کریپتو در هند به رسمیت شناخته شد

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
کریپتو در هند به رسمیت شناخته شد

در پی به رسمیت شناخته شدن کریپتو در هند، روپیه دیجیتال، گذرنامه‌های الکترونیکی و مالیات‌های مربوط به ارزهای دیجیتال، در سال مالی آینده در هند، راه‌اندازی خواهند شد. وزیر دارایی هند گفت که تمام سود ارزهای دیجیتال، مشمول مالیات 30 درصدی خواهند بود.


چگونه روی ارز های دیجیتال سرمایه گذاری کنیم؟؟

ما در آسیک بوتز، این کار را از دو طریق برای شما امکان پذیر کرده ایم.

جهت ورود به دنیای کریپتو کارنسی، روی لینک های زیر کلیک کنید.

روش اول: ربات تریدر سیلیکون          روش دوم: پلن های بدون ریسک


کریپتو در هند به رسمیت شناخته شد

دولت هند اعلام کرده است که قصد دارد روپیه دیجیتال را برای پاسخ به تعداد فزاینده تراکنش‌های دیجیتالی، راه اندازی کند. وزیر دارایی هند، نیرمالا سیتارامان، روز سه شنبه، از بودجه سالانه هند در یک سخنرانی رونمایی کرد.

  • او گفت:

“انتظار می‌رود یک ارز دیجیتال با استفاده از بلاکچین و سایر فناوری‌ها، توسط بانک مرکزی در سال مالی آینده منتشر شود.”

ارز دیجیتال بانک مرکزی، در کنار تعدادی از ابتکارات حوزه تکنولوژی، در بودجه سال 2022 هند، به عنوان بخشی از طرح اولیه دولت “آمریت کال” رونمایی شد. این طرح،  یک برنامه 25 ساله تحول دیجیتالی است که منجر به مستقل شدن هند در سال 2047 می‌شود.

  • سیتارامان در مورد دارایی‌های دیجیتال مجازی که مربوط به بانک مرکزی نیستند، گفت:

“دارایی‌های دیجیتال مجازی مانند ارزهای دیجیتال، اکنون با نرخ 30 درصدی مشمول مالیات می‌شوند؛ حتی اگر این دارایی‌ها به عنوان هدیه دریافت شوند.”

هند، به عنوان بخشی از این مقررات گفت که هیچ کسر یا جبرانی برای ضررهای موجود در رابطه با دارایی‌های دیجیتال مجازی وجود نخواهد داشت. با اعلامیه دولت هند مبنی بر “مقررات به جای ممنوعیت”، صرافی‌های بزرگ هندوستان یعنی کوین دی سی ایکس و وزیر ایکس، هر دو در توییت‌های خود از تحرکات بودجه حمایت کردند.

  • کوین دی سی ایکس، صرافی بزرگ کریپتو در هند، نوشت:

“این بودجه آینده‌نگر و الهام‌بخش است. این بودجه، نکات کلیدی‌ای دارد که کمک می‌کند تا رشدی مدرن، قدرتمند، دیجیتالی و پایدار ایجاد کنیم. مالیات بر دارایی‌های دیجیتال مجازی یا رمزارز ها، گامی در جهت درست است”.

نیشال شتی، بنیانگذار وزیرایکس نیز احساسات مشابهی را به اشتراک گذاشت و در توییتی گفت که این بودجه، به طور موثر، دارایی‌های دیجیتال مجازی را در هند قانونی می‌کند.

دولت با نگاهی فراتر از CBDC ها و ارزهای دیجیتال، با بانک‌ها همکاری خواهد کرد تا 75 واحد بانکداری دیجیتال را در 75 منطقه راه اندازی کند. این بانک‌ها به شهروندان هندی کمک خواهد کرد تا به سمت استفاده از پرداخت‌های دیجیتالی حرکت کنند. واحدهای بانکداری دیجیتال، به شهروندان این امکان را می‌دهند که بدون نیاز به مراجعه به شعبه بانک، پرداخت‌های آنلاین و انجام فعالیت‌های بانکی آنلاین، پول را به حساب‌های بانکی خود واریز کنند.

یکی دیگر از ابتکارات کلیدی اعلام شده در بودجه، عرضه گذرنامه‌های الکترونیکی “با استفاده از تراشه‌های جاسازی شده و فناوری آینده نگر” در اواخر امسال بود.

دولت هند همچنین تأیید کرد که خدمات 5G در سال مالی 23-2022 عرضه خواهد شد. همچنین، برنامه‌هایی در حال انجام است تا اتصال 5G در مناطق دورافتاده، تا سال 2025 در دسترس قرار بگیرد.

  • سیتارامان در سخنرانی بودجه خود گفت:

“همه روستاها و ساکنان آنها باید به خدمات الکترونیکی، امکانات ارتباطی و منابع دیجیتالی دسترسی یکسانی داشته باشند. درست مانند مناطق شهری و ساکنان آنها”.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.