کرونا ، بلاکچین و کریپتو کارنسی

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
کرونا ، بلاکچین و کریپتو کارنسی

بلاکچین و ارز رمزنگاری شده، بخصوص در این اوقات دشوار شیوع ویروس کرونا در جهان، توانایی بالایی برای کمک به ما دارند. در مارس 2020، COVID-19 توسط سازمان بهداشت جهانی به عنوان یک بیماری همه گیر اعلام شد.

با گذشت بیش از شش ماه از آن اعلامیه، تقریباً 33 میلیون مورد بیماری در سراسر جهان و تقریباً 1 میلیون مورد مرگ رخ داده است.

بیشتر داستانهای مربوط به این اپیدمی، هزینه نجومی آن را از نظر زندگی و رنج انسان در بر می گیرد. این بیماری همچنین تعدادی از مشکلات را در زیرساخت های اقتصادی جهانی ما نشان داده است. تعداد شگفت آور این نقاط ضعف ممکن است با استفاده از فناوری بلاکچین برطرف شود یا حداقل کاهش یابد.

در نتیجه COVID-19، مشاغل در سراسر جهان، از جمله.در پیشرفته ترین کشورهای اقتصادی، با مشکلات عمده ای روبرو شده اند. مردم آمادگی ای برای مقابله با آن نداشته اند. آنها نمی توانند به سرعت اطلاعات مهم را به جمع آوری و به آنها دسترسی پیدا كنند. بنا بر این نمی توانند منابع موجود را به سریعا به نقاط مورد نیاز برسانند.

 

تکنولوژی بلاکچین و شیوع کرونا

راه حلهای مبتنی بر بلاکچین برای رفع شکافها و تأخیرهای اطلاعاتی در حال حاضر توسط تعدادی از بزرگترین شرکتهای جهانی در حال انجام است. انعطاف پذیری در سمت عرضه نیز با فناوری بلاکچین بهبود می یابد. از آنجا که فناوری بلاکچین شاید به طور منحصر به فرد در تأیید اعتبار، ایمن سازی و انتقال داده ها مناسب باشد، برای حل مشکلاتی که گاهی اوقات معاملات چند جانبه را دچار مشکل کرده اند، به ویژه هنگامی که این ترتیبات از مرزهای ملی عبور می کنند، ایده آل است.

فقط در چین ، حدود 20 برنامه مبتنی بر بلاکچین طراحی شده برای پرداختن به COVID-19 در دو هفته اول فوریه 2020 راه اندازی شد. این برنامه های جدید شامل غربالگری آنلاین برای مدیریت ایمن سوابق بهداشتی و بستری برای پشتیبانی از مدیریت و تخصیص منابع امدادی به مناطق آسیب دیده مناسب است.

بسیاری از کشورها از این فناوری برای نظارت و ردیابی فعالیت افراد آلوده و در معرض استفاده استفاده کرده اند. یکی از این اقدامات، استفاده از دستبندهایی برای اجرای برنامه های قرنطینه برای بازدید کنندگان خارجی که به منطقه وارد می شوند، گزارش شده است.

در ایالات متحده، روشهای مختلفی وجود دارد که در آنها فناوری بلاکچین ممکن است پاسخ ملی به COVID-19 را بهبود بخشند. همچنین می توانند اکوسیستم اقتصادی را برای مدت طولانی تقویت کنند.

به عنوان مثال، سیستم عامل های بلاکچین می توانند قابلیت اطمینان، شفافیت و امنیت داده ها را بهبود بخشند و به حل شکایات مربوط به دستکاری داده ها یا به خطر افتادن دقت آنها از راه های دیگر کمک کنند.

 

کریپتوکارنسی و بلاکچین

دارایی های رمزنگاری شده نیز نقش مهمی ایفا می کنند. شیوع کرونا ، نگرانی های فزاینده ای را در مورد میزان استفاده دولت ها و مشاغل بزرگ از داده های جمع آوری شده در نتیجه حضور مجازی بیشتر افراد، به وجود آورده است.

توجه ها معطوف شده است به ناکارآمد بودن پول های متعارف، و خطرات استفاده از آنها. نگرانی در مورد میزان ماندن ویروس در سطح سکه ها و اسکناس های معمولی، علاقه معاملات بدون پول را افزایش داده است. تأخیرها و هزینه های مربوط به انتقال وجوه متعارف نیز توجهات بیشتری را به خود جلب کرده است. اوضاع وقت بدتر می شود که می فهمیم 1.7 میلیارد بزرگسال در جهان هستند.که از بانک استفاده نمی کنند. در مواقع اقتصادی، این می تواند یک مسئله مهم باشد. بسیاری از این موضوعات را می توان حداقل از لحاظ تئوری با دارایی های رمزنگاری شده برطرف کرد.

مفسران مختلف مشاهده کرده اند که همه گیری، و واکنش بین المللی به آن، به طور قابل توجهی جهان را به سمت یک.اکوسیستم آنلاین از جمله معاملات مالی دیجیتال سوق داده است.

دفتر بازرسان ارز در ژوئیه سال 2020 نامه ای را منتشر کرد که در آن قوانینی را توضیح می دهد.که به بانک های ملی و انجمن های پس انداز فدرال، اجازه می دهد که خدمات نگهداری ارزهای رمزپایه را به مشتریان ارائه دهند. طبق گفته لائل برینارد، رئیس هیئت.مدیره سیستم فدرال رزرو، بانک فدرال به طور فعال در تلاش است.تا با توجه به ارزهای دیجیتال، بانک مرکزی را در مرکز تحقیق و توسعه نگه دارد.

از طرف دیگر، کمیسیون بورس و اوراق بهادار و وزارت دادگستری ایالات متحده،  همچنان به طور فعال الزامات ثبت قوانین اوراق بهادار فدرال را در فضای رمزنگاری اعمال می کنند.

 

کرونا و اقتصاد جهانی؛ چه باید کرد؟

در محیط متغیر و چالش برانگیزی به نام اپیدمی کرونا قرار داریم. تا حدی که در پی شیوع کرونا، هنور نتوانسته ایم.تاثیر آن بر اقتصاد را مهار کنیم. این یعنی دلایل متعددی برای تشویق راه حل های مبتنی بر بلاکچین، برای بسیاری از مشکلات فعلی ما وجود دارد.

از نگرانی در مورد تقلب در انتخابات گرفته تا مشکلات عدم موفقیت در سمت عرضه و عدم انعطاف.پذیری تا افزایش دسترسی به معاملات مالی پایدار و ایمن. دارایی های بلاکچین و رمزنگاری شده ظرفیت فوق العاده ای برای پاسخگویی به این نگرانی ها دارند. شاید زمان آن فرا رسیده است که سیاستمداران، بیشتر به.جای گسترش دامنه نظارتی خود، بر تشویق نوآوری مطلوب در فضا تمرکز کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.