ایران 1100 معدنکار غیرمجاز بیت کوین را تعطیل کرد

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
ایران 1100 معدنکار غیرمجاز بیت کوین را تعطیل کرد
  • royapm
  • شهریور 02, 1399
  • بدون دیدگاه

تعطیلی مزارع غیر مجاز

به گزارش رسانه های محلی ، شرکت تولید برق ، توزیع و انتقال ایران (توانیر) اعلام کرده است 1100 مزرعه غیرمجاز استخراج بیت کوین در کشور را تعطیل کرده است.

پس از اعلام جوایز ژوئیه مبلغ 100 میلیون ریال (حدود 2400 دلار) ، بلاک سوت ها مسئولان معدن غیرمجاز را کنار گذاشتند.

معاون توانیر ، مصطفی رجبی مشهدی ، به خبرگزاري فارس گفت: قبلاً انفجار معادن غیرقانونی کریپتو محدود بوده است زیرا شرکت برق “نمی تواند همه مزارع غیرقانونی را تنها با مطالعه الگوهای مصرف آنها تشخیص دهد.”

معدنچیان بیت کوین (BTC) ایران در ژوئیه سال گذشته از مجوز استقبال کردند ، اما متعاقبا از تعرفه های برق زیاد شکایت کردند. برخی از آنها با استفاده از برق یارانه ای در زیر زمین کار خود را آغاز کرده اند.

به گفته رجبی مشهدی ، برخی از معدنچیان تجهیزات را در واحدهای صنعتی و کشاورزی نصب می کنند که از قبل دارای قدرت هستند تا از شناسایی جلوگیری کنند. وی افزود: “بنابراین ، نظارت توانیر تغییر قابل توجهی در مصرف این دسته خاص نشان نمی دهد.”

ایران ، سومین تولید کننده بزرگ نفت در جهان ، همچنین در حال مبارزه با قاچاق تجهیزات معدن به کشور است.

از سال 2019 ، جمهوری اسلامی 624 مجوز مزرعه معدن صادر کرده است ، گزارش مالی دادگاه ، اما برخی از مزارع دارای مجوز بیکار هستند. ماه گذشته ، اسحاق جهانگیری کوهشاهی ، معاون رئیس جمهور ایران گفت که به زودی همه کارگران معدنچی ملزم به ثبت نام در دولت خواهند شد.

بزرگترین کشوی ایران برق ارزان آن است که معدنچیان BTC را از همان نزدیکی اوکراین و چین می کشاند. براساس داده های رسمی ، مزارع معدنکاری در کشور به ازای هر کیلووات ساعت برق (کیلووات ساعت) برق به مبلغی معادل 4 هزار و 800 ریال (کیلووات ساعت) پرداخت می کنند اما نرخ ها در چهار فصل اوج تابستان ، از ژوئن تا سپتامبر ، به چهار برابر و به 19 هزار و 300 ریال افزایش می یابد. .

همانطور که news.Bitcoin.com گزارش داده ، شرکت برق دولتی در ماه ژوئیه اعلام کرد که در تلاش برای تشویق معادن قانونی ، تا 47 درصد از تعرفه برق معدنکاران را در دوره های اوج مصرف کاهش می دهد.

با این حال ، برای واجد شرایط بودن برای انگیزه ، کارگران معدن بیت کوین نیاز به شرکت در “پروژه های بهره وری انرژی” توانیر از جمله تعویض مداوم یک میلیون دستگاه تهویه هوا قدیمی دارند.

جذابیت دولت ایران از بیت کوین هم سیاسی و هم اقتصادی است و در درجه اول انگیزه آزادی اقتصادی از دسترسی دولت آمریكا به آن انگیزه دارد.