ایجادبلوک برایBlockchain ضروری نیست

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
ایجادبلوک برایBlockchain  ضروری نیست
  • royapm
  • اردیبهشت 17, 1399
  • بدون دیدگاه

مسیرهای عدم تمرکز

یکی از مخترعان Blockchain در مورد عدم تمرکززدایی در ایجاد بلوک برای ایجاد عدم تمرکززدایی ضروری نیست.

اسکات استورنتتا ، مخترع Blockchain ، بحث می کند که چرا طراحی بیت کوین ساتوشی (BTC) از اجرای وی در اجرای blockchain منحرف شده است.

در مقاله های قبلی ما نظرات استورنتا را درباره پیشینه ساتوشی و شواهد فلسفی مبنی بر اینکه چرا استورنتا می تواند ساتوشی باشد ، شرح دادیم. اکنون ، ما روی یک تفاوت مهم در طراحی اصلی بین blockchain اصلی که Stornetta با شریک زندگی Stuart Haber و Bitcoin Satoshi ایجاد کرده است ، تمرکز می کنیم.

چرخش بلوک در مقابل چرخش اعتبار

در blockchain اصلی ، هیچ چرخشی از تولید کنندگان بلوک وجود ندارد. در عوض ، اعتبارسنجی بلوک غیر متمرکز بود. همچنین ، از آنجا که هیچ رمزگذاری داخلی وجود نداشت ، پاداش به صورت نقدی پرداخت می شد. استورنتا معتقد است كه Satoshi تصمیم گرفت با چرخش تولیدكنندگان بلوك همراه شود تا از این طریق مقاوم در برابر سانسور شبکه باشد:

“و این به همان اندازه به دلایل مقررات ضد سانسور است که او تصمیم گرفت تا ایجاد بلوک بعدی را در بین جامعه بچرخاند. در حالی که برای ما ، اعتبارسنجی بلوک ها در بین جامعه رو به چرخش بود. “

با این حال ، استورنتا ، ادعا می کند که عدم تمرکز اعتبار است که برای امنیت رمزنگاری ضروری است ، و نه تمرکززدایی تولید کنندگان بلوک:

“آنچه برای اطمینان از یکپارچگی رمزنگاری سیستم و عدم تمرکز اعتبار لازم است ، در واقع ، بسیار مهم است. این یک جنبه غیرقابل اجتناب از ساختن یک سابقه معتبر است. اما چرخش ایجاد بلوک پی در پی ، هدف آن دستیابی به هدف افزایش قدرت رمزنگاری سیستم نیست. “

طبق گفته Stornetta ، تا زمانی که جامعه دید روشنی از آنچه اتفاق می افتد ایجاد نخواهد کرد و الگوریتم ها روند اعتبار سنجی را کنترل می کنند.

چرا ساتوشی استورنتا را 3 بار استناد کرد

Whitepaper بیت کوین سه اثر استورنتا را به عنوان همکار خود نقل می کند. با توجه به اینکه مقاله بنیادی استورنتا “چگونه به زمان چاپ یک سند دیجیتالی” در سال 1991 منتشر شد ، این سؤال را مطرح کرد – آیا ساتوشی اخیراً چیزی برای استناد به آن نداشت؟ استورنتا ادعا می کند که ساتوشی چیز دیگری برای استناد به این دلیل که بیت کوین مستقیماً بر اساس کار خود بنا می کند ، ندارد:

“بیایید کمی در مورد آن فکر کنیم ، در اینجا یک نقل قول از ساتوشی وجود دارد که فکر می کنم جالب است. او می گوید ‘بیت کوین فقط یک سرور با تمرکز غیرمترقبه برای پول است و بنابراین بیایید این را خراب کنیم. این سرور Timestamp است. بعد می گوید پول است. ما یک مدیر کل اهداف عمومی بود. او یک دفترچه راهنما بود که به طور خاص بر انتقال دارایی در دفتر اصلی تمرکز داشت. “

به گفته استورنتا ، تنها قطعه مفقود شده از کار او که ساتوشی برای ایجاد بیت کوین باید به آن اضافه کند پول غیرمتمرکز بود ، تصوری که احتمال دارد ساتوشی از هاشپاش آدام بک وام گرفته باشد ، اثری دیگر که در لیست سفید بیت کوین ذکر شده است:

“اما آنچه به خوبی درک نشده است اینست که سرور Timestamped در حال حاضر غیرمتمرکز بود. خوب. آنچه او غیرمتمرکز است ، قلب اوست ، تزریق پول به سیستم است و آن چیزی است که وی غیرمتمرکز کرده است. “

شوخی ، استورنتا دلیل دیگری را برای استناد به سه اثرش توسط ساتوشی مطرح می کند:

“یا توضیح دیگری به سادگی می تواند این باشد که ، می دانید که او دوست ما بوده و می خواست ما را مهم جلوه دهد.”

استورنتا معتقد است که بیشتر کارها در فضای رمزنگاری بر حل مشکلات اشتباه متمرکز است. در همین حال ، او همچنان به فکر ایجاد سیستمهای غیرمتمرکز مؤثرتر است و ممکن است در آینده نسخه به روز شده ای از blockchain را منتشر کند.

تخفیف 5%
پوچ
0.005 بیت کوین
تقریبا!
کوپن تخفیف 7%
کوپن تخفیف 10%
پوچ
0.01 بیت کوین
تقریبا!
کوپن تخفیف 25%
پوچ
0.03 بیت کوین
شانس خودت رو برای برنده شدن امتحان کن. گردونه رو بپرخون!

ایمیل و شماره همراه خودت رو وارد کن بعد گردونه رو بچرخون

قوانین:

  • از ایمیل درست استفاده کنید.
  • تقلب نکنید :)