پلیس در نیوزیلند از الکساندر وینک تبادل بیت کوین روسی ۱۴۰ میلیون دلار (۹۱ میلیون دلار) مصادره کرد.

Vinnik ادعا شده صاحب صرافی سقوط BTC-e است. این وجوه از حساب های بانکی که توسط شرکت بازرگانی کانتون ، یک شرکت با ثبت نیوزلند اداره می شود و این ارز را اداره می کند ، توقیف شد.

پلیس روز دوشنبه اعلام کرد که این بزرگترین تصرف در تاریخ این نیرو است. Vinnik توسط دادستان های ایالات متحده متهم شده است که میلیاردها دلار برای سندیکاهای جنایی از طریق این بستر شستشو داده است. او اتهامات را رد می کند.

وی در سال ۲۰۱۷ در یونان دستگیر شد و در حین تعطیلات به همراه خانواده به دستور استرداد آمریکا در حال تعطیلات بود. بعداً وینیک به فرانسه تحویل داده شد و در آنجا همچنان در زندان است.

کمیساریای پلیس نیوزلند اندرو کارتر گفت: وجوه توقیف شده “احتمالاً منعکس کننده سود حاصل از قربانی شدن هزاران نفر ، اگر نه صدها هزار نفر از مردم در سطح جهان به دلیل جرایم سایبری و جرم سازمان یافته است.”

کارتر ادعا کرد که مبادله BTC-e بدون کنترل و سیاست های ضد پولشویی عمل می کند و به مجرمان اجازه می دهد تا صندوق های غیرقانونی را از طریق بورس پولشویی کنند.

وی افزود که پلیس نیوزیلند با “اداره درآمدهای داخلی آمریکا” (IRS) “برای رسیدگی به این تخلف بسیار جدی همکاری نزدیک داشته است.” پلیس در حال برنامه ریزی دادرسی به دیوان عالی کشور برای از بین بردن بودجه های نقدی است.

در فرانسه ، وینیک به اتهامات پولشویی تشدید شده ، اخاذی ، توطئه و دستکاری داده ها متهم شده است. پس از پایان پرونده وی در فرانسه ، انتظار می رود وی به یونان ، سپس ایالات متحده ، و بعداً به روسیه ارسال شود.