CBDC می تواند از بیت کوین بیاموزدعدم تمرکز را رد کند.

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
CBDC می تواند از بیت کوین بیاموزدعدم تمرکز را رد کند.
  • royapm
  • اردیبهشت 03, 1399
  • بدون دیدگاه

به نظر می رسد نقل و انتقالات از ارزهای فیات به ارزهای دیجیتال جدید بانک مرکزی در حال افزایش است ، زیرا یکی از بزرگترین بانکهای مرکزی اروپا اعتراف کرده است که (بخش های نا مشخص) از فن آوری زیرین بیت کوین می تواند در ایجاد نوع جدیدی از ارز استفاده شود .

این مقاله که توسط بانک ملی هلند (DNB )نوشته شده است و با عنوان پول دیجیتال بانک مرکزی: اهداف ، پیش شرط ها و گزینه های طراحی ، بررسی شده است که چگونه می توان ارز دیجیتال “اثبات آینده” در منطقه یورو را نشان داد.

در میان چیزهای دیگر ، این مقاله روشهایی را که یک ارز مبتنی بر “یک سیستم پیمان هوشمند” ممکن است هزینه های معاملات را کاهش دهد ، و در نتیجه بالقوه تقاضا برای ارز صادر شده توسط دولت را افزایش می دهد ، مورد بحث قرار می دهد. بانک مرکزی خاطرنشان کرد: “فن آوری های خاص که قبلاً برای برخی از رمزها پیشگام بوده اند” می تواند برای دستیابی به این اهداف CBDC آینده باشد. با این حال ، بانک مشخص نکرد که چه چیزی راجع به “پیشگامان” دوست دارد.

در مقاله ، DNB محبوبترین رمزنگاری ، بیت کوین (BTC با Libra Facebook )را که اخیراً بازسازی شده است ، مقایسه می کند و اعتراف می کند که BTC یک ارز غیر متمرکز تر از Libra یا CBCDC است.

با این حال ، بانک مرکزی تصریح کرد که ماهیت غیر متمرکز Cryptocurrency را به عنوان بخشی از راه حل برای آینده CBDC نمی بیند. در عوض ، DBN ، که نگران از دست دادن کنترل در صورت عدم تمرکز CBDC است ، نوشت که عدم تمرکز مشاهده شده در فضای رمزنگاری را “تا حدی ایدئولوژیکی رانده” می داند ، در حالی که مدل اجماع بیت کوین را “غیر ضروری” برای یک CBDC می داند با توجه به “برق بیش از حد” مصرف.”

علاوه بر این ، در آنچه که به عنوان پذیرش نیمه صریح و ناکارآمدی ارزهای فیات امروز ظاهر شد ، در این گزارش آمده است که برای کارکردن هر نوع ارز جدید ، “نیاز به نیازهای کاربران آن ، که پرداخت های آن را برآورده می شود ، مطابقت دارد. به طور فزاینده ای دیجیتال هستند. ” همچنین گفت که CBDC می تواند در مواقع نامشخص “به تقویت اعتماد به سیستم پولی کمک کند” ، اگرچه تأیید کرد که این امر همچنین ممکن است “خطر اداره بانکی را تشدید کند.”

سرانجام ، بانک مرکزی هلند گفت با توجه به اینکه جمعیت در آنجا قبلاً به پرداخت های الکترونیکی عادت کرده اند ، هلند را مکانی مناسب برای آزمایش با CBDC های جدید می داند.

بانك مركزي گزارش خود را با بيان نتيجه گيري كرد: “هلند زمينه آزمايش مناسبي را براي چنين آزمايشي فراهم كرده است” و “آماده براي ايفاي نقش رهبري است.”

همانطور که گزارش شد ، “بانک مرکزی بانکهای مرکزی” و تحلیلگران متعدد فکر می کنند ترس از انتقال کروناویروس از طریق وجه و کارتهای بانکی ممکن است جاده CBDC را کوتاه کند. همچنین ، تحلیلگران دیگر معتقدند که CBDC ممکن است به بهبودی از رکود کمک کند.

در همین حال ، یک مطالعه توسط یک بانک مرکزی دیگر در منطقه یورو در دسامبر سال گذشته به این نتیجه رسید که: “ابتکارات سطح یک فضایی قادر به برآورده کردن نیاز شهروندان جهانی به ابزاری ایمن ، قابل اعتماد و مقرون به صرفه برای پرداخت های مرزی نیستند. ” با این حال به نظر می رسد که فناوری مدرن قادر به رفع این نیاز است.  از جمله ایده CBDC چند منظوره مستحق تحلیل عمیق مشترک است.