بانک های مرکزی سنگاپور و کانادا وارد ارز های دیجیتال می شوند

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
بانک های مرکزی سنگاپور و کانادا وارد ارز های دیجیتال می شوند
  • royapm
  • اردیبهشت 12, 1398
  • بدون دیدگاه

آزمون آزمایشی موفق بلاک چین بانک مرکزی کانادا MAS و بانک مرکزی سنگاپور برای ایجاد شبکه رمزنگاری و استفاده از پتانسیل رمز ارز ها با موفقیت انجام شد.

در تاریخ 2 می 2019 بانک مرکزی کانادا در طی گزارشی اعلام کرد که با توجه به پتانسیل بالای رمز ارز ها و بلاک چین در این زمینه آزمایشاتی انجام دادیم تا در پرداخت های بین المللی روش جدیدی را برای بهینه کردن شرایط بانکی فعلی به پیش بگیریم. این آزمایش موفق بین صندوق بین المللی پول کانادا MAS و خزانه داری سنگاپور انجام شده است که در این مورد توجه زیادی به کاهش ریسک رمز ارز ها و توجه بالا به پتانسیل مالی شده است.

آیا می توان رمز ارز های بانک مرکزی را یک کریپتو کارنسی نامید؟

بانک مرکزی کانادا MAS با تکنولوژی Distributed Ledger آزمایشاتی در شبکه بلاک چین خود انجام داده است که با توجه در نظر گرفتن محوریت بانکی این پروژه می توان آن را کاملا متمرکز نامید که از اصل قانون کریپتو کارنسی که بایستی غیر متمرکز باشد به دور است.

یک شبکه متمرکز شبکه ای است که تحت نظر یک ارگان خاصی با مسئولیت های خاص و بلاک چین آن در نظر یک پروتکل که توسط یک گروه که واحد پردازش اصلی است کنترل می شود. در این شرایط همه کنترل این شبکه دست یک ارگان است و به این شبکه نمی توان گفت که شبکه غیر متمرکز می باشد.

فعلا در شرایط کنونی نمی توان به این نوع شبکه ها که بلاک چین سازمانی دارند و متمرکز نیستند به عنوان سرمایه جهانی نگاه کرد و یا به عنوان یک پروتکل سازمانی.

بانک مرکزی کانادا انتظار دارد بیشتر بانک ها به این شبکه بلاک چین بپیوندند!

برای توسعه زیرساخت و پتانسیل این شبکه، بانک مرکزی کانادا انتظار دارد با مشارکت بانک های دیگر از کشور های دیگر در این پروژه سهیم باشند و در جهت پیشرفت این تکنولوژی کمک کنند.

آقای Sopnendu Mohanty رئیس MAS در فین تک اظهار داشت:

در این پروژه سوالات فنی زیادی مطرح بود و ما تلاش کردیم این شبکه را به سطح بالاتری از بلوغ برسانیم. موج بعدی ما این است که بانک ها در مورد پرداخت های بین المللی با بلاک چین ما و کشف فناوری های جدیدتر به کمک در این مورد با اعتماد متقابل تلاش کنند. این کار چالش برانگیز است و ما از دیگر بانک های مرکزی می خواهیم که در این همکاری جهانی به ما بپیوندند تا به مصرف کنندگان، کسب و کارها و صنعت مالی گسترده تر برسند.

 

آزمایش مداوم فن آوری بلاک چین، دارایی های رمزنگاری و ارزهای دیجیتالی توسط بانک های مرکزی می تواند اعتماد به نفس شرکت هایی را که سعی در تحقق بخشیدن به صنعت رمزنگاری دارند، افزایش دهد.