در بازار نزولی چکار کنیم؟ 4 حرکتی که باید در بازار خرس، انجام دهید!

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
در بازار نزولی چکار کنیم؟ 4 حرکتی که باید در بازار خرس، انجام دهید!

بازار نزولی، به دوره‌های طولانی مدت افت قیمت گفته می‌شود. با اینکه اینگونه بازارها می‌توانند بسیار استرس‌زا باشند، اما بخشی از چرخه‌های سرمایه گذاری هستند. در این موقعیت‌ها، مهم است که وحشت نکنید و روی اهداف سرمایه گذاری بلندمدت خود تمرکز کنید.


چگونه روی ارز های دیجیتال سرمایه گذاری کنیم؟؟

ما در آسیک بوتز، این کار را از دو طریق برای شما امکان پذیر کرده‌ایم.

جهت ورود به دنیای کریپتوکارنسی، روی لینک‌های زیر کلیک کنید.

روش اول: ربات تریدر سیلیکون          روش دوم: پلن های بدون ریسک


در بازار نزولی چکار کنیم؟ 4 حرکتی که باید در بازار خرس، انجام دهید!

در بازارهای سهام، افت بیش از 20 درصد اغلب به عنوان علامتی برای آغاز روند نزولی ارزیابی می‌شود. اما این تعریف، واقعاً در مورد بازار ارزهای دیجیتال صدق نمی‌کند. زیرا این بازار در بسیار نوسان است. قیمت‌ها می‌توانند در عرض چند روز، 20 درصد افزایش یا کاهش پیدا کنند. برای تشخیص اینکه روند بازار صعودی‌است یا نزولی، نگاه دقیق‌تر این است که بازار را در تایم‌فریم طولانی مدتی بررسی کنیم. نقطه مقابل بازار نزولی، بازار صعودی است. یعنی زمانی که قیمت‌ها در حال افزایش و اعتماد به نفس سرمایه‌گذاران بالاست.

افت طولانی و شدید قیمت، از آزمایشی‌ترین زمان‌هایی است که سرمایه‌گذاران می‌توانند با آن مواجه شوند. به خصوص زمانی که قیمت ارزهای دیجیتال، در عرض چند ماه تا 50 درصد کاهش می‌یابد. اما متأسفانه، گاهی اوقات ارزش سرمایه‌گذاری‌ها کاهش می‌یابد و بازارهای نزولی، چیزی است که همه ما باید با آن دست و پنجه نرم کنیم.

در این مقاله، چهار حرکت وجود دارد که هر سرمایه‌گذار، زمانی که نقشه بازار برای مدت زیادی قرمز است، باید انجام دهد.

 

از روی وحشت، نفروشید

بسیار وسوسه‌انگیز است که در صورت مواجهه با کاهش شدید قیمت، سعی کنید از زیان بیشتر جلوگیری کنید. اما اگر این کار را انجام دهید، زمانی که قیمت‌ها دوباره شروع به افزایش کنند، سودی نخواهید داشت. علاوه بر این، فروش پس از افت بسیار زیاد، بر ضد قدیمی‌ترین و اصلی ترین قانون سرمایه‌گذاری است: در قیمت پایین بخر و در قیمت بالا بفروش. مسلماً گفتن این کار، آسان‌تر از انجام آن است؛ اما بدانید و آگاه باشید که اگر از روی وحشت بفروشید، ضررتان قطعیست.

یک نفس عمیق بکشید و به خود یادآوری کنید که چرا در وهله اول، بر روی ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کرده‌اید. شاید شما معتقد باشید که فناوری بلاکچین می‌تواند نحوه مدیریت پول را تغییر دهد. یا اینکه وب 3، نسل بعدی اینترنت خواهد بود. به چرایی کاهش قیمت‌ها نگاه کنید و از خود بپرسید که آیا دلیل و تز اصلی سرمایه‌گذاری شما همچنان در جریان است یا خیر. اگر پاسخ مثبت است، اکنون زمان فروش نیست.

 

نگاه بلند مدت را حفظ کنید

یکی دیگر از راه‌های مهم و اصلی برای حفظ خونسردی هنگام خونریزی بازار، این است که روی اهداف بلند مدت خود تمرکز کنید. کریپتوکارنسی بی‌ثبات است و ما قبلاً شاهد افت های زیادی بوده‌ایم و احتمالاً دوباره آنها را خواهیم دید. اما اگر با افق 5 تا 10 ساله سرمایه گذاری کنید، در مواقعی که همه به سمت درب خروج حمله می‌برند و زیر دست و پا له می‌شوند، شما با خیال راحت روی صندلی خود نشسته و مشغول لذت بردن از غذای دریاییتان خواهید بود.

کافیست نگاهی به تاریخچه بیت کوین بیاندازید. تاریخچه‌ای پر از تلاطم و لحظات سقوط. اما تایم‌فریم را روی ماهانه و سالانه تنظیم کنید، چارت را زوم بک کنید و روند را مشاهده کنید.

 

از فرصت به‌دست آمده برای تحقیق استفاده کنید

به جای تمرکز بر میزان افت بازار، سعی کنید از این زمان برای تحقیق استفاده کنید. زمانی که برای آموزش دیدن سرمایه‌گذاری می‌شود، هرگز تلف نخواهد شد. اگر بخشی در کریپتو وجود دارد که می‌خواهید بهتر آن را درک کنید، بازار نزولی فرصت خوبی برای آن است. شاید می‌خواهید مهارت‌های سرمایه گذاری خود را توسعه دهید تا بتوانید ریسک را به گونه‌ای متفاوت در آینده مدیریت کنید. بازهم‌ می‌توانید از این فرصت برای آموزش استقاده کنید.

 

خرید سنگین را در نظر بگیرید

هر بار که قیمت‌ها کاهش می‌یابد، فریاد «عمیق بخر» در رسانه‌های اجتماعی افزایش می‌یابد. بازگشت به نکته خرید در قیمت کم و فروش در قیمت بالا، می‌تواند حرکت خوبی باشد. به قول وارن بافت: «وقتی در خیابان‌ها خون است خرید کنید، حتی اگر خون خودتان باشد».

اما این استراتژی مناسبی برای همه نیست. قیمت‌ها ممکن است حتی بیشتر کاهش یابند. به همین دلیل است که برخی از سرمایه گذاران، به صورت پله‌ای خرید می‌کنند و میانگین کم می‌کنند. ممکن است امروز 100 دلار خرج کنند و سپس در صورت کاهش بیشتر قیمت ها، 100 دلار دیگر در هفته آینده خرج کنند. این نوع میانگین کاهش دادن، ضرر را کم می‌کند.

بزرگترین خطر این است که مردم، به خاطر اینکه رمزارزی در حال فروش است، هیجان زده می‌شوند. در نتیجه، ممکن است پولی را خرج کنند که برای آن، قصد سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال را نداشتند. یا حتی پولی که برای اهداف مالی دیگر نیاز دارند. آنها همچنین ممکن است رمزارزها را بدون انجام بررسی‌های معمول خریداری کنند. این‌کار می‌تواند در درازمدت به آنها صدمه بزند.

اگر پول نقد یا زمان کافی برای تحقیق در مورد ارزهای دیجیتال ندارید، سعی نکنید فقط به دلیل پایین بودن قیمت ها خرید کنید. افت‌های دیگری نیز وجود خواهد داشت. شاید هم دفعه بعد، فرصت بهتری برایتان پیش بیاید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.