کاهش تحریم های ایالات متحده

ایران مجوز استخراج بیت کوین را به یک شرکت مستقر در ترکیه از ایمینر صادر کرده است. ایمینر حداکثر ۶۰۰۰ دکل کار خواهد کرد ، در مجموع قدرت محاسبه ای برابر با ۹۶،۰۰۰ ترهاش در ثانیه (TH / s) دارد.

براساس گزارش رسانه ها ، این معدنکار ۷٫۳ میلیون دلار برای راه اندازی تاسیسات معدن واقع در شهر مرکزی ایران سمنان هزینه کرده است. بنا بر گزارش ها ، این بزرگترین فارم استخراج معدن در ایران است زیرا این کشور به دنبال بیت کوین است تا تأثیر تحریم های اقتصادی ایالات متحده را کاهش دهد.

مجوز اعطا شده توسط وزارت صنعت ، معدن و تجارت ایران نیز به Iminer امکان ارائه خدمات بازرگانی و حضانت در کشور خاورمیانه را داده است.

این شرکت ۷ ساله ترکیه ای مطابق وب سایت خود ، “در استخراج بیت کوین و سرمایه گذاری در بخش معدن” را تجربه کرده است. ایمینر با بهره گیری از طیف علاءالدین ماشین های معدن cryptocurrency ، ادعا می کند که پنج کشور – ترکیه ، روسیه ، ایالات متحده ، کانادا ، و ایران – دارای بیش از ۳۰۰ کارمند است.

ماینرها در نزدیکی اوکراین و چین در سواحل ایران که توسط برق ارزان قیمت دولت اسلامی جذب می شود ، در حال سکونت هستند. اما جذابیت دولت ایران از بیت کوین هم سیاسی و هم اقتصادی است و در درجه اول انگیزه آزادی اقتصادی از رویکرد دولت آمریکا را ایجاد می کند.

تا سال گذشته ، هنگامی که معدن به رسمیت شناخته شده رسمی به عنوان یک فعالیت صنعتی ، دولت به ظهور رمزپرداخت ارزها مشکوک بود ، نگران توانایی خود برای دور زدن اقتدار مرکزی در معاملات مالی بود. با این وجود ، ایران از آن زمان تاکنون بیش از ۱۰۰۰ مجوز استخراج رمزنگاری صادر کرده است.

ایران ، سومین تولید کننده بزرگ نفت در جهان ، امیدوار است که بیت کوین را برای دور زدن تحریم های اقتصادی ایالات متحده ، که به شدت باعث کاهش ارزش دلار آمریکا ، خون حیات اقتصاد شده است ، اهرم کند. از همین حالا ، دلار آمریکا بر معاملات مالی جهانی تسلط دارد.