Coinbase قیمت اوراکل را راه اندازی می کند

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
Coinbase قیمت اوراکل را راه اندازی می کند
  • royapm
  • اردیبهشت 07, 1399
  • بدون دیدگاه

اوراکل

Coinbase سرویس اوراکل خود را اعلام کرده است که داده های قیمت مطمئن را برای دو جفت تجاری مختلف ارائه می دهد.

نکات اساسی

Coinbase اوراکل قیمت را برای BTC-USD و ETH-USD راه اندازی کرده است.

برنامه نویسان و برنامه های DeFi می توانند از این داده های قیمت استفاده کنند.

Coinbase با Chainlink و سایر ارائه دهندگان اوراکل رقابت خواهد کرد.

Coinbase یک اوراکل اعلام کرده است که داده های قیمت معتبر و تأیید شده را برای دو جفت معاملاتی ارائه می دهد: BTC-USD و ETH-USD. این اقدام همچنین باعث ایجاد مکالمه در مورد موقعیت بازار Chainlink شد.

چگونه اوراکل کار می کند

اوراکل های Blockchain داده ها را به روشی فراهم می کند که برای برنامه های DeFi و سایر خدمات blockchain مفید باشد.

Coinbase تمام داده های اوراکل را با کلید خصوصی خود امضا می کند. هر کسی می تواند از این داده ها به صورت زنجیره ای استفاده کند و با چک کردن آن در برابر کلید عمومی Coinbase ، این داده ها را تأیید کند.

اوراکل هر دقیقه داده های جدیدی را از مبادله Coinbase Pro ارسال می کند ، و اطمینان می دهد که اطلاعات قیمت همیشه به روز است.

در عمل ، توسعه دهندگان می توانند از این داده ها در هر نوع سرویس blockchain که منابع مالی را به روش اتوماتیک مدیریت می کند ، استفاده کنند. به عنوان مثال ، اوراکل در خدمات وام مفید است که موقعیت های بدهی و استابلیک های الگوریتمی را که به طور خودکار وثیقه آنها را مدیریت می کنند ، منحل می کنند.

چه کسی می تواند از آن استفاده کند؟

هر کس می تواند بلافاصله از اوراکل های مبادله استفاده کند ، و چند پروژه قبلاً از این پروژه ابراز حمایت کرده اند.

کامپوند ، یک بستر بهره کریپتو ، می گوید که از اوراکل Coinbase برای “افزایش امنیت و عدم تمرکز خوراک [قیمت] آن” استفاده می کند. علاوه بر این ، داده های اوراکل Coinbase با سری “Open Oracle” کمپانی های هوشمند اتریوم کامپوزیت سازگار خواهد بود.

مشتقات پلت فرم dYdX نیز محصول را تأیید کرده است. مدیرعامل آنتونیو جولیانو خاطرنشان كرد كه اوراكل در “هر پروتكل وام دهی و مشتقات” استفاده می شود و می افزاید كه Coinbase “مؤسسه معتبر و مطمئن” در فضای رمزنگاری است.

سایر توسعه دهندگان می توانند از Oracle از طریق Coinbase Pro API استفاده کنند ، همانطور که در اعلامیه اصلی Coinbase توضیح داده شده است.

اوراکل های دیگر

گرچه Coinbase پروژه های مشابهی را تصدیق نکرده است ، اما با رقابت بسیاری از مداحان دیگر روبرو خواهد شد.

Chainlink احتمالاً شناخته شده ترین ارائه دهنده اوراکل blockchain است. این شرکت دارای بیش از 25 جفت تجاری است ، به علاوه مشارکت با شرکت های بزرگ و معروف blockchain مانند Celsius و Brave New Coin نیز وجود دارد. Aeternity و باند پروتکل دو پروژه قابل توجه دیگر اوراکل هستند.

برای رقابت ، Coinbase باید در آینده تنوع بسیار بیشتری از قیمت ها و جفت های بازار را ارائه دهد – اما به عنوان یک مبادله رمزنگاری مهم ، موقعیت خوبی برای انجام چنین کاری دارد.