طراحی مجدد Facebook Libra: سیستم جدید و Cryptocurrency برای رعایت مقررات

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
طراحی مجدد Facebook Libra: سیستم جدید و Cryptocurrency برای رعایت مقررات
  • royapm
  • فروردین 30, 1399
  • بدون دیدگاه

پروژه رمزنگاری تغییر اندازه Facebook ، دستخوش تغییرات اساسی شده است. تعدادی از حوزه های کلیدی مجددا طراحی شده اند ، از جمله سیستم پرداخت ، Cryptocurrency Libra و اضافه شدن stablecoin های جدید تک ارز. این تغییرات تا حد زیادی با هدف مطابقت با الزامات نظارتی انجام می شود.

طراحی مجدد پروژه كیفری ، New Whitepaper

انجمن Libra یک دفترچه سفید به روز شده برای پروژه Libra را منتشر کرده است ، که ابتدا در ژوئن سال گذشته توسط غول رسانه های اجتماعی Facebook اعلام شد. مایکل انگل ، توسعه دهنده انجمن Libra ، پنجشنبه توضیحاتی درباره تغییرات اساسی در یک پست وبلاگ ارائه داد.

از زمان اعلام این پروژه ، “ما با تنظیم كنندگان ، بانك های مركزی ، مقامات منتخب و ذینفعان مختلف برای ایجاد یك روش ابتکاری در استفاده از فناوری blockchain برای پشتیبانی از سیستم پرداخت مجاز و دارای مجوز ، از نزدیک همکاری كردیم.”

ما رویکرد اولیه خود را تغییر داده ایم که بسیاری از آنها از رویکردهای سایر پروژه های blockchain خارج می شوند

جزئیات جدید Whitepaper Libra که “چهار تغییر اساسی برای رسیدگی به نگرانی های نظارتی ایجاد شده است که شایسته توجه خاص هستند.”

اولین مورد “ارائه stablecoins  تک ارز علاوه بر سکه چند ارز” است. مورد دوم “افزایش ایمنی سیستم پرداخت Libra با یک چارچوب انعطاف پذیر قوی” است. دو بخش دیگر عبارتند از: “گذر از انتقال آینده به یک سیستم بدون مجوز و در عین حال حفظ خصوصیات اقتصادی کلیدی آن” و “ایجاد حمایت های جدی برای طراحی صندوق ذخیره سازی” جزئیات کامل در مورد تغییرات در پروژه Libra در لیست سفید مشخص شده است.

Stablecoin های تک و چند ارزی

بسیاری از تنظیم کننده ها نگران این هستند که Cryptocurrency برنامه ریزی شده Libra می تواند در صورت دستیابی به مقیاس کافی ، مانند پول مورد استفاده 2.5 میلیارد کاربر فیسبوک ، در ارزهای ملی و سیاست های پولی کشورشان دخالت کند. برای کاهش این نگرانی ، انگل توضیح داد:

ما با استفاده از stablecoins  تک ارز (مثلاً دلار ، یورو ، GBP ، و غیره) شبکه Libra را تقویت می کنیم.

به جای استفاده از stablecoin های موجود ، مانند tether (USDT) ، استاب بلک های تک کشور Libra خود صادر می شوند ، و سکه Pesra (LBR) از آنها جدا خواهد شد. در ابتدا ، صرافی های كلاهبرداری ارزهایی هستند كه سبد پیشنهادی LBR را تشکیل می دهند ، مانند Librausd (USD) ، Libraeur (EUR) ، Libragbp (GBP) و Librasgd (SGD). انجمن لیبل نوشت: “ما امیدواریم که با تنظیم کننده ها ، بانک های مرکزی و موسسات مالی در سراسر جهان همکاری داشته باشیم تا به مرور زمان تعداد استابیلک های تک ارز موجود در شبکه Libra را گسترش دهیم.”

این برنامه جدید “به افراد و مشاغل مناطقی كه ارزهای محلی آنها دارای stablecoins  های یك ارز در شبکه ی كیفاسیر هستند ، اجازه می دهد تا مستقیماً به یك ارزآوری در ارز خود دسترسی پیدا كنند.” “هر stablecoin تک ارز به طور کامل توسط رزرو پشتیبانی می شود ، که شامل پول نقد یا معادل پول نقد و اوراق بهادار دولتی بسیار کوتاه مدت است که در آن واحد پول تعیین شده است.”

سکه جدید ترازو

طراحی سکه ترازو نیز تغییر کرده است. Whitepaper جدید توضیح می دهد که سکه جدید Libra “یک دارایی دیجیتال جداگانه از stablecoins تک ارز نخواهد بود” ، اضافه می کند:

تحت این تغییر ، LBR کامپوزیت دیجیتالی برخی از stablecoins های تک ارز موجود در شبکه Libra خواهد بود.

Whitepaper می افزاید: “این از نظر وزن اسمی ثابت مانند حقوق ویژه تسویه حساب (SDR) که توسط صندوق بین المللی پول نگهداری می شود” تعریف می شود. ” ارزهای دیجیتال (CBDCs) به عنوان در دسترس می شوند. ” علاوه بر این ، صندوق ذخیره دارایی هایی با سررسید بسیار کوتاه مدت ، ریسک اعتباری کم و نقدینگی بالا دارد. همچنین یک بافر سرمایه حفظ می کند. “

مجوزها و تاریخ راه اندازی جدید

اتحادیه ترازو همچنین روز پنجشنبه اعلام کرد که پروانه صدور مجوز رسمی از سیستم پرداخت را با سازمان نظارت بر بازار مالی سوئیس (FINMA) ، تنظیم کننده مالی سوئیس آغاز کرده است. براساس گزارش ها ، این انجمن همچنین قصد دارد در شبکه اجرائی جرایم مالی خزانه داری ایالات متحده (FinCEN) به عنوان یک تجارت خدمات پول ثبت نام کند.

در ساختن سیستم ترازو ، این انجمن بازخوردی از تنظیم کننده ها درج کرده است. در حین نظارت ، برخی از حامیان Pesra از این پروژه خارج شده اند ، از جمله Visa ، Mastercard ، Paypal ، Vodafone و Shopify. برخی از هواداران اکنون نیز یک پروژه رقیب ، Celo را پشت سر می گذارند. این هفته ، G20 در مورد تنظیم قوانین تنظیم مقررات stablecoin مانند Libra بحث کرد

تاریخ شروع برنامه ریزی شده برای پروژه Libra در ابتدا برای پایان ماه ژوئن تعیین شده بود. با این حال ، دانته دیسپارت ، رئیس سیاست و ارتباطات اتحادیه Pesra ، به رسانه ها گفت که اکنون هدف از اجرای این پروژه از اواسط نوامبر تا پایان سال است.