پرونده های اقدام طبقاتی علیه JPMorgan Chase ، Bank of America ، Wells Fargo و Bank of USA به دلیل اقدامات ادعایی غیرقانونی و کلاهبرداری در برنامه محافظت از Paycheck تشکیل شده اند. این برنامه بخشی از بسته تحریک کننده ۲٫۲ تریلیون دلار رئیس جمهور ترامپ برای کمک به مشاغل کوچک در مقابله با بحران اقتصادی ناشی از بیماری همه گیر کووید ۱۹ است.

دادخواست علیه بانکهای بزرگ

چهار پرونده دادرسی طبقاتی روز یکشنبه در دادسرای ایالات متحده آمریکا برای ولسوالی مرکزی کالیفرنیا علیه برخی از بزرگترین بانکهای کشور مطرح شد: JPMorgan Chase Bank ، Bank of America، Bancorp ایالات متحده و Bank Bank و ایالات متحده و Wells Fargo Bank.

این دعاوی ادعا می شود که بانکها با اعمال ناعادلانه ، کلاهبرداری و غیرقانونی و همچنین تبلیغات دروغین و پنهانکاری جعلی در صدور وام از برنامه حمایت از چک PayPck رئیس جمهور ترامپ (PPP) ، قانون تجارت و حرفه کالیفرنیا را نقض کرده اند. این وام ها در نظر گرفته شده بود تا هشت هفته یک کمک جریان نقدی به مشاغل کوچک آمریکایی که از بحران کوید ۱۹ رنج می برند ، فراهم کند. این بخشی از قانون ۲/۲ تریلیون دلاری Coronavirus Aid ، Relief ، و امنیت اقتصادی (CARES) دولت است.

با این حال ، گفته می شود که بانکها برای بدست آوردن هزینه های بزرگتر ، وام های بزرگ را در اولویت قرار داده اند ، و به طور مؤثر مشاغل کوچک را از دسترسی به صندوق ها خاموش می کنند. این پرونده ها ، که توسط گروه حقوقی استالوارت به نمایندگی از صاحبان مشاغل کوچک ارائه شده است ، می خوانید:

[این بانک] بار دیگر طمع شرکت ها را به هزینه مشتریان مشاغل کوچک خود در اولویت قرار داده است.

تقلب در برنامه تحریک فدرال ، اولویت بندی وام با هزینه های بیشتر

با استناد به داده های ارائه شده توسط اداره کسب وکار کوچک (SBA) ، این دعاوی ادعا می کنند که JPMorgan Chase ، Bank of America ، Wells Fargo و US Bancorp نتوانستند برنامه های PPP را به صورت اولیه و در مرحله اول طبق برنامه مورد نیاز پردازش کنند. . در عوض ، آنها “اولویت های برنامه های وام را برای یافتن مبلغ وام بالاتر دادند زیرا پردازش آن برنامه ها برای اولین بار هزینه های وام بیشتر برای بانک ها ایجاد می کردند.” وامهای PPP توسط SBA اداره می شود و توسط بانک ها پردازش می شود.

شاکیان ادعا می کنند که بانک ها آنها را تشویق به “سریع عمل” و درخواست وام می کنند ، از طرف مردم پنهان می شوند که “برنامه های PPP” را دریافت کرده اند “و اولویت های برنامه هایی را که بیشترین درآمد را برای بانک ایجاد می کند ، در اولویت قرار داده اند.” در نتیجه “رفتارهای نامشخص و دلخراش” ، این لباس ها توضیح می دهند ، “هزاران مشاغل کوچک که تحت عنوان PPP حق دریافت وام داشتند ، از هیچ چیز باقی نمانده اند.”

اسناد دعوی در ادامه توضیح می دهد که طبق برنامه حمایت از Paycheck ، بانک ها حق دارند مبلغ مبلغ مبلغ وام را که پردازش می کنند دریافت کنند. هزینه وام ۵٪ برای وام حداکثر ۳۵۰،۰۰۰ دلار ، ۳٪ برای وام بین ۳۵۰،۰۰۰ تا ۲ میلیون دلار و ۱٪ برای وام بین ۲ تا ۱۰ میلیون دلار است. بنابراین ، بانکها می توانند ۱۰۰،۰۰۰ دلار برای پردازش وام بین ۲ تا ۱۰ میلیون دلار در مقایسه با تنها حداکثر ۱۷٫۵۰۰ دلار برای وام حداکثر ۳۵۰،۰۰۰ دلار بدست آورند.

بسیاری از مردم از این واقعیت انتقاد کرده اند که شرکت های بزرگ بودجه لازم برای مشاغل کوچک را جمع آوری کرده اند. رئیس جمهور ترامپ گفت که هر شرکتی که مجبور به دریافت وجوه نشده است ، مجبور است پول را پس دهد. حداقل یک شرکت ، زنجیره ای همبرگر Shake Shack ، گفته است که ۱۰ میلیون دلار دریافت شده از PPP را بازپرداخت می کند.

در همین حال ، به منظور کمک بیشتر به مشاغل کوچک در سراسر کشور ، دولت ترامپ در حال ارائه بسته تحریک دیگری است. روز سه‌شنبه ، سنا یک لایحه تسویه حساب ۴۸۴ میلیارد دلاری جدید برای تصویب وامهای مشاغل کوچک و همچنین صندوق بیمارستانها و آزمایشات تصویب کرد.