آزمایش مجدد CBDC در چین؛ مردم شنژن 3 میلیون دلار یوان دیجیتال دریافت می کند

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
آزمایش مجدد CBDC در چین؛ مردم شنژن 3 میلیون دلار یوان دیجیتال دریافت می کند

شنژن، یکی از شهرهای بزرگ چین، در حال آماده شدن برای یک هدیه دیگر به مقدار 20 میلیون دیجیتال یوان است که ارزش آن در زمان نوشتن مقاله حدود 3 میلیون دلار است. این هدیه به عنوان بخشی از آزمایش واقعی ارز دیجیتال بانک مرکزی چین (CBDC) به نام دیجیتال یوان است.


چگونه روی ارز های دیجیتال سرمایه گذاری کنیم؟؟

ما در آسیک بوتز، این کار را از دو طریق برای شما امکان پذیر کرده ایم.

جهت ورود به دنیای کریپتو کارنسی، روی لینک های زیر کلیک کنید.

روش اول: ربات تریدر سیلیکون          روش دوم: پلن های بدون ریسک


لاتاری جدید دیجیتال یوان

اعلامیه این هدایای جدید توسط دولت شنژن در شب سال نو منتشر شد و 100000 بسته قرمز برای برنده شدن در دسترس است. این بسته های قرمز، مانند هدایای قبلی، از طریق قرعه کشی به ساکنان محلی اهدا می شود. هر بسته قرمز 200 یوان دیجیتال خواهد داشت که با قیمت های امروز حدود 30 دلار است.

همانطور که در اعلامیه اعلام شده است، برندگان این لاتاری زمان محدودی برای صرف این یوان دیجیتال خواهند داشت. آنها از 7 تا 17 ژانویه فرصت خواهند داشت تا خریدهای خود را با این بسته های قرمز انجام دهند. آنها مجاز به خرید در بیش از 10،000 شرکت در شنژن هستند؛ از جمله رستوران ها، مغازه ها و سوپرمارکت ها.

کمی از تاریخچه یوان دیجیتال در چین

شنژن، محل اولین آزمایش یوان دیجیتال در سطح چین بود که این کار از طریق اولین لاتاری در نوع خود انجام شد. این قرعه کشی به 50،000 برنده اختصاص داده شد که آنها مجموعا 1.5 میلیون دلار یوان دیجیتال دریافت کردند. در آن زمان، فقط 3000 فروشگاه محلی برای شرکت در این لاتاری در دسترس قرار گرفتند. در آن زمان، مک دونالد و استارباکس از شرکت در این آزمایش خودداری کردند.

در ماه دسامبر، سوژو، یکی دیگر از شهرهای برجسته چین، خود را مضاعف در تلاش چین با یوان دیجیتال دید. به ویژه تلاش های سوژو از نظر مقیاس، از چند جنبه بسیار گسترده تر از اولین مرحله آزمایش شنژن بود.

این آزمایش در سوژو در تاریخ 27 دسامبر سال 2020 به پایان رسید. براساس WeChat Post، دولت سوژو تعداد برندگان لاتاری را 96614 اعلام کرد. این گروه تقریباً کل 3 میلیون دلار پول رایگان را خرج کرد.

 

برخی از پیچیدگی های سیستم

مصرف یوان دیجیتال نشان داد که 55٪ آن در فروشگاه های آفلاین هزینه می شود. بقیه موارد از طریق JD.com، یک بستر تجارت الکترونیکی چینی انجام شده است. همچنین 536 نفر در این مرحله آزمایشی، در آزمایش ویژگی پرداخت آفلاین، پرداخت خود را انجام دادند.

آخرین آزمایش که در شنژن انجام شده است، برخی از ویژگی هایی که در تست سوژو به رخ کشیده شده است را ندارد. مثالهای اصلی این ویژگیهای ملموس، پرداخت بصورت آفلاین و گزینه های پرداخت آنلاین بود. روزنامه “پکن امروز“، گزارشی در مورد این موضوع ارائه داد و توضیح داد که چرا این اتفاق می افتد.

بر اساس این گزارش، حفره ها و اشکالات فنی در عملکرد آفلاین پرداخت هنگام تصویب در آزمایش سوژو کشف شد. در نتیجه، آخرین آزمایش شنژن حداقل تا زمانی که تمام ناهنجاری ها برطرف نشود، از این فناوری استفاده نمی کند.


مطالب مرتبط

یوان دیجیتال چین متفاوت با سایر روش های پرداخت الکترونیکی

یوان دیجیتال چین، با Alipay و WeChat Pay سازگار خواهد بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.