وزیر دارایی روسیه: ممنوعیت کریپتو در روسیه همان ممنوعیت اینترنت است!

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
وزیر دارایی روسیه: ممنوعیت کریپتو در روسیه همان ممنوعیت اینترنت است!

الویرا نابیولینا، رئیس بانک مرکزی روسیه، قبلاً استدلال کرده بود که ممنوعیت بیت کوین در روسیه، کاری “کاملاً شدنی” است. اما اکنون وزیر دارایی روسیه، آنتون سیلوانوف، اظهار داشته‌است که ممنوعیت کریپتو در این کشور، همان ممنوعیت اینترنت است.


چگونه روی ارز های دیجیتال سرمایه گذاری کنیم؟؟

ما در آسیک بوتز، این کار را از دو طریق برای شما امکان پذیر کرده‌ایم.

جهت ورود به دنیای کریپتوکارنسی، روی لینک‌های زیر کلیک کنید.

روش اول: ربات تریدر سیلیکون          روش دوم: پلن های بدون ریسک


وزیر دارایی روسیه: ممنوعیت کریپتو در روسیه همان ممنوعیت اینترنت است!

آنتون سیلوانوف، وزیر دارایی روسیه اعلام کرد که ممنوعیت ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین (BTC) غیرممکن است. دلیل این اعلامیه، این است‌ که بانک روسیه، مدام از دولت می‌خواهد که رمزارزها را در این کشور ممنوع کند.

فوربس روسیه، روز چهارشنبه گزارش داد که سیلوانوف، در جلسه توجیهی وزارتخانه با بانک مرکزی اعلام کرد که ممنوعیت کریپتو در روسیه «همان ممنوعیت اینترنت است که غیرممکن است».

بنا بر گزارش ها، وزیر دارایی گفته است که تنظیم و قانونگذاری هر چه سریعتر صنعت ارزهای دیجیتال؛ بسیار بهتر از ممنوع کردن آن است. زیرا این امر به دولت اجازه می‌دهد تا در نهایت، بازار را زیر نظر داشته باشد و بودجه کشور را با استفاده از مالیات استخراج کریپتو رشد دهد.

  • سیلوانوف در جلسه توجیهی گفت:

“چه مشکلی دارد؟ من نمی‌فهمم که چرا باید ممنوع شود!”

وی افزود که راه حل آسانی برای تعیین مالیات بر این بازار وجود دارد. به گفته وزیر، دولت باید از درآمدهای تحقق یافته بر میزان دارایی‌هایی که در این بازار واریز و برداشت می‌شوند، مالیات تعیین کند.

  • سیلوانوف گفت:

“بانک مرکزی می‌خواهد دارایی‌های کریپتو را کاملاً ممنوع کند. با این استدلال که در درجه اول، خطراتی را برای شهروندان ایجاد می‌کند و می‌تواند مؤسسات مالی و بانک‌ها را آلوده کند و همچنین؛ بازار تسویه حساب غیرشفاف ایجاد کند.”

او افزود که وزارت دارایی، این نگرانی‌ها را پذیرفته و بنابراین لازم می‌داند که ورود به بازار ارزهای دیجیتال توسط سرمایه‌گذاران غیرحرفه‌ای، به عنوان بخشی از مفهوم مقررات مربوط به رمزارزها که در اوایل فوریه منتشر شد، محدود شود. بنا به گزارش وزیر دارایی روسیه، حداکثر مبلغ برای سرمایه گذاران بی‌تجربه، می‌تواند بین 50هزار تا 100هزار روبل روسیه (660 تا 1300 دلار) تعیین شود. پیش از این، الکسی مویزف، معاون سیلوانوف پیشنهاد کرده بود که چنین خریدهایی به 660 دلار محدود شود.

در این بین، بانک روسیه از ایده اجازه دادن به سرمایه گذاران غیرحرفه‌ای برای خرید ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین، به هیچ وجه حمایت نمی‌کند و اشاره می‌کند که خطرات رایجی مانند تقلب و پول شویی وجود دارد. این بانک، همچنین در مورد ماینینگ با کریپتو کاملاً خصمانه عمل کرده است.

پس از سال‌ها بحث و جدل، انتظار می‌رود بانک روسیه و دولت این کشور، سرانجام تا جمعه این هفته به یک نقطه مشترک در مورد مقررات ارزهای دیجیتال دست یابند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.