یوان دیجیتال چین، با Alipay و WeChat Pay سازگار خواهد بود

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
یوان دیجیتال چین، با Alipay و WeChat Pay سازگار خواهد بود

چین از نظر تحقیق در مورد بانک مرکزی ارز دیجیتال (CBDC) در جهان پیشتاز است. تقریباً هر هفته، جزئیات جدیدی درباره برنامه های این کشور پیدا می کنیم. حالا، مقامات نزدیک به این پروژه تأیید کرده اند که دولت با دو بزرگترین شرکت فناوری کشور کار خواهد کرد تا یوان دیجیتال را وارد گردونه کند.

سازگاری کیف پول برای اطمینان از تراکنش های یکپارچه

اخیراً، مو چانگچون، رئیس انستیتوی تحقیقات ارزهای دیجیتال در بانک خلق چین، تأیید کرده است که این بانک با Alipay و WeChat Pay همکاری خواهد کرد تا از سازگاری با یوان دیجیتال اطمینان حاصل کند. در صحبت با (South China Morning Post (SCMP، مو توضیح داد که آژانس قصد دارد یوان دیجیتال را در کیف پول های دیجیتال هر دو سرویس ادغام کند و اطمینان حاصل کند که شهروندانی که از هر یک از آنها استفاده می کنند می توانند به راحتی به داراییشان دسترسی پیدا کنند.

 

مو در توضیح تفاوت بین یوان دیجیتال و هر دو سرویس گفت:

“آنها به یک بعد تعلق ندارند. WeChat و Alipay کیف پول هستند، در حالی که یوان دیجیتال پول موجود در کیف پول است.”

با توجه به اینکه زمینه های آنها با هم تداخل ندارند، دلیلی ندارد که این دارایی نباید در هر دو کیف پول ادغام شود. مدتی است که ارتباط بین یوان دیجیتال و هر دو پردازنده پرداخت برجسته شده است. با توجه به بزرگی آنها در صنعت پرداخت تلفن همراه در کشور، درست به نظر می رسد که آنها در برنامه های دولت قرار بگیرند.

با این حال، با شروع آزمایشات یوان دیجیتال، اوضاع کمی متفاوت شد. بانک خلق، از ماه آوریل دارایی خود را آزمایش کرده است. در آن زمان، این شرکت شامل شرکت هایی مانند بانک کشاورزی چین، بانک ساخت و ساز چین، بانک صنعتی و بازرگانی چین، China Telecom ،China Mobile و Huawei بود. شرکای بانکی وظیفه داشتند برخی از سپرده های خود را به دارایی های دیجیتال تبدیل کنند. در حالی که شرکت های مخابراتی توسعه فنی را تضمین می کردند.

 

هدف اصلی یوان دیجیتال

در ماه اوت، بانک خلق چین حتی شرکت های فن آوری بیشتری را وارد بازار کرد. این خدمات شامل Didi Chuxing، بزرگترین سرویس سوارکاری کشور بود. این بانک همچنین خدمات تحویل غذا Meituan Dianping و ByteDancet، صاحب اپلیکیشن TikTok، را در خود جای داده است.

در این مرحله، بسیاری از مردم س,ال کرده بودند که دولت برای Alipay و WeChat Pay چه برنامه ای دارد و چرا آنها را به ضیافت دعوت نکرده است. سپس، SCMP گزارش داد كه اصلا قصد دولت از راه اهندازی یوان دیجیتال، کم کردن قدرت آن دو پلتفرم است.

با استناد به تجزیه و تحلیل، SCMP توضیح داد که Alipay و WeChat Pay.مجموعاً 90 درصد بخش پرداخت تلفن همراه کشور را در اختیار دارند. دولت امیدوار است كه با استفاده از دارایی های خود، نفوذ آنها را كاهش دهد و اطمینان حاصل كند كه شهروندان وسیله ای برای انجام معاملات دارند كه به همان اندازه موثر بوده و به احتمال زیاد هزینه كمتری نیز خواهد داشت.

با توجه به اینکه بانک خلق چین نیز بنا به گزارشات از دولت خواسته بود تحقیقات ضد انحصاری.را درباره هر دو شرکت آغاز کند، به نظر می رسید که پکن خود این قصد را داشته است. با این حال ، به نظر می رسد همه چیز خوب پیش می رود.

مطالب مرتبط

یوان دیجیتال چین متفاوت با سایر روش های پرداخت الکترونیکی

مک دونالد و استارباکس در تست دیجیتال یوان شرکت نکردند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.