آیا Tangle زنده خواهد ماند؟

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
آیا Tangle زنده خواهد ماند؟
  • royapm
  • شهریور 02, 1399
  • بدون دیدگاه

از سال 2019 ، IOTA در بازاریابی خود کمتر غریب است. هنوز تغییر به نقاط عطف و اهداف عملی تر ، مسائل کلی پروژه را حل نمی کند.

نکات کلیدی

IOTA در خطر از بین رفتن پول نقد است ، که با تنش بین بنیانگذاران و عدم استفاده از موارد استفاده تجاری از Tangle ، مکانیسم اجماع پروتکل ، تشدید می شود.

IOTA متمرکز است و اکوسیستم آن هنوز اندک است.

با این وجود ، IOTA علائم بلوغ را با توجه به واقعیت های بازار نشان می دهد.

IOTA با اتخاذ رویکردی عملگرا تر در جهت توسعه فناوری خود در تلاش است تا فرصتهای بازار خود را گسترش دهد. با این حال ، این تیم هنوز نتوانسته است بر مسائل مهم و ضروری پروژه آسیب بزند.

مهمترین موانع اصلی برای تکامل IOTA شامل تمرکز ، عدم موارد استفاده تجاری و یک اکوسیستم کوچک است. علاوه بر این ، تیم ممکن است به زودی پول را تمام کند ، و یکی از بنیانگذاران خالی از تخلیه چیزهای کمی از قوطی ها است.

این یک لحظه غرق شدن یا شنا برای IOTA است و اکنون زمان آن رسیده است که تیم خود را ثابت کند.

کار فناوری IOTA

IOTA از سال 2015 شروع شد ، هنگامی که بازار اینترنت اشیا (IoT) ، اصلی تجارت اصلی IOTA ، در مراحل ابتدایی بود.

پنج سال بعد ، فضای IoT بسیار سریعتر در حال رشد است و زیرساخت های اساسی به طور جدی ساخته می شوند. از این رو ، چشم انداز پذیرش IOTA فقط در حال افزایش است.

IOTA برای به دست آوردن فرصتهای در حال گسترش ، باید راه حلهای عملی عملی را برای شرکتها و سازمانها ارائه دهد. پیش از این ، با توجه به تمرکز تیم بر نوآوری های حاشیه ای مانند منطق سه گانه ، این یک مشکل بود ، که تا به امروز توسط تولید کنندگان سخت افزار مورد استقبال کامل قرار نگرفته است.

در سال 2020 ، با این حال ، این پروژه اقداماتی را برای اولویت بندی توسعه نرم افزار معمولی انجام داده است.

بدون کنار گذاشتن ایده های خلاقانه ، تیم متمرکز بر بهبود قابلیت استفاده و کارایی نسخه فعلی Tangle بود. پیشرفت هایی مانند معاملات سریعتر ، اتصال خودکار به گره های همسایه و آدرس های قابل استفاده مجدد با Chrysalis به شبکه اصلی می آیند ، یک به روزرسانی موقت قبل از وقوع تمرکززدایی شبکه ، Coordicide.

اگرچه تیم هنوز محدوده زمانی مشخصی را در اختیار کاربران قرار نداده است ، اما از طریق نسخه زنده نقشه راه و به روزرسانی های مکرر در رسانه های اجتماعی ، میزان شفافیت را ارائه داده است. انتشار مشخصات Coordicide و راه اندازی آزمایشی IOTA 2.0 نشان از عزم این تیم برای ارائه محصول کار در اسرع وقت است.

فداکاری تیم در GitHub قابل مشاهده است. نرم افزار گره GoShimmer ، که عنصر مهمی از Coordicide است ، در سال 2020 از پیشرفت های مهمی در توسعه برخوردار بوده است.

هنوز هم Coordicide مفهوم جدیدی نیست و چندی پیش اعلام شد.

از آن زمان تاکنون مهلتی برای اجرای آن وجود ندارد. بازخورد منفی در مورد روند توسعه از طرف سابق IOTA ، مدیر توسعه دهنده سابق تیم اکوسیستم ، فیلیپ بلوم ، نگرانی ها را بالا می برد.

به طور کلی ، این واقعیت که تیم در حال حاضر اولویت بندی روش های توسعه مرسوم بر ابتکار نوآوری است ، فعلاً نویدبخش است.

با توجه به اینکه این پروژه سالها برای تحقیق صرف کرده است ، مشکلات تغییر سیاست داخلی نباید جای تعجب داشته باشد. مهمتر این است که تیم در حال ارائه راه حل های کاری است.

بنیاد IOTA در حال خرج کردن است

سنبله فعالیت این تیم با کمبود منابع مالی بنیاد IOTA مشخص می شود. در حال حاضر ، این بنیاد کمی بیش از 59.6 تریلیون تومور MIOTA (Ti) با ارزش فعلی 23.8 میلیون دلار دارد.

طی یک سال گذشته ، میانگین سوختگی ماهانه این پروژه 4.6 Ti بوده است. با چنین سرعتی ، بنیاد IOTA تا آگوست سال 2021 قبل از پایان یافتن از اختراعات کریپتو خود ادامه دارد.

صندوق توسعه اکوسیستم وجود دارد ، و برخی از پول نقد هنوز هم می تواند از موقوفات اولیه 1 میلیون یورویی (1.17 میلیون دلار) از بنیانگذاران باقی بماند. با توجه به اینکه تیم چقدر خرج می کند ، این منابع برای کاهش خطر کافی نیستند.

سقوط بازار رمزنگاری در مارس 2020 وضعیت را بدتر کرد. اگرچه IOTA روند صعودی altcoin را دنبال کرد ، اما قیمت آن در اوت آگوست به سطح قبل از سقوط رسیده است. در همین حال ، این بنیاد با تخفیف از محل درآمد خود استفاده می کرد.

سرگئی پوپوف ، یکی از بنیانگذاران IOTA ، به خبرنامه Crypto گفت که این پروژه از سوی برخی شرکت ها و سازمان های دولتی نیز تأمین می شود.

اگرچه پوپوف نتوانست سهم درصد دقیقی از کمک های مالی را در مقابل انحلال های توکن به اشتراک بگذارد ، اما اظهار داشت که میزان ورود شرکا قابل توجه است

در همین حال ، این تیم در تلاش است تا شبکه مشارکت خود را گسترش داده و منابع مالی بیشتری را تأمین کند. ابتکارات اخیر شامل ایجاد Tangle EE ، یک گروه کاری برای سازمان ها برای توسعه راه حل های سازمانی با Dell Technologies و STMicroelectronic است.

مشكل عمده با مشاركتها ممكن است از چرخه توسعه طولاني سازمان حاصل شود. این پروژه برای افزایش جریان نقدی مجبور است تصویب تجاری خود را افزایش دهد ، اما راه اندازی محصولات برای شرکت ها می تواند ماه ها یا حتی سال ها طول بکشد. این یک عمل متداول است ، اما IOTA در باند فرودگاه زیادی برای راحت کردن انتظار ندارد.

خطر ایجاد شلوغی بنیاد IOTA با تنش بین بنیانگذاران پروژه بیشتر می شود.

سرگئی ایوانچگلو ، یکی از اعضای سابق هیئت مدیره و از بنیانگذاران IOTA ، تصاویر نامه ای را به بنیاد IOTA به اشتراک گذاشت ، جایی که وی از این تیم می خواهد تا بیش از 80 تن را به کیف پول خود منتقل کند ، این یعنی تقریباً تمام پروژه. منابع رمزنگاری

IOTA سابقه طولانی درگیری های داخلی تیم اصلی دارد. عزیمت به ظاهر مسالمت آمیز ایوانچگلو از هیئت مدیره این پروژه در ژوئیه 2019 تبدیل به یک درگیری شدید بین او و بنیانگذار IOTA ، دیوید سانستبی شد. نامه ایوانچگو از یک شرکت حقوقی مستقر در مینسک ارسال شد. اگر او بخواهد دادخواست بخورد و برنده شود ، بنیاد IOTA در وضعیت سختی قرار خواهد گرفت. حتی اگر او این کار را نکند ، ضرر و اعتبار شهرت اندک نیست.

در هر دو صورت ، IOTA رنج می برد زیرا هنوز متمرکز در دست بنیانگذاران نزاع است.

عدم تمرکز به معنای پیشرفت غیرقابل توقف است

تمرکز اولیه نتیجه معماری IOTA است. بدون داشتن گره متمرکز به نام “هماهنگ کننده” ، شبکه می تواند توسط بازیگران مخرب سوءاستفاده کند.

در حالی که این تیم قصد دارد هماهنگ کننده را بکشد ، این هنوز هم عملکرد دارد ، به این معنی که بنیاد IOTA هنوز هم کنترل کاملی بر Tangle دارد. آخرین حادثه با کیف پول رسمی پروژه ، ترینیتی ، تأثیر منفی آن را نشان می دهد.

ترینیتی یک آسیب پذیری اساسی داشت ، زیرا کلیدهای خصوصی کاربران را با یک بستر پرداخت شخص ثالث Moonpay به اشتراک گذاشت. این آسیب پذیری سرانجام مورد سوءاستفاده قرار گرفت و هکرها در MIOTA بین 300000 تا 1.2 میلیون دلار سرقت کردند.

به دلیل هک ، بنیاد تقریباً یک ماه معامله مالی را در شبکه متوقف کرد. از این رو ، اگر اتفاقی برای بنیاد IOTA رخ دهد ، سیستم ممکن است برخی یا تمام عملکردهای خود را از دست دهد. این بنیاد را به یک نقطه مهم و اساسی از شکست تبدیل می کند.

از آنجا که خطرات عمده IOTA به بنیاد متصل است ، بهترین اقدام عملی توزیع کنترل Tangle بین اشخاص بزرگ و معتبر خواهد بود.

این یک اقدام معقول برای یک پروژه با محوریت سازمانی است که می توان از طریق نمونه هایی مانند Hedera Hashgraph مشاهده کرد.

عدم تمرکز از طریق مشاغل و دولتها می تواند نه تنها نقطه اصلی شکست را از بین ببرد بلکه باعث تقویت رشد اکوسیستم IOTA می شود. صاحبان گره همچنین از تحت فشار قرار دادن تصویب IOTA در بین پایگاههای کاربر بزرگ خود بهره مند می شوند.

با این وجود ، برای رسیدن به موارد فوق ، Coordicide باید اتفاق بیفتد ، و بنیاد باید به عنوان نهاد کنترل شبکه ، کناره گیری کند.

این شامل توسعه سریع نرم افزار و همچنین رویکرد حرفه ای تیم اصلی است.

احتمال عدم موفقیت زیاد است

با وجود تغییرات مثبت در استراتژی IOTA ، این پروژه هنوز باید موانع قابل توجهی را بر طرف کند. برای زمان فشار می یابد ، و هزینه خطا زیاد است. با توجه به رویکرد تیم ، IOTA هنوز فرصتی برای دستیابی به آن دارد. اما این شانس روز به روز کم می شود.