ریزش شدید بیت کوین، یک پنجم قیمت در کمتر از 30 ساعت ریخت!

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
ریزش شدید بیت کوین، یک پنجم قیمت در کمتر از 30 ساعت ریخت!

در پی ریزش شدید بیت کوین به 35500 دلار، ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال به زیر 2 تریلیون دلار سقوط کرد. روسیه، بازار سهام و انحلال قراردادهای آتی ممکن است باعث این فروپاشی شده باشند. پس از 30 ساعت نظارت شدید بر روی بازار، از زوایای مختلفی این ریزش را بررسی خواهیم کرد.


چگونه روی ارز های دیجیتال سرمایه گذاری کنیم؟؟

ما در آسیک بوتز، این کار را از دو طریق برای شما امکان پذیر کرده ایم.

جهت ورود به دنیای کریپتو کارنسی، روی لینک های زیر کلیک کنید.

روش اول: ربات تریدر سیلیکون          روش دوم: پلن های بدون ریسک


ریزش شدید بیت کوین، یک پنجم قیمت در کمتر از 30 ساعت ریخت!

بازار ارزهای دیجیتال همچنان در تصرف خرس‌ها قرار دارد. اوایل روز پنجشنبه، بیت‌کوین به تدریج و به آرامی، به سمت بالا حرکت می‌کرد. حرکتی که توسط برخی دیگر از رمزارز های مهم، به ویژه اتریوم، دنبال شد. با این حال، بلافاصله پس از اینکه بیت کوین از 43500 دلار گذشت، سقوط آزاد شروع شد.

روند نزولی در ساعت 19:30 دقیقه (به وقت تهران) روز پنجشنبه، 30 دی ماه و از نقطه 43510 دلار شروع شد. 30 ساعت بعد و در ساعت 1:30 دقیقه بامداد (به وقت تهران) روز شنبه، دوم بهمن ماه، روند نزولی پس از 18.5% کاهش و در نقطه 35475 دلار متوقف شد. در زمان نوشتن این خبر (ساعت 5:00 بامداد) قیمت با شمع‌های سبز رنگ کوچکی که طی ساعت‌های گذشته ثبت کرده‌است، در نقطه 36300 دلار قرار دارد. باید منتظر ماند و دید که در ادامه، شمع‌ها چه رنگی بوده و چه اندازه‌ای خواهند داشت.

به همین ترتیب، آلت کوین های اصلی از جمله اتریوم، سولانا، کاردانو، ریپل و بایننس کوین نیز تحت تأثیر قرار گرفتند و باعث ایجاد آبشاری از نقدینگی شدند. در طی این آبشار، حدود 330 میلیون دلار از ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال فرو ریخته است.

به گزارش کوین گلس، طی 24 ساعت گذشته (در زمان نوشتن این خبر)، حدود 270000 تریدر که در فیوچرز پوزیشن‌های باز داشته‌اند، در مجموع شاهد لیکوئید شدن 1.1 میلیارد دلار از دارایی‌هایشان شده‌اند. بزرگترین لیکوئیدی در این بازه زمانی، 9.91 میلیون دلار در صرافی بیت‌مِکس بوده‌است.

 

چرا بیت کوین در حال سقوط است؟

توقف رشد و کاهش قیمت بسیاری از ارزهای دیجیتال در ماه گذشته، به وضوح نشان می‌دهد که روند بازار نزولی است. با این حال، برخی افراد بر این باورند که ممکن است اتفاقاتی در پس ریزش شدید بیت کوین وجود داشته باشد که آلتکوین‌ها را نیز به دنبال خود کشانده است.

روز پنجشنبه، بانک مرکزی روسیه لایحه ممنوعیت تجارت و استخراج ارزهای دیجیتال را تسلیم کرد. اگرچه برخی افراد، این موضوع را مقصر ریزش می‌دانند، اما لازم به ذکر است که این بانک، علی‌رغم سخنان ولادیمیر پوتین، از مدتی پیش در حال بررسی ممنوعیت فعالیت‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال در منطقه بوده‌ است.

ارزش پوزیشن‌های لیکوئید شده نیز می‌تواند این فروپاشی را رغم زده باشد. علاوه بر این، همه بازارها به سمت پایین در حال حرکت هستند. از دیگر بازارهای نزولی می‌توان به پروه تکنولوژی در بورس نزدک اشاره کرد که در حال اصلاح است.

 

اتفاق آینده چه خواهد بود؟

بیت کوین با این افت شدید قیمت، در پایین تر از نقطه‌ای قرار گرفته است که آخرین بار در 30 مرداد 1400 (5 ماه پیش) در آن قرار داشت. با انتخاب بازه زمانی ماهانه در نمودار، نکات جالب توجهی را مشاهده خواهیم کرد.

برخی از تحلیلگران این اتفاق را به سقوط قیمت در اوایل سال 2020 تشبیه می‌کنند (محدوده آبی) و منتظر رشدی هستند که پس از آن روی نمودار قابل مشاهده است (محدوده بنفش). رکورد تاریخی و 62000 دلاری بیت کوین در این کانال شکسته شد. اما نکته‌ای که نباید از آن غافل شد این است که روند، از ضلع پایینی کانال خارج شده است.

آیا پس از پولبک و برخورد مجدد به ضلع پایینی کانال (اینبار در نقش خط مقاومت)، جهش رو پایین شدید تری را مشاهده خواهیم کرد؟ یا اینکه پیشبینی تحلیلگران به وقوع پیوسته و تاریخ تکرار می‌شود؟ پاسخ سوال، در ذهن زمان است.

سلب مسئولیت: این مطلب، فقط یک پست خبری بوده و هیچگونه پیشنهاد و سیگنالی برای خرید، فروش یا نگهداری هیچ دارایی‌ای را نمی‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.