رشد بیت کویین

یک مطالعه از Crystal Blockchain Analytics در ۱۹ مه نشان می دهد که کل ارزش USD بیت کوین های منتقل شده در وب تاریک با وجود کاهش در معاملات در مدت مشابه در سال ۲۰۱۹ ، ۶۵ درصد در Q1 2020 افزایش یافت.

براساس این گزارش ، ارزش کل بیت کوین (BTC) معامله شده حاکی از رشد ۳۴۰٪ در طول سه سال است. تیم تحلیلی ادعا می کند که چنین ارقامی می توانند در مورد اتخاذ انبوه از رمزنگاری ، توضیحی پیدا کنند و آن را به “سهولت استفاده و محبوبیت” آن در میان کاربران و اشخاص تاریک نسبت دهند.

شرکت فناوری بیت کوین همچنین پرده برداشت که مبلغ کل دریافتی سایتهای darknet از ۶۴۰۰۰ BTC در Q1 2019 به ۴۷۰۰۰ BTC در Q1 2020 کاهش یافته است ، در حالی که کل ارسال شده توسط چنین وب سایتهای تاریک از ۶۴۰۰۰ BTC در Q1 2019 به ۵۰،۰۰۰ BTC کاهش یافته است. در Q1 2020.

با این حال ، آمار و ارقام نشان می دهد که از نظر مبالغ در USD ، بازیگران شبکه تاریک مبلغ بیشتری را دریافت کرده و ارسال کردند ، از ۳۸۴ میلیون دلار در Q1 2019 به ۴۱۱ میلیون دلار در Q1 2020. بیت کوین در Q1 2019 به ارزش ۳۳۳۳ دلار بود. Q1 2020 به طور متوسط ​​۷۵۰۰ دلار قیمت گذاری می کرد.

محبوبیت altcoin در سراسر معاملات وب تاریک در حال رشد است

در این گزارش میزان کاهش بیت کوین به میزان زیادی به این واقعیت مربوط می شود که استفاده از altcoin در وب تاریک طی چند سال گذشته رو به رشد بوده است. با این حال ، Crystal Blockchain Analytics همچنین به عوامل دیگری مانند رشد سرمایه در بازار و “پذیرش انبوه” بیت کوین اشاره می کند.

یکی دیگر از یافته های این مطالعه این بود که تعداد بیت کوین که بازیگران وب تاریک برای مبادله هایی که نیاز به تأیید شناسه دارند در طول Q1 2020 ارسال کردند ، کاهش یافت و این امر به نفع استفاده از خدمات ناشناس کننده بیشتر مانند میکسر بود.

این گزارش نشان می دهد که میزان بیت کوین ارسال شده توسط سایت های darknet از طریق چنین مبادلات “از ۱۴،۰۷۳ BTC به ۵٫۴۵۵ BTC” به میزان قابل توجهی “کاهش یافته است.

بیت کوین رمزنگاری غالب است

Crystal Blockchain Analytics موارد زیر را درباره این مطالعه اضافه کرد:

همچنین نگران کننده این واقعیت است که اشخاص تاریک همچنان به افزایش مقدار بیت کوین (با ارزش واقعی بیت کوین و ارزش دلار) در میان خودشان می پردازند. این آمار نشان می دهد که بیت کوین همچنان یک ابزار مالی برای اشخاص تاریک است. “

این شرکت تحلیلگر همچنین تصریح می کند که اگرچه کاربران وب سایت های تاریک سعی در مخفی کردن معاملات خود از طریق سرویس های اختلاط برای خروج کریپتوها دارند ، اما این فعالیت ها برای نظارت و شناسایی “آسان” است. آنها همچنین در مورد این نظر اظهار داشتند:

“در نتیجه ، تأثیر مقررات محکم تصویب شده توسط FATF و اتحادیه اروپا برای مقابله با این فعالیت های غیرقانونی از قبل آشکار است. ما انتظار داریم که حتی نتیجه این اقدامات شاهد تغییرات مهمتری در این الگوهای در طول سال ۲۰۲۰ باشیم.”

Cointelegraph برای اطلاعات بیشتر به تیم Crystal Blockchain Analytics مراجعه کرد. در صورت بروز پاسخ ، این مقاله به روز خواهد شد.

از موارد مربوط به معاملات alcoin در فعالیت های جنایی استفاده کنید

علیرغم افزایش فعالیت بیت کوین ها که از طریق وب تاریک معامله می شوند و همانطور که از این مطالعه مشخص شد ، استفاده از altcoin برای فعالیت های غیرقانونی همچنان به ایجاد عناوین در حوزه رمزنگاری می پردازد.

Cointelegraph پرده برداری از پرونده حلقه پورنو کودک “اتاق نهم” کره جنوبی و استفاده گسترده از رمزپوینت هایی نظیر Monero (XMR) دارد که دارای زیرساخت هایی است که هویت چنین معاملات را حفظ می کند.

به گفته مقامات درگیر در تحقیقات ، استفاده از نشانه های خصوصی را برای محققان آشکار نمی کند که افراد پشت تراکنش ها را کشف کنند ، و این باعث موجی از حذف مونرو در مبادلات کره جنوبی شده است.