G20 در حال تنظیم قوانینی برای تبلیغاتی مانند Cryptocurrency Facebook Libra است

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
G20 در حال تنظیم قوانینی برای تبلیغاتی مانند Cryptocurrency Facebook Libra است
  • royapm
  • فروردین 29, 1399
  • بدون دیدگاه

در پاسخ به تماس G20،هیئت پایداری مالی (FSB)  10 توصیه “سطح بالا” را ارائه داده است که یک چارچوب نظارتی برای stablecoins ایجاد می کند.

G20  قوانین بین المللی Stablecoins را تنظیم می کند

کشور میزبان عربستان سعودی اعلام کرد که وزرای دارایی G20 و فرمانداران بانک مرکزی روز چهارشنبه با حضور در ریاست جمهوری G20 عربستان سعودی دیدار خواهند کرد تا “در مورد بحث و اقدامات فوری مورد نیاز برای رفع چالش جهانی ارائه شده توسط بیماری همه گیر کووید 19” ، گفتگو کنند.

اجلاس سران امور مالی G20  درآوریل به طور سنتی در واشنگتن ، D.C برگزار می شود ، اما به دلیل شیوع ویروس در سراسر جهان ، جلسات G20 در حال حاضر به صورت مجازی و مکرر برگزار می شود.

پیش از این نشست، شورای ثبات مالی (FSB)  درروز سه شنبه 10 توصیه “سطح بالا” را منتشر کرد که “خطاب به مقامات در سطح قضایی برای پیشبرد نظارت مداوم و مؤثر” از کلاهبرداری های جهانی است.

دیده بان نظارتی G20 توضیح داد:

این توصیه ها به فراخوانی که G20 برای بررسی موضوعات نظارتی ناشی از ترتیبات “stablecoin جهانی” و مشاوره در مورد پاسخ های چند جانبه با توجه به چشم انداز بازار در حال ظهور و اقتصادهای در حال توسعه پاسخ می دهد

FSB یک نهاد بین المللی است که در مورد سیستم مالی جهانی نظارت و توصیه می کند وهمه کشورهای گروه 20 عضو هیئت مدیره هستند

رگولاتورها در سراسر جهان به stablecoin هایی اشاره می کنند که می توانند به سرعت به عنوان stablecoin جهانی بدست آیند. Libra نمونه ای از رمزنگاری پیشنهادی فیس بوک است

 این توصیه ها برای جلسه مجازی در روز چهارشنبه به وزرای دارایی G20 و فرمانداران بانک مرکزی تحویل داده می شود

10  توصیه های “سطح بالا”

در یک سند مشورتی که روز سه شنبه با عنوان “پرداختن به چالش های نظارتی ونظارتی ناشی از توافق های جهانی stablecoin” منتشر شد ، FSB 10 توصیه سطح بالا را به G20 ارائه داد.

اولین مورد اطمینان از اینكه مقامات ذیربط از اختیارات ، ابزارها و منابع لازم برای تنظیم و نظارت بر كارت های جهانی ، از جمله فعالیت های چند منظوره خود برخوردار هستند ، به منظور “اجرای مؤثر قوانین و مقررات مربوط”.

ثانیا  FSB توصیه می کند: مقامات باید الزامات نظارتی را برای تنظیمات GSC stablecoin جهانی به صورت کاربردی و متناسب با خطرات آنها اعمال کنند.

در مرحله بعد ، FSB به مقامات پیشنهاد می کند “اطمینان حاصل کنند که نظارت کامل بر عملکرد GSC در مرزها و بخشها وجود دارد. ” آنها باید “داخلی و بین المللی” با یکدیگر همکاری و هماهنگی کنند. “

توصیه چهارم این است که مقامات باید چارچوب جامع مدیریتی را با تخصیص واضح از مسئولیت پذیری در مورد کلاهبرداریهای جهانی در نظر بگیرند.

 نماینده نظارتی همچنین تضمین می کند که چارچوب های مؤثر در مدیریت ریسک برای این سکه ها ، با توجه به “مدیریت ذخیره ، انعطاف پذیری عملیاتی ، اقدامات امنیتی سایبری و اقدامات AML / CFT ، و همچنین” الزامات مناسب “انجام شود.

FSBدر ششمین توصیه خود بیان کرد مقامات رسمی باید علاوه بر این اطمینان حاصل كنند كه stablecoin های جهانی “سیستم قوی برای محافظت ، جمع آوری ، ذخیره و مدیریت داده ها” دارند.

هفتمین پیشنهاد هیئت توضیح می دهد که آنها باید “برنامه های مناسب برای بهبود و حل و فصل” داشته باشند.

اطمینان از اینکه stablecoin های جهانی اطلاعات جامع و شفاف در اختیار کاربران و ذینفعان قرار می دهند ، توصیه بعدی است.

 علاوه بر این ، هیئت مدیره پیشنهاد می کند که مقامات خاص ، مبلغ خاصی را تهیه کنند که “در مورد ماهیت و اجرای هرگونه حق بازخرید و روند بازخرید ، در صورت کاربرد صریح قانونی را برای کاربران فراهم کند.”

سرانجام ، مقامات باید اطمینان حاصل كنند كه stablecoin “قبل از شروع هرگونه فعالیت در آن حوزه قضایی ، کلیه الزامات نظارتی ، نظارتی مربوط به یک صلاحیت خاص را برآورده سازد ، و سیستم ها و محصولاتی را بسازد که در صورت لزوم با شرایط جدید نظارتی سازگار باشد.”