کریپتو بانک ها در کمتر از 3 سال آینده بانک های فیات را خواهند بلعید

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
کریپتو بانک ها در کمتر از 3 سال آینده بانک های فیات را خواهند بلعید

کریپتو بانک را که میشناسید و معنای آن از نامش پیداست و بانک فیات، همان بانک های سنتی هستند. طی سه سال آینده،  با یک بانک فیات سنتی بیزینس نخواهند کرد. مگر اینکه آن بانک ها دسترسی به کریپتو را فراهم کنند.

در عرض چند سال، نسل جدیدی از مشتریان خدمات مالی می توانند وارد بانک شوند و به محصولات اعتباری، حساب های پس انداز و سرمایه گذاری دسترسی پیدا کنند که می تواند دارایی های کریپتو و فیات را میزبانی کند. در واقع، راههای ورود به این زمینه که همه اینها در آن اتفاق می افتد هم اکنون در حال گشایش هستند.

احتمالاً می دانید که کراکن، کریپتو صرافی ای واقع در سانفرانسیسکو، اکنون اولین کریپتو بیزینسی در ایالات متحده است که به یک بانک تبدیل شده. در حال حاضر، داشتن یک بانک رسمی منشور شده به این معنیست که کراکن قادر خواهد بود گزینه های بانکی و بودجه بیشتری را به مشتریان موجود ارائه دهد. این همچنین بدان معنی است که Kraken Financial می تواند بدون نیاز به پرداختن به برنامه های انطباق دولت به ایالت، در چندین حوزه قضایی فعالیت کند.

کراکن در حال حاضر با بانک Silvergate همکاری می کند تا گزینه های بودجه SWIFT و FedWire را به مشتریان ایالات متحده ارائه دهد. مشارکت های بیشتری از این نوع، در آینده نزدیک به وضعیت قالب تبدیل خواهند شد. به همین دلیل اکنون زمان آن فرا رسیده است که بانک های سنتی که عقب مانده اند به موضوع بیشتر توجه کنند.

 

بانک های پیشرو در کریپتو

در حال حاضر بانک Silvergate یک قدم جلوتر از بقیه است. این بانک، 880 شرکت دارایی دیجیتال را به عنوان مشتری در اختیار دارد. این مشتریان بیش از 1.5 میلیارد دلار در بانک سپرده گذاری کرده اند. این مقدار هنوز هم نسبت به سرمایه اکثر بانک های بزرگ یا حتی بازار های اصلیکریپتو کارنسی مبلغ ناچیزی است. با این وجود، به خاطر داشته باشید که کریپتوصرافی های بزرگی از جمله Coinbase و Gemini، مشتریان JPMorgan هستند.

مشتریان به زودی بانکی را “فول سرویس”خواهند نامید که خدمات مالی را هم به صورت کریپتو و هم فیات ارائه دهد. زمان شروع به دست آوردن ابزارهای لازم برای تجارت بانکی رمزنگاری در حال حاضر است. بانک ها باید شروع به انطباق کنند یا عقب بمانند. هیچ اشتباهی در این مورد جایز نیست.

اما آنها واقعاً به چه ابزاری نیاز دارند؟

 

ابزارهای پزشکی قانونی بلاکچین

یک محقق صحنه جرم می تواند از نور سیاه یا پودر اثر انگشت برای کشف انواع شواهد استفاده کند. این ایده که بیت کوین یا بلاکچین کاملاً پرایوت هستند بارها و بارها نقض شده است. در واقع ارزهای مبتنی بر بلاکچین بسیار بیشتر از ارزهای فیات در معرض روش های تحقیق هستند. مطمئناً می توان منشأ معاملات را کشف کرد. برای اینکه بانک ها این کار را با ارز رمزپایه انجام دهند، به کاوشگران بلاکچین و ابزارهای ریسک دهی نیاز دارند که می تواند گامی فراتر از خدماتی باشد که هم اینک در دسترس عموم است.

این ابزارهای پزشکی قانونی از همین الان هم وجود داشته و به محققان این امکان را می دهد که با استفاده از تکنیک هایی مانند خوشه بندی و اکتشافات ابتکاری ، مسیرهای دیجیتال کاغذ را در آدرس ها ، کیف پول ها ، معاملات ، بلاکچین ها و سایر موجودات دیجیتال دنبال کنند. شرکت های موجود در این فضا در حال توسعه الگوریتم های جستجوی اختصاصی خود هستند که برای کشف منشأ وجوه پنهان و مجرمان غیرمشخصه طراحی شده است.

به یاد داشته باشید، فیات سنتی هنوز هم ارز مورد علاقه متخصصان پولشویی است. ارز رمزنگاری شده در روزهای نوپایی خود است و به عنوان نیرویی قدرتمند در کاهش ریسک.پولشویی در سراسر جهان ظهور خواهد کرد.

 

DeFi قرار نیست در مقابل مصرف کنندگان معمولی پاسخگو باشد

پروژه های DeFi به شما امکان می دهد از سایر معامله گران.مشاوره فنی و اساسی بخرید و فقط در صورت سودآوری هزینه پرداخت می کنید. شما می توانید سرمایه خود را در پرتفوی سرمایه گذاری دیجیتال بریزید بدون اینکه کارمزد صندوق سرمایه گذاری متقابل را پرداخت کنید که این مبلغ می تواند شامل صد ها هزار دلار شود. سرمایه گذاران همچنین می توانند مشتقات.کریپتو های مورد نظر خود را بدون نیاز به تعویض مداوم بین بلاکچین ها در دست داشته باشند. این نوآوری ها فقط نوک کوه یخ است که از دریا بیرون زده. با ادامه بلوغ بازار، هر چه بیشتر پروژه های DeFi به ما امکان انجام کارهایی را می دهند که در حال حاضر حتی به آنها فکر نمی کنیم و آن نه دهم از کویه یخ است که فعلا زیر آب مخفیست.

با این وجود ، یک مشکل اساسی در همه اینها وجود دارد. مشتری عادی بانکی قرار نیست طی چند دهه با پروتکل های مالی غیرمتمرکز درگیر شود. بله، مشتاق ترین علاقه مندان به کریپتو به اندازه کافی می دانند که آدرس قرارداد یک توکن ERC-20 را جستجو کنند ، آن را در صرافی های غیرمتمرکز معامله کنند و این رمزارز را از طریق سیستم های وام و استخرهای نقدینگی سرمایه گذاری کنند.

اما به طور کلی  یک فرد عادی هنوز هم مایل است هر چند وقت یکبار با یک بانکدار صحبت کند. حتی اگر بیشتر ثروت خود را به صورت ارز رمزنگاری شده نگه دارد. علاوه بر این، دولت های سراسر جهان در حال کار بر روی ارزهای رمزپایه مورد حمایت.دولت خود هستند که مصرف کننده عادی قطعاً مایل به دسترسی به آنها در بانک مورد نظر خود است.

 

بانک ها باید به دنیای کریپتو بپیوندند

اگر بانک ها به غافله نپیوندند چه اتفاقی خواهد افتاد؟

بانک های فیات که با ترس و وحشت به کریپتو نگاه می کنند، احتمالا در 18 ماه آینده خود را در حالتی بیابند.که کریپتو بانک کراکن گلویشان را گرفته و دارد در دریای کریپتو خفه شان می کند.

اکنون زمان آن فرا رسیده است که بانک های فیات سنتی به توانمندسازی فردی با دسترسی بیشتری به کریپتو بپردازند. اگر این کار را نکنند، با افزایش موج ارزهای رمزنگاری شده برای بازآفرینی سیستم مالی جهان، از بین خواهند رفت.

مطالب مرتبط

بانک مرکزی استونی روی ارز های دیجیتال تحقیق انجام می دهد

بیت کوین چگونه در طوفان تکنولوژی های کریپتو برنده خواهد شد؟

بلاکچین در حال راه یافتن به بورس سهام شنژن چین

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.