کلاهبرداری 65000 پوندی از یک خانم مسن بریتانیایی به وسیله کریپتو

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
کلاهبرداری 65000 پوندی از یک خانم مسن بریتانیایی به وسیله کریپتو

الکس دوبنیا، خبرنگار یو تودی: یک زن انگلیسی، در حال تلاش برای فرستادن نوه هایش به مدرسه خصوصی، قربانی کلاهبرداری از طریق کریپتو شد.

بر اساس گزارش 1 نوامبر تلگراف، یک زن مسن از انگلیس قربانی کلاهبرداران ارز رمزپایه شده است و 65000 پوند (84000 دلار) را از دست داده است. او پس از تماشای یک قسمت درباره بیت کوین، در برنامه تلویزیونی معروف BBC Dragon’s Den، مشتاق ایده کسب درآمد از طریق کریپتو شد.

 

دو بار گولم بزن

نام مستعاد این مالباخته 72 ساله، آماندا بریگز است. او می خواست از بازگشت پولی که قرض داده بود، برای اعزام نوه هایش به یک مدرسه خصوصی استفاده کند.
او در نهایت، 42،000 پوند به کارگزار کلاهبرداری  Extick واریز کرد که در نهایت، این کارگزاری تعطیل شد. بانک وی، بارکلیز، وی را در مورد سرمایه گذاری مشکوک هشدار داد، اما مادربزرگ از توجه به توصیه های صحیح خودداری کرد.

مادربزرگ اظهار کرد:

“کارکنان Extick بسیار قانع کننده بودند و من می توانستم حرکت رو به بالای سرمایه گذاری های خود را ببینم.”

هنگامی که قربانی تصمیم گرفت پول خود را برداشت کند، متوجه شد.که این پول قبلاً تبخیر شده است و فقط 91 پوند رقت انگیز در حسابش مانده است.
مشکلات بریگز در همین جا متوقف نشد. یک کلاهبردار که وانمود می کرد یک افسر تحقیق از اداره رفتار مالی (FCA) است، چند ماه پس از آن از طریق ایمیل با این زن تماس گرفت و وی را مجبور به پرداخت 25000 پوند تحت عنوان بازپرداخت ضرر اولیه کرد.

 

کلاهبرداری ها اکثرا متوجه افراد مسن هستند

چنین داستان هایی غیر معمول نیستند. افراد مسن هدف اصلی کلاهبرداران ارزهای رمزپایه ای هستند که در رسانه های اجتماعی نفوذ کرده اند.
سال گذشته، یک زوج پیر از استرالیا پس از کلاهبرداری.توسط مجرمان، 900000 دلار وجوه بازنشستگی خود را از دست دادند.
در ماه آوریل، اداره تحقیقات فدرال (FBI) در مورد افزایش.کلاهبرداری های ارز رمزنگاری شده که افراد مسن را شکار می کند هشدار داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.