بانک مرکزی اروپا در حال«کاهش بی سابقه»

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
بانک مرکزی اروپا  در حال«کاهش بی سابقه»
  • royapm
  • اردیبهشت 15, 1399
  • بدون دیدگاه

انقباض اقتصادی

منطقه یورو با کاهش اقتصادی “بی سابقه” روبرو است ، بدترین زمان از آغاز سوابق. رئیس جمهور بانک مرکزی اروپا (ECB) ، کریستین لاگارد ، تصویری از یک بانک مرکزی را در حالت اضطراری تمام عیار نقاشی می کند پس از آنکه نرخ بهره خود را بدون تغییر نگه داشت.

انقباض اقتصادی بی سابقه در منطقه یورو

داده های جدید منتشر شده در روز پنجشنبه نشان می دهد که اقتصاد منطقه 19 عضوی از زمان شروع سوابق در سال 1995 به طور قابل توجهی با کمترین میزان مطالعه قرار داشت. بدون تغییر نرخ بهره ، کریستین لاگارد رئیس بانک مرکزی اروپا (ECB) به مطبوعات گفت:

منطقه یورو با انقباض اقتصادی به بزرگی و سرعت روبرو است که در زمان صلح بی سابقه است.

لاگارد ادامه داد: “اقدامات لازم برای گسترش كروناویروس ، كووید 19 ، به طور عمده فعالیت اقتصادی در تمام كشورهای منطقه یورو و در سراسر جهان متوقف شده است.”

براساس داده های منتشر شده در روز پنجشنبه توسط Eurostat ، تولید ناخالص داخلی منطقه یورو در Q1 2020 3.8٪ نسبت به سه ماهه قبلی یا 14.4٪ سالانه کاهش یافته است. برای مقایسه ، تولید ناخالص داخلی ایالات متحده 4.8٪ به طور سالانه کاهش یافته است.

بانک مرکزی در حالت اضطراری تمام عیار

بانک مرکزی اروپا روز پنجشنبه هیچ تغییری در برنامه های خرید دارایی خود ایجاد نکرد ، از جمله برنامه 750 میلیارد یورویی (832 میلیارد دلار) برنامه خرید اضطراری همه گیر (PEPP) که در ماه مارس معرفی شد. بسته محرک گسترده قصد دارد تا حدودی از شوک اقتصادی ناشی از بحران کرون ویروس را کاهش دهد. لاگارد تأیید كرد كه سیاست گذاران آماده هستند در صورت لزوم آن برنامه ها را گسترش دهند. به نقل از رسانه ها ، رئیس اقتصاددانان منطقه یورو ، Pantheon Macroeconomics:

رئیس جمهور [ECB] تصویری از یک بانک مرکزی را که در حالت اضطراری تمام عیار است ، نقاشی می کند ، و این مجبور بود که دستورالعمل را هم برای سیاست گذاری و هم برای پیش بینی های استاندارد بیرون کند.

بانک مرکزی اروپا انتظار دارد که کاهش تولید ناخالص داخلی بین 5 تا 12 درصد برای اقتصاد منطقه یورو در سال جاری باشد. کاهش واقعی بستگی به این دارد که مدت زمان عقب ماندگی در کشورهای مختلف چقدر و چقدر مؤثر است. روز جمعه ، فیلیپ لین ، اقتصاددان ارشد بانک مرکزی اروپا هشدار داد که رکود اقتصادی در سه ماهه دوم “بسیار برجسته تر” از ابتدای سال خواهد بود زیرا قفل ها در آوریل به قدرت کامل رسیده اند.

پیش بینی رشد اقتصادی توسط بانک مرکزی اروپا مطابق با صندوق بین المللی پول (IMF) ، که پیش بینی انقباض 7.5 درصدی برای منطقه یورو را پیش بینی کرده است. در ماه آوریل ، لوئیس دو گیندوس معاون رئیس بانک مرکزی اروپا گفت كه انتظار دارد اقتصاد اروپا ركود اقتصادی بدتری را نسبت به سایر نقاط جهان متحمل شود.