کاردانو چیست؟

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
کاردانو چیست؟

اگر یکی از دنبال کنندگان بازار های مالی به خصوص ارز های دیجیتال باشید، حتما نام کاردانو را شنیده اید. ممکن است از خود بپرسید: کاردانو چیست و چرا ارز رمزنگاری شده آن یعنی ADA اینقدر محبوب شد؟ در این مقاله به معرفی کامل این ارز دیجیتال خواهیم پرداخت.


چگونه روی ارز های دیجیتال سرمایه گذاری کنیم؟؟

ما در آسیک بوتز، این کار را از دو طریق برای شما امکان پذیر کرده ایم.

جهت ورود به دنیای کریپتو کارنسی، روی لینک های زیر کلیک کنید.

روش اول: ربات تریدر سیلیکون          روش دوم: پلن های بدون ریسک


کاردانو چیست؟

کاردانو یک پلتفرم بلاکچین منبع باز و عمومی برای ساخت و اجرای قراردادهای هوشمند و سایر پروتکل های غیرمتمرکز است. این پلتفرم، توسط تیمی به رهبری چارلز هوسکینسون، از بنیانگذاران اتریوم ایجاد شده است.

گفته می شود کاردانو از فناوری لازم برای ایجاد امکانات جدید در شبکه غیرمتمرکز برای توده مردم برخوردار است. از جمله این ابزارها، قراردادهای هوشمند است که به کاربران امکان می دهد شرایط یا توافق نامه های خود را از طریق اتوماسیون کد اجرا کنند.

شبکه کاردانو در سال 2014 با چندین لایه راه اندازی شد. در حال حاضر، کاردانو ستلمنت لایر معاملات ADA را انجام می دهد و در همین حال، کاردانو کمپیوتیشن لایر، در نهایت قراردادهای هوشمند را مدیریت خواهد کرد.

در سال 2017، کاردانو ارز رمزنگاری شده بومی خود ADA را راه اندازی کرد. این نام به احترام ریاضیدان قرن نوزدهم، آدا لوولاس انتخاب شده است. همچنین، نام کاردانو، از یک پلیمر ایتالیایی به نام جرولامو کاردانو گرفته شده است. شاید جای تعجب باشد که این پروژه علی رغم نداشتن یک محصول کامل، محبوبیت قابل توجهی پیدا کرده است.

ارز دیجیتال ADA چیست؟

ADA، رمز رسمی و بومی شرکت کاردانو می باشد. این ارز رمزپایه در سال 2015 منتشر شد و حالا در سال 2021، از نظر ارزش بازار جزو 10 سکه برتر دنیای کریپتو کارنسی به شمار می رود.

ADA در طول مسیر خود، توجه و هیجان زیادی را پیرامون خود جمع آوری کرده است. همانطور که فناوری آن به سرعت پیشرفت می کند، گمانه زنی هایی وجود دارد که می تواند در ساخت یک اکوسیستم بزرگ بلاکچین با رقبایی مانند اتریوم، وارد رقابت شود.

تصور می شود افزایش محبوبیت Cardano به دلیل ضریب پایداری آن است که فقط 6 گیگاوات ساعت (GWh) انرژی مصرف می کند. این جنبه پایداری جذاب است، به ویژه هنگامی که شرکت های بزرگ به دلیل نگرانی های زیست محیطی از ارزهای رمزپایه دیگر دور می شوند.

الگوریتم اجماع یک بلاکچین، نحوه تأیید و امنیت معاملات در شبکه را تعیین می کند. Cardano از این نظر با بیت کوین متفاوت است. زیرا به جای الگوریتم اجماع اثبات کار که به استخراج منابع فشرده از رایانه های بسیار قدرتمند نیاز دارد، بستگی به اثبات سهام دارد. برخلاف الگوریتم اجماع اثبات در بیت کوین، Cardano برای تأیید معاملات در بلاکچین خود از گواهی سهام استفاده می کند.

دارندگان ADA می توانند توکن های خود را برای حق تأیید معاملات و کسب پاداش معاملات سهام خود قرار دهند. هوسکینسون تخمین می زند که کل سیستم کاردانو کمتر از 0.01٪ نسبت به شبکه بیت کوین، برق استفاده می کند و آن را به گزینه ای پایدارتر و سازگار با محیط زیست تبدیل می کند.

ADA در بیشتر صرافی های ارز رمزنگاری شده در دسترس است.

 

آینده کاردانو

همه ارزهای رمزپایه سرمایه گذاری بی ثباتی هستند. با وجود این، کاردانو تیم قدرتمندی را پشت سر خود دارد و در مدت زمان کوتاهی به موفقیت های زیادی رسیده است. ضربه مضاعفی که در اواسط ماه مه 2021 به ارزهای رمزپایه وارد شد منجر به شروع دوره کند بازیابی بسیاری از سکه ها شد. کاردانو اما نه تنها خود را حفظ کرد، بلکه در تایم فریم ماهانه، شاهد افزایش قابل توجه قیمت نیز بود.

در مقایسه با کاردانو، بیت کوین در همان بازه زمانی افت ارزش زیادی را تجربه کرد. در ماه می 2021، سکه ADA سومین ارز رمزنگاری شده بزرگ در جهان از نظر ارزش بازار بود.


این مطالب را از دست ندهید:

کاردانو قاتل اتریوم است. آیا این جمله حقیقت دارد؟

کاردانو یا پولکادوت؟ خرید کدام رمزارز سرمایه گذاری بهتری خواهد بود؟


کاردانو از داشتن ریشه ای چشمگیر و چشم انداز طولانی مدت برای بلاکچین و ارز رمزنگاری شده خود افتخار می کند. همچنین، بسیاری بر این باورند که کاردانو به دلیل عمق مشارکت هایی که با دولت ها و شرکت های بزرگ در سرتاسر جهان برقرار می کند، توانایی های زیادی دارد. این تیم به آرامی اما مطمئناً از نردبان کریپتو بالا می رود. زیرا اکنون یکی از برجسته ترین سیستم عامل های بلاکچین غیر از بیت کوین و اتریوم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.