بیت کوین تمایل دارد بیش از طلا مانند سهام رفتار کند

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
بیت کوین تمایل دارد بیش از طلا مانند سهام رفتار کند
  • royapm
  • اردیبهشت 04, 1399
  • بدون دیدگاه

این اتفاق جالب در 30 روز گذشته برای بیت کوین بوده است.

یکی از مباحث بسیار مورد بحث ، الگوی رفتاری بیت کوین در طی این خرابی است. با سقوط بازار سنتی در 12 مارس ، بیت کوین عملاً مانند سهام رفتار کرد و به دنبال افت بازار سنتی بود.

رفتار مورد انتظار آن “همبسته” یا عمل کردن به عنوان “پناهگاه امن” به وجود نمی آید ، اما در طی 4 هفته گذشته ، در حال بهبودی با نرخ بهتری است

در مقاله متوسط اخیر ، عیسی رودریگز ، CTO در intotheblock ، اظهار داشت که بیت کوین مانند Gold عمل نمی کند زیرا BTC بیشتر یک دارایی بتا با احساس بالا است.

دارایی بتا با احساس بالا می تواند به عنوان یک دارایی با ارزش شناخته شود که بسیار بی ثبات ، پرداخت غیر سهامی است و دارای سهام کم سرمایه است.

به منظور نشان دادن بیت کوین به عنوان یک دارایی بتا با تمایل بالا ، رودریگز از داده های همبستگی گذشته بین بیت کوین و سایر سهام و کالاهای موجود در بازار ، طی روند صعودی و نزولی که توسط S&P 500 به نمایش گذاشته شد ، استفاده کرد.

در مقایسه نمودارهای فوق ، می توان مشاهده کرد که بیت کوین هر زمان که سهام بازار دچار تغییر شود ، آسیب پذیری شدیدی در برابر نوسانات قیمت به نمایش گذاشته است. در طی روند صعودی برای S&P 500 ، بیت کوین عملکرد بهتری نسبت به کلاس دارایی سهام خواهد داشت ، در حالی که طی روند نزولی ، ضررها نسبت به سهام بیت کوین بیشتر بر روی سهام متمرکز می شوند.

“این رفتار تعریف کلاسیک از دارایی بتا با احساس بالا است. به طور خاص ، هنگامی که سرمایه گذاران روی سهام صعودی قرار می گیرند ، تمایل دارند که بیت کوین بیش از حد صعودی بمانند و هنگامی که احساسات بازار به سمت مواضع بیت کوین تبدیل می شود به سرعت نقص می شوند.

بنابراین چرا بیت کوین علی رغم “همبستگی” بودن ، چنین رفتاری را نشان می دهد؟

توضیح کاملاً ساده و مستقیم است. از نظر بلوغ بازار و وضعیت مالی ، بیت کوین از منظر گسترده مالی نسبتاً جوان است.

درپوش بازار بیت کوین از نظر طلای همان سطح اقتدار یا حضور را تعیین نمی کند. در زمان مطبوعات ، طلا دارای کلاه بازار 65 برابر بزرگتر از بیت کوین بود.

از این رو نقدینگی مرتبط با بیت کوین به هیچ وجه نزدیک به گلد نیست و BTC را در معرض آسیب پذیری های بازار در کلاس دارایی های سنتی مستعد می کند.

معامله گران و سرمایه گذاران نمی خواهند از دارایی که برای مبارزه با بحران نقدینگی غیرمنتظره آماده نیستند ، محافظت کنند. بنابراین ، به احتمال زیاد بیت کوین با شرایط دارایی بتا با تمایل بالا به جای طلا در شرایط فعلی بازار طنین انداز است.