هایدرا، بزرگترین فروشگاه دارک وب توسط دولت آلمان نابود شد!

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
هایدرا، بزرگترین فروشگاه دارک وب توسط دولت آلمان نابود شد!

آژانس های مجری قانون در آلمان، هایدرا، بزرگترین فروشگاه و مارکت در فضای دارک وب را مورد هدف قرار داده‌ند. به عنوان بخشی از یک عملیات که با حمایت ایالات متحده انجام شد، پلیس آلمان توانست کنترل سرورهای پلتفرم روسی زبان هایدرا در این کشور را به دست بگیرد، وبسایت آن را نابود کرده و بیت‌ کوین‌ هایش را تصرف کند.


چگونه روی ارز های دیجیتال سرمایه گذاری کنیم؟؟

ما در آسیک بوتز، این کار را از دو طریق برای شما امکان پذیر کرده‌ایم.

جهت ورود به دنیای کریپتوکارنسی، روی لینک‌های زیر کلیک کنید.

روش اول: ربات تریدر سیلیکون          روش دوم: پلن های بدون ریسک


هایدرا، بزرگترین فروشگاه دارک وب توسط دولت آلمان نابود شد!

هایدرا مارکت، یکی از بزرگترین بازارها و فروشگاه‌های دارک وب، توسط مقامات آلمانی که زیرساخت سرور آن را مصادره کردند تعطیل شد. بر اساس اعلامیه اداره پلیس جنایی فدرال (BKA)، ماموران مجری قانون، همچین بیت کوین‌های این مارکت به ارزش حدود 23 میلیون یورو (25 میلیون دلار) را مصادره کردند.

پلیس جنایی فدرال، این حمله را با همراهی دفتر مرکزی مبارزه با جرایم سایبری (ZIT) واقع در دفتر دادستان عمومی فرانکفورت انجام داد که تحقیقات علیه اپراتورها و مدیران ناشناس هایدرا را رهبری می‌کند. آنها به دلیل راه‌اندازی پلتفرم‌های آنلاین غیرقانونی که تجارت مواد مخدر و پولشویی را تسهیل می‌کنند، تحت تعقیب قرار دارند.

پیام زیر، روز سه شنبه در وب سایت هایدرا ظاهر شد:

پلیس آلمان خاطرنشان کرد که هایدرا حداقل از سال 2015 فعال بوده است. تحقیقات بر علیه آنها در آگوست سال گذشته آغاز و با مشارکت چندین آژانس آمریکایی انجام شد.

این بازار دارک وب که از طریق شبکه Tor قابل دسترسی بود، روس زبانان را مخاطب قرار می‌داد. در بیانیه مطبوعاتی پلیس جنایی فدرال توضیح داده شد که حدود 17 میلیون مشتری و بیش از 19000 فروشنده ثبت شده در این مارکت حضور داشتند. این فروشندگان علاوه بر مواد مخدر ممنوعه، داده‌های دزدیده شده، اسناد جعلی و خدمات دیجیتال غیر مجاز را نیز ارائه می‌کردند.

هایدرا پس از سبقت گرفتن از دیگر پلتفرم روسی دی ان ام رمپ، به بزرگترین مارکت فضای دارک وب تبدیل شده بود. بر اساس داده‌های گردآوری‌شده توسط چِین آنالایزس، منطقه اروپای شرقی بیش از هر منطقه دیگری ارز دیجیتال را به بازارهای دارک وب ارسال می‌کند.

واشنگتن، مدعی همکاری مسکو با بازیگران سایبری مخرب مانند مارکت‌های دارک وب، گروه های باج افزاری و سایر جرایم مرتبط با کریپتو شده است. در ماه سپتامبر، دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه داری ایالات متحده (OFAC)، کارگزار ارز دیجیتال سوئکس مستقر در روسیه را تحریم کرد. گمان می‌رود که این کارگزار از بازارهای دارک وب مانند هایدرا، بیش از 20 میلیون دلار دریافت کرده است.

مقامات مجری قانون در آلمان فکر می کنند که هایدرا احتمالاً در میان تمام بازارهای فضای دارک وب، دارای بالاترین گردش مالی در سطح جهان است. پلیس جنایی فدرال و دفتر مرکزی مبارزه با جرائم سایبری، تخمین زده‌اند که فروش این مارکت فقط در سال 2020 به حداقل 1.23 میلیارد یورو رسیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.