هک اکسچنج، صرافی بایننس و خروج 7000 بیت کوین

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
هک اکسچنج، صرافی بایننس و خروج 7000 بیت کوین
  • royapm
  • اردیبهشت 18, 1398
  • بدون دیدگاه

آیا خطری کاربران را تهدید می کند؟

صرافی بایننس طی یک اعلامیه ای از مسدود شدن واریزی ها و برداشت ها در پی کشف برخی رخنه های امنیتی خبر داد. در اطلاعات تکمیلی این خبر آمده است که در پی این هک، تعدادی از اطلاعات کاربران اعم از رمز دو مرحله ای گوگل و همچنین کد api رابط بایننس و همچنین اطلاعات دیگری از طریق ویروس ها و فیشینگ و .. هک شده و در اختیاز هکر ها می باشد. البته تعداد این کاربران بسیار کم است و دارای دارایی های بسیار بالایی می باشند.

هکر ها توانستند در تاریخ 98/02/18 تعداد 7000 هزار بیت کوین را از صرافی بایننس خارج کنند. در ترنسکشن زیر می توانید اطلاعات خروج این میزان بیت کوین را ببینید:

https://www.blockchain.com/btc/tx/e8b40609195970

ترنسکشن بالا از والت داغ بایننس بوده که برای پرداخت خروجی ها انجام میشده و موجودی دارایی این ولت بیش از 2 درصد از کل سرمایه بایننس نمیشود. مابقی ارز ها و ولت ها در این صرافی در امنیت کامل به سر می برند.

نگران سرمایه های خود نباشید

هکر ها با صبر و هماهنگی این عملیات را انجام دادند و به صورت هماهنگ این مقدار موجودی را از بایننس خروج دادند. ما متاسفانه نتوانستیم قبل از خروج اقدامی را انجام دهیم ولی تمامی سرمایه کاربران در امنیت کامل به سر می برد و این میزان هک شده را کانون بیمه ای که درست کرده ایم پرداخت خواهد کرد.

به مدت یک هفته ما و صرافی بیت فنکس با همکاری باهم امکان واریز و برداشت را غیر فعال میکنیم تا اقدامات بعدی هکر ها را منحل کنیم. صندوق بیمه بایننس که بخاطر همین موارد درست شده است خسارت بوجود آمده را پرداخت خواهد کرد.

در ادامه نوشت: ما بایستی تمامی موارد را بررسی کنیم و این بررسی ها احتمال می دهیم به یک هفته طول بکشد. در این مدت امکان ترید قابل اجرا است و می توانید کماکان ترید انجام دهید ولی با توجه کنترلی که هکر ها روی صرافی دارند ممکن است دستکاری روی قیمت ها داشته باشند که البته با توجه به اینکه ما مسدود کردیم واریزی ها و برداشت ها را دیگر احتمال نمی دهیم هکر ها وقت خودشان را بیهوده خرج کنند.

در این زمان کوتاه و مهم ما شفافیت اطلاعات را حفظ خواهیم کرد و از حمایت شما قدردانیم.