بهترین کیف پول‌های ارز دیجیتال در سال 2022

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
بهترین کیف پول‌های ارز دیجیتال در سال 2022

بهترین کیف پول‌های ارز دیجیتال برای خرید، فروش و ذخیره رمزارز ها به صورت امن و محافظت شده، کدامند؟ اگر می‌خواهید ارزهای دیجیتال را معامله کنید، بفروشید، بخرید یا نگهداری کنید، باید پاسخ این سوال را بدانید. با آسیک بوتز همراه باشید.


چگونه روی ارز های دیجیتال سرمایه گذاری کنیم؟؟

ما در آسیک بوتز، این کار را از دو طریق برای شما امکان پذیر کرده ایم.

جهت ورود به دنیای کریپتو کارنسی، روی لینک های زیر کلیک کنید.

روش اول: ربات تریدر سیلیکون          روش دوم: پلن های بدون ریسک


بهترین کیف پول‌های ارز دیجیتال در سال 2022

اگر می‌خواهید ارزهای دیجیتال را معامله کنید، بفروشید، بخرید یا نگهداری کنید، باید بدانید که بهترین کیف پول‌های ارز دیجیتال در بازار کدامند. کیف پولی که می‌تواند ارسال، دریافت و ذخیره دارایی ها را تسهیل کند و کوین‌های شما را ایمن نگه‌دارد. با این حال، همه این کیف پول‌ها به شکل یکسان ساخته نمی‌شوند و برخی از آنها در کیفیت، امنیت و ویژگی‌های ارائه شده، نسبت به رقبای خود برتری‌هایی دارند. در این مطلب، ما نگاهی دقیق به بهترین گزینه‌های موجود در بازار امروز خواهیم انداخت.

اما سوال اول:

 

کیف پول ارز دیجیال چیست؟

در دنیای ارزهای دیجیتال، کیف پول به اپلیکیشن یا دستگاهی گفته می‌شود که برای دریافت، ارسال، نگهداری و ردیابی دارایی‌های کریپتو استفاده می‌شود. برخلاف کیف پول‌های واقعی که در آن پول نقد یا کارت‌های پرداخت خود را نگه می‌دارید، کیف پول‌های کریپتو دقیقاً ارز دیجیتال شما را ذخیره نمی‌کنند.

آنچه که این کیف پول‌ها ارائه می‌دهند، دسترسی ایمن به ارزهای دیجیتال شماست. بنابراین، آنها را می‌توان به حساب‌های بانکی یا سیستم‌های پرداخت تشبیه کرد. هنگام تراکنش با ارزهای دیجیتال، به کیف پولتان به عنوان هویت خود فکر کنید. آدرس کیف پولتان، به نمایندگی از شما این تراکنش را در شبکه بلاکچین ثبت می‌کند.

کیف پول‌های کریپتو می‌توانند به صورت سخت‌افزاری (دستگاهی شبیه به USB) یا نرم‌افزاری (کیف‌پول‌ها و اپلیکیشن‌های آنلاین) باشند. آنها همچنین می‌توانند اعتباری بوده (به اصطلاح مبتنی بر کاغذ) و پول‌های شما را در مکانی امن ذخیره کنند. البته این روش کمتر رایج است و قطعا راحت ترین راه برای مدیریت دارایی‌های شما نخواهد بود.

کیف پول های سخت افزاری و کاغذی به دلیل آفلاین بودن، ممکن است در برابر عوامل مخرب ایمن تر باشند. اما فاقد عملکرد قدرتمند هستند و ممکن است آسیب دیده یا گم شوند. در سمت دیگر، استفاده از کیف پول‌های نرم افزاری آسان‌تر بوده و گزینه‌های زیادی را در اختیارتان قرار می‌دهند. اما ایمنی آنها، به سطح آگاهی خود کاربر بستگی دارد. یک نکته بسیار ابدائی و مهم و ساده که البته خیلی ها از همین راه ضربه خورده‌ند این است: لینک‌های مشکوک را لمس یا روی آنها کلیک نکنید!!

 

امنیت کیف پول کریپتو و کلیدهای خصوصی

کیف پول آنلاین شامل مجموعه‌ای از یک یا چند جفت کلید است. این جفت کلید ها شامل یک کلید خصوصی ایمن و یک کلید عمومی است.

کلید عمومی، آدرس کیف پول (آدرس دریافت کننده) است. کلید‌ های عمومی را می‌توان آزادانه برای دیگران به اشتراک گذاشت و نمایش داد. برای اینکه تراکنش از یک کاربر به کاربر دیگر انجام شود، فرستنده باید آدرس عمومی کیف پول دریافت کننده را داشته باشد. به عبارت دیگر، کلید عمومی را می‌توان به شماره حساب، شماره کارت یا شماره شبای حساب بانکی تشبیه کرد.

این نمونه‌ای از یک کلید عمومی، متعلق به اسنوپ داگ، رپر آمریکایی است:

0xce90a7949bb78892f159f428d0dc23a8e3584d75

در مقابل، کلید خصوصی برای امضای دیجیتالی هر تراکنشی که در آن ارزهای دیجیتال به آدرس دیگری ارسال می‌شود، ضروری است. کلید خصوصی، برای ایجاد هرگونه تغییری در کیف پول، الزامی است. به عبارت “خصوصی” دقت کنید؛ هرگز نباید آن را با کسی به اشتراک بگذارید.

دسترسی به کلید خصوصی یک کیف پول، به هر کسی اجازه می‌دهد که تمام دارایی‌های موجود در آن را برداشت کند. همچنین، از دست دادن کلید خصوصی به معنای از دست داد دائمی دارایی‌های موجود در آن کیف پول است.

یک کلید خصوصی می تواند به شکل زیر باشد:

8da4ef21b864d2cc526dbdb2a120bd2874c36c9d0a1fb7f8c63d7f7a8b41de8f

به طور خلاصه، هر کسی می‌تواند با استفاده از یک کلید عمومی، ارز دیجیتال را به یک کیف پول واریز کند. با این حال، هیچ کس نمی‌تواند این دارایی‌ها را بدون یک کلید خصوصی منحصر به فرد، برداشت یا استفاده کند. کسانی که کلید خصوصی را در دست دارند، قدرت را در دست دارند. به همین دلیل برای کاربران مهم است که همیشه به کلیدهای خصوصی خود دسترسی داشته باشند.

حال وقت آن است که به معرفی بهترین کیف پول‌های ارز دیجیتال بپردازیم.

 

والت کانکت

وات کانکت که با بیش از 75 برنامه کیف پول ادغام شده است، یک پروتکل منبع باز است که ارتباط ساده و ایمن بین کیف پول و اپلیکیشن‌های کاربران را تسهیل می‌کند. برای اتصال کیف پول ها، فقط باید کد QR برنامه مورد نظر را اسکن کنید یا روی لینک آن کلیک کنید. والت کانکت می‌تواند با هر بلاک چینی ارتباط برقرار کند. یعنی اینکه به عنوان مثال، می‌نوانید از dApp ها در اتریوم، سولانا و… استفاده کرده و آنها را کشف کنید.

 

متاماسک

دروازه dapp متاماسک با استفاده‌ای آسان، به عنوان افزونه مرورگر و برنامه تلفن همراه در دسترس است. این کیف پول، یک صندوق برای ذخیره و مدیریت کلیدها و رمزهای عبور در اختیار کاربران قرار می‌دهد. همچنین، امکان پخش تراکنش و امکان ارسال و دریافت دارایی‌های دیجیتال را نیز فراهم می‌کند. متامسک با تمام بلاکچین‌های ماشین مجازی اتریوم سازگار است. در نتیجه، از موارد محبوبی مانند اتریوم، زنجیره هوشمند بایننس و پولیگان پشتیبانی می‌کند.

 

میو کانکت

میو کانکت یک “کیف پول سخت افزاری غیر فیزیکی” است. این کیف پول عملکردی شبیه کیف پول سخت افزاری را به تلفن همراه کاربران اضافه می‌کند. به بیان واضح تر، میوکانکت کلیدهای خصوصی را در یک صندوق محلی و ایزوله روی دستگاه تلفن همراه ذخیره می‌کند و آنها را از دستگاهی که تراکنش‌ها را انجام می‌دهد، جدا می کند.

میوکانکت از فناوری WebRTC استفاده می‌کند و هیج سرور مرکزی‌ای ندارد. بنابراین دسترسی ایمن و غیرمتمرکز را تضمین می‌کند. میوکانکت و مای‌اتر والت از اتریوم، زنجیره هوشمند بایننس و پولیگان پشتیبانی می‌کنند.

 

تمپل والت

یک کیف پول کاربرپسند در قالب افزونه مرورگر؛ تمپل (معبد)، تعامل با دارایی‌های مختلف مبتنی بر تزوس و برنامه‌های مبتنی بر وب را مستقیماً از مرورگر کاربر، تسهیل می‌کند. این کیف پول از چندین حساب، سایر کیف پول های تزوس و همچنین توکن‌های FA1.2 و FA2 پشتیبانی می‌کند. تمپل فقط با بلاک چین تزوس کار می کند. با استفاده از آن، می‌توانید dApp های تزوس را کشف و مرور کنید.

 

کیف پول رونین

یکی دیگر از برنامه‌های افزودنی ساده مرورگر و اپلیکیشن موبایل، رونین والت است. این کیف پول کاربران اجازه می‌دهد تا از برنامه‌ها و بازی‌ها در زنجیره جانبی رونین استفاده کنند. یک زنجیره جانبی اتریوم، که به طور خاص برای بازی‌های بلاک چین مانند اکس اینفینیتی طراحی شده است. از این کیف پول، می‌توان برای تراکنش‌ها و همچنین جمع آوری ان اف تی، بدون پرداخت هزینه‌های بالای گاز استفاده کرد.

 

فانتوم والت

فانتوم یک افزونه مرورگر غیر حضانتی، راهی ساده و ایمن برای تعامل با اکوسیستم سولانا ارائه می‌کند. این افزونه، کلیدهای خصوصی کاربران را در دستگاه‌هایشان ایجاد و ذخیره می‌کند و به آنها کنترل کامل بر سرمایه‌شان را می‌دهد. علاوه بر این، کیف پول فانتوم تراکنش ها را از طریق صرافی غیرمتمرکز داخلی خود انجام می‌دهد. در اکوسیستم گسترده‌تر سولانا شیرجه بزنید و از فانتوم استفاده کنید.

 

لجر نانو ایکس (سخت افزاری)

لجر نانو ایکس، یکی دیگر از بهترین کیف پول‌های ارزدیجیتال در سال 2022 است. یک کیف پول سخت افزاری، برای مدیریت رمزارز های شما که از طریق بلوتوث، به دستگاه‌های تلفن همراه متصل می‌شود. این کیف پول همراه با برنامه لجر لایو، از دارایی‌های دیجیتال کاربران محافظت می‌کند. لجر نانو ایکس حدودد 100 اپلیکیشن dApp و بیش از 5500 توکن مختلف را پشتیبانی می‌کند.

لجر چند سال پیش با پشتیبانی از بیت‌کوین و اتریوم راه‌اندازی شد؛ اما طیف گسترده‌ای از دیگر اکوسیستم‌های بلاک چین را اضافه کرده است.

 

ترزور مدل T (سخت افزاری)

این سیستم به عنوان یک کد امنیتی، نشانه هویت و شناسه دیجیتال عمل می‌کند. ترزور مدل تی، کلیدهای خصوصی را ذخیره کرده و دسترسی ایمن به آنها را فراهم می‌سازد. همچنین، توکن‌ها را از قرار گرفتن در معرض اینترنت و دنیای آنلاین، دور نگه‌ می‌دارد. این دستگاه، دارای یک صفحه نمایش لمسی برای تایید تمامی تراکنش‌ها می‌باشد. مشابه کیف پول های لجر، ترزور مدل تی از طیف گسترده‌ای از بلاک چین ها پشتیبانی می‌کند. این بدان معناست که می‌توانید کیف پول سخت افزاری خود را به انواع dApp متصل کنید.

 

کیف پول کوین بیس

در حالی که پلتفرم اصلی کوین بیس به کاربران امکان خرید و فروش کریپتو را می‌دهد، کیف پول آن، ذخیره کلیدهای خصوصی، ارسال، دریافت و خرج کردن دارایی‌های دیجیتال و دسترسی به برنامه‌های کاربردی را تسهیل می‌کند. این برنامه که می‌تواند در دستگاه تلفن همراه یا مرورگر وب استفاده شود، از بیش از 4000 دارایی مختلف و برنامه‌های متعدد پشتیبانی می‌کند.

 

انتخاب نهایی با شماست

ما در این مقاله، به معرفی بهترین کیف پول‌های ارزدیجیتال در سال 2022 پرداختیم.

اگر به تازگی وارد این حوزه شده و مطمئن نیستید که از چه کیف پولی استفاده کنید، امیدواریم این لیست، نقطه‌ای برای شروع به شما داده باشد. اگر کاربر با تجربه‌ای هستید که به دنبال تغییر کیف پول خود هستید، می‌توانید از این لیست استفاده کنید.ش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.