آیا یک اتاق یوان دیجیتال وجود دارد؟

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
آیا یک اتاق یوان دیجیتال وجود دارد؟
  • royapm
  • اردیبهشت 23, 1399
  • بدون دیدگاه

ابتکار عمل چین

سیاست های پولی بی سابقه ای ، تسلط دلار را در معرض خطر قرار داده است. در همین زمان ، چین با ابتکار عمل یوان دیجیتال خود در حال پیشروی است.

نکات کلیدی

چین در حال راه اندازی یک مرحله آزمایش برای ارز دیجیتال خود است ، و این یک آغاز رسمی یوان دیجیتال نیست.

یک ارز دیجیتالی می تواند یک تجارت ارزان قیمت را در اختیار کشورها قرار دهد و همزمان از تحریم های وضع شده توسط ایالات متحده جلوگیری کند.

به گفته تحلیلگران مالی ، فراتر از تحریم ها ، سیاست های پولی بی سابقه ای ، دلار آمریکا را به خطر انداخته است.

ممکن است کشورهای غربی ترغیب شوند که دیجیتالی شدن ارز را جدی تر کنند زیرا یوان دیجیتال یک قدم دیگر را بر می دارد.

از زمان اعلام عمومی در ژوئن سال 2019 ، ابتکار عمل یوان دیجیتال چین از نزدیک توسط صنعت رمزنگاری ردیابی شده است. و با آغاز مرحله اول آزمایش در شرق ، غرب ممکن است نیاز داشته باشد ابتکارات مشابه را تسریع کند اگر امیدوار است پایدار از نوآوری باشد.

خلبان دیجیتال یوان آغاز می شود

هفته گذشته چین اولین مرحله آزمایش را برای ارز دیجیتال حاکم خود به پایان رساند ، و شرکای همچون مک دونالد ، استارباکس و مترو طبق گزارش CNBC ، بخشی از خلبان را معرفی کردند.

سخنگوی بانک مرکزی چین به دوربین مدار بسته گفت: این تست بسته است و نشان دهنده صدور ارز رسمی نیست ، به نام پرداخت دیجیتال ارز الکترونیکی (DCEP). محاکمه آزمایشی ، که در چهار شهر اجرا شد ، به عنوان پایه ای برای بهبود محصول نهایی است که می تواند بعداً امسال به صورت زنده اجرا شود.

ماه گذشته ، تصاویری از چنین برنامه ای ظاهر شد. از رابط کاربری دیگر راه حلهای پرداخت چینی مانند Alipay و WeChat تفاوت ندارد. مانند هر دو برنامه ، برنامه DCEP چینی از فناوری NFC لمسی و پولی و همچنین کدهای QR استفاده می کند.

گزارش های محلی ادعا می کنند که به برخی از کارمندان دولت حقوق ماهانه خود را با استفاده از ارز دیجیتال جدید پرداخت می کنند. دخالت کاربران روزمره در فرایند آزمایش می تواند یک آزمایش مفید باشد.

برخلاف بیت کوین ، ارز دیجیتالی چین روی تابلوی زنجیره ای کار نخواهد کرد و همچنین ظاهری از عدم تمرکز نخواهد داشت. متیو گراهام ، مدیرعامل Sino Global Capital ، تأکید کرد که ارز دیجیتال چین نباید “رمزنگاری” تلقی شود.

گزینه جایگزین دیجیتالی کاملاً توسط بانک مرکزی چین ، بانک مردم چین (PBOC) کنترل می شود. بانکهای تجاری به عنوان ارائه دهنده کیف پول دیجیتال برای ارز فعالیت خواهند کرد و PBOC به تمام تاریخچه معاملات و شناسه ها دسترسی خواهد داشت.

هدف دیجیتالی کردن ارز مبادله ای کشور وابسته به هزینه و سهولت استفاده است که می تواند چنین نوآوری را همراه داشته باشد.

زمان ظهور و درخشش غرب

در حالی که تمرکز اصلی ممکن است برای بهبود بازده پرداخت برای چین باشد ، دستور کار پایان دادن به هژمونی دلار همچنان ادامه دارد.

ارائه جایگزین مناسب برای تسویه تجارت با دلار به سایر کشورها کمک می کند تا به جای خم شدن تحریم های ایالات متحده ، عملکرد خود را مطابق آنچه مناسب می دانند ، عملی کنند. از منظر اقتصادی ، ارزش دلار نیز مورد تردید قرار گرفته است ، به ویژه از آنجایی که بزرگترین اقتصاد جهان در مسیر رکود قرار دارد.

براساس نظرسنجی از رویترز در اوایل این ماه ، اکثر تحلیلگران مالی معتقدند که روزهای دلار آمریکا شماره گذاری شده است.

همین نظرسنجی نشان می دهد که اکثر تحلیلگران معتقدند “ارزهای توسعه یافته بازار احتمالاً در برابر دلار طی سه ماه آینده عملکرد بهتری خواهند داشت.” برای مثال ، ارزهای توسعه یافته بازار یورو و پوند انگلیس را شامل می شوند.

همچنین باید قدرت ژئوپلیتیکی تسلط بر دلار آمریکا را در نظر گرفت.

به دلیل ارتباط نزدیک با زیرساخت های مهم اقتصادی ، دولت آمریکا می تواند به راحتی در تجارت بین المللی مداخله کند. اگرچه تحریم های کره شمالی و ایران کاملاً مشهور است ، اما چنین محاصره هایی حتی برای شرکت های آمریکایی نیز مطرح شده است.

در 11 مه ، وزارت خزانه داری و یک شرکت مستقر در کانزاس ادعاهای مربوط به فروش “مواد افزودنی خوراک دام” به کوبا را حل و فصل کردند. به گزارش روزنامه وال استریت ژورنال ، Biomin American موافقت کرد 258،000 دلار به دلیل عدم “اجرای برنامه انطباق OFAC در محل کار خود بپردازد و به اشتباه تصور کند که این ساختار مطابق با قوانین مجازات ایالات متحده است.”

چین دیلی نوشت: یک ارز دیجیتال مستقل جایگزین کارکردی برای سیستم تسویه دلار و تأثیر هرگونه تحریم یا تهدید به محرومیت در سطح کشور و شرکت می باشد.

دلار بازی می کند تا

کریستوفر جیانکارلو ، رئیس سابق CFTC ، مسئولیت تسریع ایالات متحده با پیشرفت چین در این عرصه را بر عهده دارد.

وی گفت: “زیرساخت های چین با استفاده از یوان دیجیتال به عنوان بخشی از ادغام آن ، با گذر از سایر سیستم های بانکی سنتی در جهان ، کار خواهند کرد.” او اضافه کرد:

“من چینی ها را به خاطر پیگیری این کار مقصر نمی دانم. اما در برابر آن نوع نوآوری ، چگونه می توان گفت نیازی به دیجیتالی شدن دلار نیست؟ آیا نباید دلار در سیستم های دیجیتالی نقش داشته باشد؟ “

ابتکار عمل دیجیتال دلار قدرت را در دست دولت فدرال نگه می دارد و نه یک نهاد خصوصی.

مطمئناً كلیفه در تحریک بانك مركزی چین برای در نظر گرفتن دیجیتالی شدن رادیكال نقش ایفا كرد ، زیرا این كشور چند ماه پس از اعلام رسمی فیسبوك از كیفری ، قصد راه اندازی ارز دیجیتال مستقل را اعلام كرد.

شاید چین بتواند از ایالات متحده الهام بگیرد که به طور جدی یک دلار دیجیتال را در نظر بگیرد.

ارز دیجیتال چین ممکن است دلار را به عنوان وسیله تسویه حساب مطلوب غلبه نکند ، اما نماینده عدم موفقیت ایالات متحده در ادعا کردن این است که هنوز هم رهبر جهانی نوآوری است.