5 دلیل بسیار مهم برای سرمایه گذاری روی بیت کوین در سال 2021

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
5 دلیل بسیار مهم برای سرمایه گذاری روی بیت کوین در سال 2021

بیت کوین 300٪ نسبت به حداقل سطح خود در مارس، افزایش قیمت داشته است. این موضوع از دسامبر 2017 تاکنون دیده نشده. با نزدیک شدن BTC به رکورد قیمت و بالاترین سطح خود در طول تاریخ، آیا هنوز به سرمایه گذاران دلایل خوبی برای خرید می دهد؟ احتمالا بله. گاو نر، دوباره رنگ قرمز دیده است.

در سال 2017، بیت کوین یک آغاز باورنکردنی داشت. رشد 1350% درصدی و بالاترین قیمت تاریخ یعنی 20،000 دلار، هدیه کریسمس بابانوئل برای سرمایه گذاران در ابتدای سال بود. در سال 2018، اما شرایط بسیار متفاوت بود. BTC بیش از 70 درصد ارزش خود را از دست داد و در انتهای سال، از 14000 دلار در اول ژانویه، به زیر 4000 دلار کاهش یافت. بازار خرس در طول سالهای 2018 و 2019 دوام داشت و بسیاری از شرکت های مرتبط، در این زمستان سرد و طولانی کریپتوکارنسی، دوام نیاوردند.

 

امید…

در آغاز سال 2020، سرمایه گذاران بیت کوین، سال را با خلق و خوی صعودی آغاز کردند. بازار خرس تمام شده بود و بیت کوینر ها منتظر سومین نصف شدن، در ماه می سال جاری بودند تا شاخص بازار، خبر خوشی بدهد و بگوید که یک گاو نر در راه است.

پی نوشت: اگر نمی دانید منظور از فرایند نصف شدن چیست و چه تاثیری روی قیمت دارد، مقاله “فقط 2.5 میلیون بیت کوین قابل استخراج باقی مانده است” را مطالعه بفرمایید.

 

امید به باد رفت…

اما همه گیری COVID-19 یک رویداد قوی سیاه بود که خیلی سریع، آب سردی بر روی آتش امیدهای بازار ریخت. در ماه مارس، قیمت بیت کوین به زیر 4000 دلار رسید و بیش از 50 درصد افت داشت. زیرا سرمایه گذاران در همه بازارها، به دلیل واقعیت همه گیر شدن کرونا، همه دارایی های خود را نقد کردند.

 

و باز هم امید…

با وجود خسارات سنگین در ماه مارس، و واکنش آشفته دولت ها به کووید-19، از آن زمان بازارهای جهانی به طور فوق العاده ای بهبود یافته اند. بازارهای سهام، به اخباری که می گویند واکسن در راه است پاسخ مثبت داده اند. Dow Jones Industrial Average و S&P 500 در پی اخبار روز گذشته مبنی بر این که واکسن مدرنا 94.5% مؤثر بوده است، روز دوشنبه را در بالاترین سطح به اتمام رساندند.

با افزایش سهام، قیمت طلا در پی انتشار اخبار مربوط به واکسن در سطح 1860 دلار متوقف شد. در عوض، این بیت کوین است که در ماه جاری، بار دیگر از سایر شکل های دارایی بهتر عمل می کند. اگر از خود می پرسید آیا باید در بیت کوین سرمایه گذاری کنم، در ادامه 5 دلیل مهم و منطقی آورده شده است که می تواند در تصمیم گیری، به شما کمک کند.

 

دلیل اول: پذیرش بیت کوین در حال تسریع است

پذیرش جهانی بیت کوین در حال تسریع است. به عنوان مثال، تعداد کاربران کیف پول محبوب Blockchain، در طول سال 2020 به طور پیوسته افزایش یافته و از ابتدای ماه نوامبر سرعت بیشتری گرفته است. دیتا های این شرکت در طی دوازده ماه گذشته از 43 میلیون به بیش از 58 میلیون کیف پول افزایش یافته است.

با این حال، تعداد کیف پول ها، تنها بخشی از داستان است. این تعداد سرمایه گذاران که پول خود را در کیف های شخصی نگهداری می کنند، در مقابل مردمی که سرمایه های خود را به متولیانی مانند Coinbase ،Square’s Cash App یا PayPal سپرده اند، شاید قطره ای باشد در مقابل اقیانوس اطلس!!

شرکت اسکوئر، در برنامه CashApp بیت کوین را پشتیبانی می کند.

تعداد افرادی که از طریق CashApp اقدام به خرید BTC می کنند، همچنان در حال افزایش است. درآمد بیت کوینی CashApp، با رشد ناخالص 32 میلیون دلار در سه ماهه سوم 2020، به 1.63 میلیارد دلار رسید که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته، 1000٪ افزایش داشته است.

پی پال که با دیدن رشد CashApp وسوسه شد، روند کریپتو خود را به سرعت پیگیری کرده و اکنون به همه مشتریان واجد شرایط در ایالات متحده امکان خرید، فروش و نگهداری Bitcoin ،Ether ،Bitcoin Cash و Litecoin را می دهد. خریدهای کریپتو در پی پال محدود به 20000 دلار در هفته است، كه به دلیل تقاضای بی سابقه كاربران، دو برابر مقدار اولیه اعلام شده (10 هزار دلار) است. تا پایان سال هیچ هزینه ای برای معاملات کریپتو در PayPal وجود نخواهد داشت. از اوایل سال 2021، 26 میلیون تریدر در.پی پال، قادر به استفاده از کریپتو به عنوان روش پرداخت خواهند بود.

اگر بازار فعلی گاو نر بیت کوین همچنان داغ بماند، تعداد زیادی رمپ برای خریداران خرده فروشی و موسسات وجود دارد که این شتاب را دنبال می کنند. اگر این تقاضا به رشد خود ادامه دهد، می تواند منجر به همان حرکات انفجاری قیمت در چرخه های گذشته بیت کوین شود.

 

دلیل دوم: پیشنهاد ارزش بیت کوین کاملاً متناسب با سرمایه گذاری کلان است

بیت کوین از میان خاکستر های اقتصادی که در بحران مالی سال 2009 آتش گرفته بود، متولد شد. در پس زمینه شکست های بانکی، کمک مالی دولت.و کاهش کمّی، بیت کوین بی سر و صدا در طبیعت مستقر شد. اما توسط همه نادیده گرفته شد، به جز یک گروه کوچک اما در حال رشد: ایده آلیست ها.

یک دهه گذشته است و ما شاهد یک بحران مالی جدید.با کمک مالی بیشتر، نرخ بهره کمتر و افزایش تخفیف کمّی هستیم.

میزان آگاهی افراد و شرکت ها، از ارزش پیشنهادی منحصر به فرد بیت کوین و اینکه بیت کوین در این محیط کلان کجا قرار دارد، رو به افزایش است. در اوایل سال جاری، سرمایه گذار برجسته کلان، پل تودور جونز گفت که BTC در سال 2020 او را به یاد نقشی می اندازد که طلا در دهه 1970 بازی کرد. وی در گزارشی با عنوان تورم بزرگ پولی، توضیح می دهد که چرا صندوق Tudor BVI وی، بین 1 تا 2 درصد از دارایی خود را در قراردادهای آتی BTC سرمایه گذاری کرده است.

  • تودور جونز می گوید:

“COVID-19 یک ویروس است که یک نوع واکنش غیرمعمول را در سطح جهانی ایجاد کرده است.”
“این اتفاق، با چنان سرعتی افتاده است که حتی یک پیشکسوت بازار مانند من، حرفی برای گفتن پیدا نمی کند. از ماه فوریه، یک جمع کل جهانی به مبلغ 3.9 تریلیون دلار (6.6٪ از تولید ناخالص داخلی)، به طرز جادویی از طریق تخفیف کمّی ایجاد شده است. ما شاهد تورم بزرگ پولی (GMI) هستیم. گسترش بی سابقه شکل های محتلف پول برخلاف هر آنچه که جهان پیشرفته تاکنون دیده است. “

تضاد بین تسهیل کمّی بانک مرکزی و عرضه فزاینده پول در برابر کاهش کمّی نصف شدن سوم بیت کوین کاملاً آشکار است. عرضه ارز فیات به سرعت در حال رشد است، در حالی که BTC هر روز کمیاب تر می شود.

چاپ پول به افزایش قیمت ها منتج شده است. به این معنی که سهام، اوراق قرضه و قیمت املاک و مستغلات همه به سطح بی سابقه ای افزایش یافته اند. تخصیص مجدد اندک، حتی 1٪ از سایر کلاسهای دارایی به بیت کوین، نمایانگر ورودی سرمایه بیشتر از سقف فعلی به بازار BTC است.

 

دلیل سوم: اگر مدل “سهام به جریان” برقرار باشد چه می کنید؟

از مفهوم سرمایه گذاری به نام “سهام به جریان” می توان برای تعیین کمبود کالای مورد استفاده استفاده کرد. سهام نشان دهنده کل موجودی در گردش و جریان نشان دهنده میزان عرضه جدید در سال است.

از آنجا که BTC یک نرم افزار اوپن سورس با یک برنامه زمان بندی ثابت برای تأیید است، اندازه گیری S2F آن، با دقت 100٪ امکان پذیر است. پس از نصف شدن سوم در ماه می، S2F فعلی آن 56 است که تقریباً مشابه طلاست است. با این حال، پس از نصف شدن بعدی، بیت کوین دو برابر کمیاب تر از طلا خواهد شد.

یک معامله گر کوچک نام مستعار که خود را PlanB می خواند، مدل سهام به جریان را ایجاد کرد. او استدلال می کند که کمبود فزاینده BTC، ارزش آن را افزایش می دهد. از آن زمان PlanB مدل اصلی خود را به مدل قیمت دارایی متقابل، آپدیت کرده است. از نظر پیش بینی، این مدل می گوید که در صورت ادامه روند، قیمت بیت کوین در این چرخه می تواند به 288 هزار دلار برسد. در حالی که هیچ کس مطمئن نیست که این اتفاق بیوفتد، با توجه به احتمال چنین بازدهی بالایی، احتیاطا داشتن یک مقدار کمی بیت کوین، عقلانی نیست؟

در حالی که منتقدانی برای مدل سهام به جریان وجود دارد، سایر سرمایه گذاران برجسته علاقه نشان داده اند.

  • در گزارشی در ژوئیه 2020 توسط Fidelity، خانه سرمایه گذاری ایالات متحده گفت:

“کالاهایی با S2F بالا در طول تاریخ به عنوان فروشگاه های با ارزش برتر عمل می کردند. سهام موجود در BTC پس از نصف شدن بعدی (2024) طلا را کسوف می کند. “

به همین ترتیب، شرکت سرمایه گذاری Grayscale، مستقر در ایالات متحده گزارشی را منتشر کرد. مبنی بر اینکه، کالاهایی با نسبت سهام به جریان بالا مانند بیت کوین، طلا و نقره در طول تاریخ به عنوان ذخیره ارزش استفاده می شدند.

 

دلیل چهارم: وال استریت به سمت کریپتو کارنسی می رود

همانطور که نمودار زیر نشان می دهد، BTC در.مسیر تبدیل شدن به یکی از بهترین دارایی های سال 2020 است.

عملکرد قوی بیت کوین از چشم تحلیلگران، سرمایه گذاران و شرکت های وال استریت دور نمانده است.

در ماه آگوست، شرکت تجزیه و تحلیل تجاری MicroStrategy اعلام کرد که 250 میلیون دلار روی بیت کوین سرمایه گذاری کرده و 21454 بیت کوین را به عنوان بخشی از استراتژی تخصیص سرمایه، خریداری کرده است.

  • مایکل سایلور، مدیر عامل MicroStrategy گفت:

“این سرمایه گذاری نشان دهنده اعتقاد ما به این است که بیت کوین، به عنوان رمزارز رایج جهان، یک ذخیره ارزش.قابل اعتماد و یک دارایی سرمایه گذاری جذاب است و پتانسیل بلند مدت آن، بیشتر از پول است. MicroStrategy بیت کوین را به عنوان دارایی مشروع شناخته است که می تواند برتر از پول نقد باشد. بر این اساس بیت کوین را به عنوان دارایی اصلی در استراتژی ذخیره خزانه خود قرار داده است.”

پس از MicroStrategy، پلتفرم پرداخت اسکوئر، در اکتبر اعلام کرد که 50 میلیون دلار روی بیت کوین سرمایه گذاری کرده است. اسکوئر در مجموع 4709 بیت کوین خریداری کرد. جک دورسی گفت که این سرمایه گذاری حدود 1 درصد از کل دارایی های اسکوئر را شامل می شود.

  • اسکوئر گفت که این خرید را انجام می دهد زیرا:

“بیت کوین این امکان را دارد که در آینده یک ارز زایج تر و ابزاری برای تقویت اقتصادی باشد که راهی برای مشارکت جهان در یک سیستم پولی جهانی فراهم می کند.”

جک دورسی، مدیرعامل اسکوئر، یک مبلّغ و سرمایه گذار بلندمدت بیت کوین است. اسکوئر قبلاً از منظر محصول، رهبری و ابتکارات قانونی، در بیت کوین سرمایه گذاری کرده است و امروز این سرمایه مالی را به آن اضافه می کند. این شرکت، بیزینس بیت کوینی را در سال 2018 با Cash App آغاز کرد که خرید و فروش بیت کوین را امکان پذیر می کرد. در سال 2019، این شرکت Square Crypto را تشکیل داد. یک تیم مستقل که فقط در کار با اوپن سورس BTC، روی منافع همگانی متمرکز است.

این هفته، پس از آنکه اخبار روزنامه ها حاکی از آن بود که یک تحلیلگر ارشد در غول مالی ایالات متحده یعنی CitiBank، دارای یک هدف بسیار صعودی برای بیت کوین است، چشم ها از حدقه خارج شدند. توماس فیتزپاتریک، رئیس دیده بان بازار CitiFXTechnicals، گزارشی برای مشتریان نهادی سیتی بانک نوشت. این گزارش می گوید شباهت های مشخصی بین بازار طلای 1970 و بیت کوین امروز وجود دارد.

  • فیتزپاتریک گفت:

“کل وجود بیت کوین، با تغییرات عمده قیمت شناخته شده است.”

دقیقاً همان چیزی که یک روند طولانی مدت را حفظ می کند. او یک نمودار BTC کشید و برای تعیین مقادیر، اوج و فرودهای قبلی را تحلیل کرد. او به این نتیجه رسید که قیمت هدف بیت کوین 318،000 دلار تا دسامبر 2021 خواهد بود:

“جدا شدن طلا از ارزهای فیات، بیماری همه گیر COVID-19 و تمایل بانک های مرکزی.برای پیگیری سیاست های تهاجمی، می تواند منجر به رشد قیمت انفجاری BTC در آینده شود”.

واقع بینانه بودن یا نبودن این هدف قیمت مشخص نیست. اما اینکه این نوع تحلیل صعودی به سرمایه گذاران وال استریت ارائه می شود، به خودی خود سرسام آور است.

 

دلیل پنجم: بیت کوین هر بار هنگام سقوط، در رشد بعدی رکورد خود را شکسته است

سرانجام، برای هر کسی که می پرسد “آیا باید بیت کوین بخرم”، هرگز بررسی سرگذشت قیمت ها، ضرری ندارد. بیت کوین در 10 سال گذشته قله ها و اوج های زیادی را دیده است. از سوی دیگر، بیش از 383 بار در رسانه های جریان اصلی “مرده” گزارش شده. با این حال، همیشه توانسته از بالاترین رکورد خود، عبور کند. بنابراین هیچ دلیلی وجود ندارد که فکر کنیم دیگر چنین اتفاقی نخواهد افتاد.

در اواسط سال 2011، قیمت بیت کوین در محبوب ترین صرافی آن زمان یعنی Mt.Gox به 30 دلار رسید. اما در پی حمله سایبری به این صرافی، در نوامبر 2011، به حداقل قیمت یعنی 2 دلار سقوط کرد. تا اینکه دوباره در سال 2012 بهبود یافت.

در آوریل 2013، BTC برای مدت کوتاهی به مرز 260 دلار رسید. در حالی که Mt.Gox نتوانست از پس افزایش حجم معاملات برآید و بیش از 50 درصد ظرف چند ساعت مخزن کند، با حمله DDoS مورد ضرب و شتم قرار گرفت. با وجود کاهش اعتماد سرمایه گذاران به اکوسیستم بیت کوین، فقط هفت ماه طول کشید تا رکورد قبلی شکسته شود.

در اواخر سال 2013، برای اولین بار BTC به 1000 دلار رسید. اما طی دو سال بعد به تدریج سقوط کرد و به حداقل 175 دلاری رسید. حدود دو سال پس از آن، در آغاز سال 2017، BTC بار دیگر به مرز 1000 دلار رسید و از.بالاترین رقم قبلی خود عبور کرد و در نهایت به رکورد معروف خود در دسامبر 2017 یعنی 20 هزار دلار برای هر سکه رسید.

پیش بینی آینده بیت کوین با تکیه بر گذشته

داده های تاریخی قیمت ها، حاکی از آن است که بیت کوین آماده است تا دوباره از آخرین رکورد قیمت خود در گذشته عبور کند. فارغ از اینکه مدل سهام موجود در بازار، به این موضوع کمک کند یا نه، ممکن است در حال حاضر علاقه کافی به بیت کوین برای حفظ یک رشد آهسته و پیوسته وجود داشته باشد. در این میان، کاهش کمّی و افزایش سطح بدهی های دولت ایالات متحده، به تورم قیمت ها و کاهش ارزش دلار کمک می کند. در نهایت با متوقف شدن طلا، بیت کوین خود را به عنوان حباب امن، هر روز برجسته تر از دیروز نشان می دهد.

 

جمع بندی نهایی

به نظر می رسد بیت کوین یک شرط بندی نامتقارن است. پس قطعا عقلانی به نظر نخواهد رسید که منزل و خودرو را بفروشید و بیت کوین بخرید. کاری که امسال، مردم در بورس انجام دادند و عده ای کاملا زمین خوردند. اما اگر فقط آنچه را که تحمل از دست دادنش را دارید در BTC.بگذارید، حتی در صورت ضرر، چیز زیادی را از دست نخواهید داد.

باز هم تاکید می کنم: هیچ اطمینانی در بازار های مالی وجود ندارد. خانه و زندگی خود را بر اساس حدس و گمان نفروشید.

اما اگر سرمایه ای دارید که می توانید از دست دادنش را تحمل کنید، فرصت را از دست ندهید. ما در آسیک بوتز، به شما کمک خواهیم کرد. بنابر تأثیرات شبکه بیت کوین، پذیرش روزافزون، شوک تأمین پس از نصف شدن امسال و پس زمینه ناپایدار کلان، به نظر می رسد بیت کوین در سال 2021 عملکرد بهتری داشته باشد. تا چه مدت در حاشیه خواهید ماند و فقط اخبار را دنبال خواهید کرد؟


در لینک های زیر، مطالب مفید و مهم دیگری در مورد آینده بیت کوین را مطالعه خواهید فرمود.

بیت کوین واقعا در حال حرکت به طرف 100000 دلار است؟؟؟؟؟

بیت کوین به اعتقاد عده ای، سال آینده به 500000 دلار خواهد رسید

بیتکوین بخرید؛ هشدار اسطوره های وال استریت: تورمی شدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.