یا شکل V بعید نیست. در همین حال ، طبق گزارشات ، مدیرعامل اپل ، تیم کوک برعکس این موضوع را به رئیس جمهور ترامپ گفته و پیش بینی کرده است که اقتصاد ایالات متحده بهبودی V شکل خواهد داشت.

افسردگی بزرگ

شماری از استراتژیست ها و اقتصاددانان چشم انداز تیره و تار را برای اقتصاد ایالات متحده پیش بینی کرده اند ، زیرا بیکاری از رکود بزرگ تاکنون به سطوح غیب دیده نمی شود. داده های منتشرشده در هفته گذشته نشان می دهد که با گسترش بحران کرونا ویروس ، در هر آمریکایی یک نفر از شغل خارج شده است. حدوداً 26 میلیون نفر طی پنج هفته برای دریافت کمکهای بیکاری اقدام کرده اند. کریس روپیکی ، مدیر عامل و اقتصاددان ارشد مالی در اتحادیه بانک MUFG ، به نقل از یاهو فایننس گفت:

در این مرحله می توان مانع از تبدیل این رکود به رکود بزرگ دوم شد.

روز یکشنبه ، کوین هاست ، مشاور اقتصادی کاخ سفید به رسانه ها گفت: “ما نرخ بیکاری را می بینیم که به نرخ هایی که در دوره رکود بزرگ دیدیم نزدیک می شود … در طول رکود بزرگ ما 8.7 میلیون شغل را در کل از دست دادیم. اکنون ما هر 10 روز این تعداد زیادی را از دست می دهیم. ” در بدترین نقطه در طول بحران مالی سال 2008 ، 15.35 میلیون نفر بیکار بودند.

وی گفت: “سالها نه ماه ها طول می کشد تا این کارگران بیکار همه گیر در کار در فروشگاه ها ، مراکز خرید ، کارخانه ها و رستوران های سراسر کار بازگردند. “روپیکی اظهار داشت ، که خسارات شغلی در 5 گزارش گذشته” بیش از کل رکود اقتصادی یک دهه قبل “بود.

اقتصاددان MUFG در ادامه اظهار داشت: “ادعاهای خالص ، خالص و بیكار هشدار می دهند كه هنوز بدترین وضعیت برای اقتصاد آمریكا با مشاغل و مصرف كنندگان به یكدیگر فرو نمی ریزد و به ورطه ركود همه گیر فرو می رود.” وی در پایان گفت: “خطرات چشم انداز این است كه اقتصاد خود را چنان حفره های بزرگی در حال حفر كردن باشد كه بیماری برای صعود از آن سخت تر شود.”

بازیابی سریع یا شکل V بعید به نظر می رسد

شمار فزاینده ای از اقتصاددانان و تحلیلگران ، از جمله Rupkey ، توضیح داده اند که بهبودی سریع یا V شکل اقتصاد ایالات متحده بعید است. ریکاوری V شکل شامل کاهش شدید و به دنبال آن بازگشت شدید به اوج قبلی خود است.

جیمز نایتلی ، اقتصاددان ارشد بین المللی ING هفته گذشته توضیح داد كه خسارات شغلی در بخش های خرده فروشی و مهمان نوازی به تأمین كنندگان و سایر صنایع گسترش می یابد. به دلیل ترس covid-19 ، ممکن است مردم تمایلی به خرید یا غذا خوردن در رستوران ها نداشته باشند ، بنابراین اشتغال به سرعت نمی تواند دوباره برگردد. به نقل از وی ، “به این ترتیب ، این یک علامت دیگر خواهد بود که بهبودی شکل V برای اقتصاد ایالات متحده بسیار بعید است.”

BNY Mellon ، رئیس استراتژیست ، با به اشتراک گذاشتن دیدگاه تاریک خود در مورد اقتصاد ایالات متحده ، به این نشریه گفت: “امروز ما با نرخ بیکاری 17٪ در اینجا نشسته ایم ، که این یک فاجعه برای کشور است … از آنجا که هرچه این روند طولانی تر شود ، احتمال افزایش می یابد. که این افراد … از کارفرمایان خود جدا می شوند. ” به نقل از دانیل ژائو ، اقتصاددان ارشد گلسدور نیز اظهار داشت:

گزارش امروز نشان می دهد که بازار کار تقریباً به سرزمین جدید سوق می یابد و نرخ بیکاری را بالای 10٪ رکود اقتصادی بزرگ بالا می برد و باعث از بین رفتن شغل های بیشتری از آنچه در دوره بهبودی به دست آورده ایم هستیم.

با این حال ، برخی از افراد برعکس می گویند ، بهبودی سریع یا V شکل را پیش بینی می کنند. به عنوان مثال ، رئیس جمهور دونالد ترامپ روز جمعه به رسانه ها گفت که تیم کوک ، مدیرعامل اپل ، پس از شیوع کووید 19 ، بهبودی V شکل برای اقتصاد ایالات متحده را پیش بینی کرده است.

به تازگی ، صندوق بین المللی پول (IMF) رکود جهانی را اعلام کرد که بدترین آن پس از رکود بزرگ است. شاخص ماهانه Bank Reserva Bank of Chicago نشان می دهد که اقتصاد ایالات متحده در ماه مارس وارد رکود اقتصادی شده است. علاوه بر این ، بسیاری از بانک ها رکود شدید را با بیلیون ها زیان وام پیش بینی کرده اند و سود خود را کاهش داده اند.بیت