آیاارگانی برایblock chain Bitcoin نظارت برامنیت را افزوده؟

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
آیاارگانی برایblock chain Bitcoin  نظارت برامنیت را افزوده؟
  • royapm
  • اردیبهشت 05, 1399
  • بدون دیدگاه

ارزهای رمزنگاری شده در مقایسه با ارزهای فیات ، تشنج و مقاوم در برابر سانسور محسوب می شوند. این امر برای افرادی که توسط دولتها هدف قرار گرفته اند یا سطح پیشنهادی رمزنگاری حریم خصوصی برای امور مالی خود را ارزیابی می کنند ، بسیار سودمند بوده است. با این حال ، با ارزهای رمزنگاری مانند بیت کوین ، همیشه ناشناس بودن کامل هرگز ممکن نیست ، اما خودمختاری است. جالب است که در اواخر اخیر ، بحث در مورد نگرانی های مربوط به حریم خصوصی و cryptocur ارز بار دیگر پیدا شده است که خط نازک بین امنیت و نظارت را پشت سر می گذارد.

در جدیدترین قسمت پادکست استفان لایرا ، کریس بلچر ، مفسر حفظ حریم خصوصی ، در مورد تأثیر نظارت blockchain روی کریپتو و پیامدهای آن بر اکوسیستم صحبت کرد. وی تصریح کرد که شرکت های تجزیه و تحلیل blockchain فقط “شرکت های نظارتی” هستند که شبکه های همسالان را تحلیل می کنند ، اما قابلیت های آنها فقط به تجزیه و تحلیل محدود نمی شود. وی خاطرنشان كرد كه برای مهار فعالیتهای مالی غیرقانونی ، نظارت گسترده نباید تنها راه حل باشد.

“شما به راحتی می توانید پولشویی و منابع خود را در اختیار ما قرار دهید تا بتوانیم براساس آن بر روی هر شخص دیگری ، متوقف کنیم ، همچنین بتوانند از بیت کوین برای خریداران یک VPN ناخواسته استفاده کنند.”

برای اکثر شرکت هایی که در این دسته قرار می گیرند ، تجزیه و تحلیل آنها از معاملات blockchain با هدف تقویت قوانین AML و ردیابی سکه های مسروقه مورد استفاده برای فعالیت های غیرقانونی در چندین صندوق زنجیره ای ، صرافی و غیره انجام می شود.

به گفته بلچر ، این واقعیت که اطلاعات کاربر پس از KYC در پایگاه داده ها نیز ذخیره می شود و امکان نظارت و ردیابی را فراهم می کند ، نگران کننده است. وی گفت که این ممکن است پیامدهای جدی امنیتی و حریم خصوصی داشته باشد.

کریپتو طی چند سال گذشته شاهد افزایش مقررات و نظارت قانونی بوده است. اگرچه این امر به طور پیوسته نرخ پذیرش را افزایش داده و به اکوسیستم کمک کرده است که از روزهای تاریک خود عبور کند ، این سوال که آیا ایده های خاصی از بین می روند یا خیر؟

با این حال ، یک گزارش اخیر توسط Chainalysis همچنین نشان داد که معاملات غیرقانونی رمزپردازی افزایش یافته است ، هم به ارزش کل و هم به عنوان سهمی از کلیه فعالیت های cryptocurrency که باعث می شود چنین تدابیری که توسط مقامات انجام گرفته است ، علی رغم مشکلات موجود در آن ، همچنان به اهمیت خود ادامه دهند.

در اوایل سال Chainalysis ابزار خود را با Know Your Transaction (KYT) خود راه اندازی کرده بود که می تواند برای شناسایی و جلوگیری از فعالیت های غیرقانونی مانند پولشویی در زمان واقعی برای رمزنگاری های رایج از جمله بیت کوین ، بیت کوین نقدی ، Litecoin و اتر استفاده شود.

بلچر خاطرنشان كرد كه همكاري با چنين شركتهاي تحليلي هميشه شامل تبادل اطلاعات خواهد بود كه از ديدگاه حريم خصوصي نيز مي تواند كمي مشكل شود.

“با تکنیک های دیگر تجزیه و تحلیل blockchain ، آنها می توانند بفهمند ، برای مثال ، حدس بزنید که آیا این پرداخت را انجام می دادید یا شاید ارسال به کیف پول های مختلف شخصی شما باشد یا مانند بسیاری از افراد پرداخت کنید. به طور هم زمان یا آن نوع چیزها ، آنها اساساً می توانند تمام جریان های پول در اطراف را ببینند. “

علاوه بر این ، در جریان تعامل اخیر ، جسی اسپیرو ، رئیس سیاست گذاری زنجیره ای ، اهمیت نظارت بر نظارتی را برجسته کرده است که می تواند به سقوط تهدید همیشگی جرایم سایبری منجر به جنبه های مختلف رمزنگاری اکوسیستم منجر شود.

به طور کلی ، جرایم سایبری هم به خدمات مالی سنتی و هم برای صنعت رمزنگاری تبدیل به یک تهدید بزرگ شده است. ما در حال حاضر مشاهده می كنیم كه تنظیم كنندگان برای كاهش این نوع فعالیتها از جمله اقدامات جدیدی در مورد امنیت ، ذخیره سازی و موارد دیگر برای ثبت نام و مجوزهای خود ، رویكردی پیشگیرانه اتخاذ كرده اند.