همکاری بانک مرکزی انگلستان و دانشگاه ام آی تی برای تحقیقات در مورد CBDC

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
همکاری بانک مرکزی انگلستان و دانشگاه ام آی تی برای تحقیقات در مورد CBDC

بانک مرکزی انگلستان برای انجام تحقیقات در مورد CBDCها با دانشگاه ام آی تی همکاری خواهد کرد. این بانک فاش کرد که در حال حاضر قصد ایجاد ارز دیجیتال خود را ندارد. کشورهای دیگر مانند نیجریه، چین، باهاما و سایر کشورها همچنان به استفاده از ارز دیجیتال ملی خود ادامه می‌دهند.


چگونه روی ارز های دیجیتال سرمایه گذاری کنیم؟؟

ما در آسیک بوتز، این کار را از دو طریق برای شما امکان پذیر کرده‌ایم.

جهت ورود به دنیای کریپتوکارنسی، روی لینک‌های زیر کلیک کنید.

روش اول: ربات تریدر سیلیکون          روش دوم: پلن های بدون ریسک


همکاری بانک انگلستان و دانشگاه ام آی تی برای تحقیقات در مورد CBDC

اعلامیه ای در وب سایت بانک مرکزی انگلستان نشان می‌دهد که این بانک با موسسه فناوری ماساچوست یا همان دانشگاه ام آی تی، برای انجام تحقیقاتی مشترک در مورد ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) وارد همکاری شده است.

این اعلامیه خاطرنشان کرد که بانک انگلیسی هنوز قصد ایجاد CBDC را ندارد. بنابراین، همکاری و تحقیقات ذکر شده، صرفاً در جهت اهداف مطالعاتی خواهد بود.

این اولین بار نیست که بانگ انگلستان مطالعه ای در مورد CBDC ها انجام می‌دهد. این بانک قبلاً گزارشی در مورد عملکرد یک ارز دیجیتال ملی منتشر کرده است و دانشگاه ام آی تی نیز در پاسخ، چگونگی رسیدن به اهداف ذکر شده در گزارش را منتشر کرد.

همچنین، سال گذشته وزارت خزانه داری و بانک مرکزی انگلستان کمیته ای را ایجاد کردند که مسئول مطالعه در مورد CBDCها بود. تجزیه و تحلیل مسائل پیرامون آن و همچنین فرمول بندی راه‌هایی که بریتانیا می‌تواند از آن استفاده کند، از اهداف این کمیته بود.

علاوه بر این، کمیته امور اقتصادی بریتانیا، در اوایل سال جاری گزارشی در مورد اهمیت CBDCها ارائه کرد. این گزارش افکار کمیته را در مورد نیاز بریتانیا به CBDC منتقل، و بیان می‌کند که حتی اگر یک ارز دیجیتال ملی ممکن است مزایای خاص خود را داشته باشد، باز هم باید به درستی بررسی شود که آیا نیازی به آنها وجود دارد یا خیر.

 

افزایش علاقه به پروژه‌های CBDC

در حالی که بانک مرکزی انگلستان ممکن است فقط به مطالعه کارایی CBDC ها علاقه داشته باشد، کشورهایی مانند استرالیا، مالزی، ایران، چین، آفریقای جنوبی، سنگاپور، نیجریه و باهاما پیشرفت قابل توجهی در پروژه‌های خود داشته‌اند و برخی از آنها در حال حاضر یک دارایی دیجیتال ملی راه اندازی کرده‌اند.

دانشگاه ام آی تی جدا از شراکت با بانک انگلیسی، همچنین با بانک فدرال رزرو بوستون و بانک مرکزی کانادا در پروژه OpenCBDC خود همکار شده است.

بیانیه مطبوعاتی مقام مسئول در بانک کانادا، مشارکت این بانک با ام آی تی را برای همکاری در مطالعه CBDCها فاش کرد. همکاری با فدرال رزرو بوستون نیز با برچسب “پروژه همیلتون” در سال 2020 آغاز شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.