بیت کوین دارایی دیجیتالی

بنا به گزارش ها ، دادگاهی در شانگهای چین حکم داد که بیت کوین یک دارایی است که توسط قانون چینی در پرونده ای محافظت می شود. این پرونده شامل سرقت دو ارز رمزنگاری مختلف ، یکی بیت کوین ، از یک آمریکایی است. متهمین ادعا کردند که بیت کوین طبق قوانین چین به رسمیت شناخته نشده است. دادگاه با استناد به اسناد بانک مرکزی ، بانک مردم چین (PBOC) مخالفت کرد.

رسانه های چینی روز پنج شنبه گزارش دادند که دادگاه بین المللی شانگهای شماره ۱ در مورد پرونده بیت کوین که چندین سال به طول انجامیده است ، حکم صادر کرده است. این پرونده شامل سه چینی و یک مالزیایی بود که در شب ۱۲ ژوئن ۲۰۱۸ به خانه یک آمریکایی و همسر چینی اش حمله کردند ، رسانه های روزانه شرق چین شاین را به تفصیل اعلام کرد. بعد از قفل کردن این زوج و ضرب و شتم آنها ، متجاوزان آنها را مجبور کردند ۱۸٫۸۸ بیت کوین و ۶ هزار و ۴۶۶ اسکای کوین را به حساب خود منتقل کنند.

در اولین جلسه رسیدگی به این پرونده مشخص شد که اختلاف اقتصادی وجود دارد و عاملان محکوم به شش و نیم و هشت ماه به زندان محکوم شدند. متهمان قبول کردند که همه اسکوکوینها را پس بدهند اما نه بیت کوین ، با این استدلال که ارزهای رمزپایه طبق قانون چین دارایی نبودند ، بنابراین زوجین حق ندادند که آنها را پس بگیرند. دادگاه با آنها مخالفت کرد و به آنها دستور داد که تمام ارزهای رمزگذاری شده را از این زن و شوهر بازگردانند یا آنچه را که سکه ها ارزش داشتند به آنها پرداخت کنند. وقتی این زن و شوهر نه بیت کوین ها را دریافت کردند و نه وجوه معادل آن ، آنها به دادخواست رسیدگی کردند.

این چهار متهم تجدیدنظر کردند و تأکید کردند که ارزهای رمزپایه ، از جمله بیت کوین و اسکایکوین ، طبق قانون چین املاک قانونی نبودند. با این حال ، روزنامه Shine روز پنجشنبه گزارش داد که دادگاه شانگهای به آنها دستور داده است که سکه ها را پس دهند.

دادگاه بیت کوین را یک دارایی دیجیتالی دانست که باید توسط قانون محافظت شود.

لیو جیانگ ، قاضی اصلی پرونده ، توضیح داد که اسناد منتشر شده توسط بانک مرکزی ، بانک مردم چین (PBOC) ، هرگز بیت کوین را به عنوان یک دارایی انکار نکرده اند و قوانین در چین مانع از نگه داشتن شهروندان از شهروندان نمی شود.

چندین دادگاه چینی دیگر حکم مشابهی در مورد رمزنگاری صادر کرده اند. به عنوان مثال ، دادگاه داوری بین المللی شنژن در سال ۲۰۱۸ Cryptocur ارز را با یک پرونده شامل ۲۰ بیت کوین ، ۵۰ بیت کوین نقدی و ۱۳ الماس بیت کوین تشخیص داد. سال گذشته ، دادگاه اینترنتی Hangzhou نیز بیت کوین را بطور قانونی تشخیص داد. به تازگی ، دادگاه مردم Shenzhen Futian District در استان گوانگدونگ دارایی قانونی اتریوم را در چین اعلام کرد.