سیستم پولی درآستانه تحولات چشمگیریاانقلاب قراردارد

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
سیستم پولی درآستانه تحولات چشمگیریاانقلاب قراردارد
  • royapm
  • اردیبهشت 15, 1399
  • بدون دیدگاه

طوفان مالی بیت کوین

اگر بیت کوین طوفان مالی فعلی را خفه کند ، سیستم پولی ما در آستانه تحولات چشمگیر یا حتی یک انقلاب قرار خواهد گرفت.

ما در یک نقطه عطف در تاریخ قرار داریم. ماههای آینده نشان خواهد داد که چگونه سرمایه گذاران نهادی در میان مدت نسبت به بسته های نجات بی شماری در بحران بحران کرونور واکنش نشان می دهند. یک چیز مسلم است: ایالت ها و بانک های مرکزی برای راه حل های سخت تحت فشار قرار گرفته اند. علاوه بر این ، به نظر می رسد تلاش های آنها از همان آغاز خسته شده است. در صورت عدم اعتماد سرمایه گذاران به اقدامات انجام شده ، عواقب آن به مراتب چشمگیرتر از سقوط بازار سهام کوتاه مدت خواهد بود.

امروز هیچ کس نمی تواند پیش بینی کند که سیستم پولی آینده ما چگونه خواهد بود ، اما تاریخ پول گاهی اوقات با تغییرات اساسی در سیستم مشخص شده است. مداخلات تاریخی امروز در بازار آزاد بی نظیر است ، به ویژه با توجه به بزرگی آنها ، و بدون شک در آینده شاهد آغاز پایان سیستم پولی فعلی ما با ارزهای فیات آن “ساخته شده از هیچ چیز” نیست.

آیا بیت کوین (BTC) “طلای دیجیتال” و ارز “پناهگاه امن” است؟ بله ، اکنون بیش از هر زمان دیگری.

بیت کوین در سال 2008 در پاسخ به بحران مالی ایجاد شد و هرج و مرج امروز در بازارهای جهانی مالی اولین آزمایش بزرگ توانایی خود برای ادعای خود به عنوان یک جایگزین و یک کلاس دارایی جدید است. با این حال ، هنگامی که نقدینگی لازم باشد ، مانند الان ، همه چیز به فروش می رسد ، به ویژه دارایی های پرخطر. جان بولینگر ، خالق به اصطلاح بولینگر باند ، یک شاخص فنی برای تحولات قیمت ، به درستی خاطرنشان کرد که در مواقع بحران ، سرمایه گذاران “هر آنچه را که می توانند بفروشند” می فروشند و تنها پس از تبدیل دارایی به پول نقد ، یک سرمایه گذاری است. ساخته شده در دارایی های ضد بحران – به عنوان مثال ، طلا.

فرار به سمت “پول سخت”

بر خلاف دیده بانهای پولی دولتی که سعی در محافظت از “یک بازار مداوم با عملکرد” ​​با پمپاژ “بهمن” پول (و نه فقط از زمان شیوع کروناویروس) ، قیمت گذاری بیت کوین بدون دخالت واسطه تنظیم می شود. صرفاً بر اساس عرضه و تقاضا. همچنین درپوش تعداد بیت کوین هایی که می توانند ایجاد کنند – 21 میلیون نفر نیز وجود دارد – و این بدان معنی است که برخلاف ارز سنتی فیات ، هیچ بیت کوین جدیدی را نمی توان خودسرانه چاپ کرد.

بیت کوین های جدید به همان روشی که سایر کالاها مثلاً طلا هستند ، استخراج می شوند اما از طریق یک فرآیند پیچیده و واضح تعریف شده. هیچ کس قادر به تغییر تعداد بیت کوین های تازه تولید شده نیست.

این یک مزیت آشکار برای سیستم پولی سنتی ما خواهد بود که در صورت بروز بیش از حد تورم ، گزینه های دیگری برای عقب انداختن داشته باشد. “ابزارهای خلاقانه” ، مانند پول هلیکوپتر و اقدامات مداخله گرایانه مشابه ، با بیت کوین به یک صورت امکان پذیر نیست و هیچ دولت ، بانکهای مرکزی (مرکزی) و سایر موسسات قادر به دستکاری و / یا تغییر پارامترهای این دارایی غیرمتمرکز جدید نیستند. کلاس

از آنجایی که قدرت هژمونیک ایالات متحده نیز در حال ضعف است ، موضوع ارز ذخیره ارزی در برخی مقاطع روی میز خواهد بود. از همین امروز پیش بینی می شود که بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه با ارزهای دیجیتالی که توسط دولتهای ایالتی صادر می شوند ، رقابت کنند.

آیا بیت کوین یک ارز جهانی دیجیتال است؟ این ممکن است مانند داستانهای علمی به نظر برسد ، اما در واقع چندان بی اساس نیست.

در همین حال ، سرمایه گذاران نهادی شروع به دیدن دارایی های رمزنگاری کرده اند. با این حال ، در مواقع بحران ، آنها خیلی سریع سرمایه خود را از سرمایه گذاری های مخاطره آمیز خارج می کنند و بیت کوین همچنان توسط اکثریت به عنوان چنین طبقه بندی می شود.

اطمینان داریم که بیت کوین و سایر دارایی های دیجیتال تنها می توانند از تحولات جاری و پیامدهای بلند مدت چشمگیر آنها بهره مند شوند.