توپَز (شبکه ی آزمایشی توپَز اتریوم ۲٫۰)

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
توپَز  (شبکه ی آزمایشی توپَز اتریوم ۲٫۰)
  • royapm
  • اردیبهشت 03, 1399
  • بدون دیدگاه

کاربران در نهایت قادر خواهند بود توکن‌های اتر را در این شبکه «سپرده‌گذاری» کنند و به عنوان تایید کننده در شبکه‌ی اتریوم ۲٫۰ تراکنش‌ها را تایید کنند. تایید کننده در ازای فعالیت در شبکه‌ی اتریوم پاداش دریافت خواهد کرد.

آزمایش پیاده‌سازی فاز صفر پروتکل اثبات سهام(Pos)بر روی اتریوم ۲٫۰ یکی از مهم‌ترین اهداف ایجاد شبکه‌ی آزمایشی توپَز را تشکیل می‌دهد. الگوریتم اثبات سهام در نهایت جایگزین مکانیسم اجماع کنونی اثبات کار در شبکه‌ی اتریوم خواهد شد.

شبکه‌ی آزمایشی اتریوم ۲٫۰ با نام توپَز(Topaz) در روز شانزدهم آوریل ۲۰۲۰ و توسط پریسماتیک لبز(Prysmatic Labs) راه‌اندازی شده است. تیم توسعه دهنده‌ی پریسماتیک لبز بر روی توسعه‌ی زیرساخت‌های فنی اتریوم ۲٫۰ و جایگزین ساخت شبکه‌ی آزمایشی پیشین با عنوان سافایر(sapphire)فعالیت دارد.

بر اساس برنامه‌ی زمان‌بندی شبکه‌ی اصلی اتریوم ۲٫۰ در ماه جولای راه‌اندازی خواهد شد. راه‌اندازی کامل این پروژه شش فاز را شامل می‌شود که در هرفاز تغییرات متعددی اعمال می‌گردد.

شبکه‌ی آزمایشی توپَز از ساختاری مشابه با طرح شبکه‌ی اصلی اتریوم ۲٫۰ استفاده می‌کند و برای مشارکت از تایید کننده‌ها حداقل ۳۲ اتر درخواست می‌کند، در حقیقت حداقل اترهای مورد نیاز برای شبکه‌ی اصلی اتریوم ۲٫۰ نیز ۳۲ اتر اعلام شده است.

ویتالیک بوترین(Vitalik Buterin)؛ یکی از بنیان‌گذاران اتریوم در روز پانزدهم آوریل از اجرای برنامه‌های آزمایشی بیشتر در آینده خبر داده است. وی اظهار داشت: بر اساس گزارش کوینیت، بروزرسانی اتریوم ۲٫۰ به موفقیت مراحل بررسی امنیتی قالب کلی و کد اصلی را سپری کرده است. با این وجود، شرکت مشاور امنیتی لست اتوریتی(Least Authority) طراحی کلی را تایید کرده است. در همین راستا توسعه‌دهندگان اتریوم گزارش کرده‌اند که باگ‌های مربوط به حملات دی‌داس(DDoS) و انتخاب پیشنهاد دهنده‌ی بلاک عمومی در شبکه‌ی اتریوم ۲٫۰ برطرف شده است.