کاردانو قاتل اتریوم است. آیا این جمله حقیقت دارد؟

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
کاردانو قاتل اتریوم است. آیا این جمله حقیقت دارد؟

کاردانو (ADA) و اتریوم (ETH) اشتراکات زیادی دارند. هر دو نوع ارزهای دیجیتالی هستند که به عنوان اکوسیستم قابل برنامه ریزی نیز عمل می کنند. این بدان معناست که سایر ارزها و برنامه های دیجیتال دیگر می توانند در شبکه های آنها ساخته شوند. اما چرا کاردانو قاتل اتریوم است؟


چگونه روی ارز های دیجیتال سرمایه گذاری کنیم؟؟

ما در آسیک بوتز، این کار را از دو طریق برای شما امکان پذیر کرده ایم.

جهت ورود به دنیای کریپتو کارنسی، روی لینک های زیر کلیک کنید.

روش اول: ربات تریدر سیلیکون          روش دوم: پلن های بدون ریسک


کاردانو قاتل اتریوم است. آیا این جمله حقیقت دارد؟

مسابقه کاردانو و اتریوم یک ماراتن است، نه دوی سرعت.

کاردانو (ADA) و اتریوم (ETH) اشتراکات زیادی دارند. هر دو نوع ارزهای دیجیتالی هستند که به عنوان اکوسیستم قابل برنامه ریزی نیز عمل می کنند. این بدان معناست که سایر ارزها و برنامه های دیجیتال دیگر می توانند در شبکه های آنها ساخته شوند.

این ارزهای رمزپایه هر دو به سمت خط پایان یکسانی حرکت می کنند. اما مسیرهای بسیار متفاوتی را به سوی آن طی می کنند.

 

رویکردهای مختلف

اصلی ترین شخص در اتریوم، ویتالیک بوترین است. کاردانو توسط چارلز هوسکینسون راه اندازی شد، وی همچنین بنیانگذار اتریوم نیز بود. هر دو نفر در صنعت ارزهای رمزپایه بسیار مورد احترام هستند.

اتریوم دو سال قبل از کاردانو راه اندازی شد. این شرکت همزمان با پیشرفت فن آوری خود، در حال انجام مراحل ارتقاء به اتریوم 2.0 (Eth2) است. در مقابل، هر قدمی که کاردانو برمی دارد توسط کارشناسان بررسی می شود. این آزمایش کامل به این معنی است که سرعت آن بسیار کندتر از اتریوم است.

کاردانو خود را بلاکچین نسل سوم می نامد. این برنامه می خواهد برخی از مقیاس پذیری و سایر مواردی را که اتریوم و بیت کوین (BTC) با آن روبرو هستند حل کند. به جای راه حل های لایه ای بالاتر از فناوری موجود، این فناوری از ابتدا شروع شده و یک بلاکچین کاملاً جدید ساخته است.

 

دو عامل مهم

دو مفهوم، بیانگر چالش های مختلفی هستند که اتریوم و کاردانو در حال حاضر با آن روبرو می باشند: قراردادهای هوشمند و اثبات سهام.

 

قراردادهای هوشمند

قراردادهای هوشمند قطعات کوچکی از کد خود اجرا هستند که در بلاکچین زندگی می کنند. بدون قراردادهای هوشمند، بلاکچین فقط می تواند معاملات را ثبت کند. اما با آنها می تواند معاملات را انجام دهد. به عنوان مثال، ممکن است بتوانید یک بیمه نامه هوشمند بگیرید که در صورت تحقق برخی شرایط، به طور خودکار پرداخت می شود.

قراردادهای هوشمند چاشنی مخفی NFT ها و اپلیکیشن های غیرمتمرکز (Dapps) هستند.

اتریوم برنده مسابقه قرارداد های هوشمند است. این شرکت نه تنها قراردادهای هوشمند را برای اولین بار فعال کرده است، بلکه بیش از 2800 برنامه غیرمتمرکز نیز از شبکه آن استفاده می کنند. طبق اطلاعات موجود، حدود 80٪ از Dapp ها در شبکه اتریوم کار می کنند.

در مقابل، کاردانو در حال آزمایش قابلیت های قرارداد هوشمند خود است و امیدوار است که آنها را به طور کامل در ماه آگوست راه اندازی کند.

 

اثبات سهام

بلاکچین ها بدون اینکه خیلی فنی شوند، پایگاه داده های پیچیده ای هستند که برای احراز هویت داده ها به شخص ثالثی احتیاج ندارند. آنها امنیت خود را حفظ می کنند. اما برای اینکه کار کنند، به یک فرآیند برای تأیید معاملات و اطمینان از اینکه کسی سعی در فریب سیستم ندارد، نیاز دارند.

بیت کوین و اتریوم این کار را از طریق سیستم استخراج به نام “اثبات کار” انجام می دهند. این امر اخیراً به دلیل مصرف زیاد انرژی مورد انتقاد قرار گرفته است. البته اگرچه از امنیت بسیار بالایی برخوردار است، اما سرعت آن نیز کندتر و گرانتر از سایر روشهای تأیید معاملات است.

اثبات سهام یک جایگزین محبوب برای اثبات کار است. میزان مصرف انرژی را محدود می کند و سریعتر و ارزان تر است.

کاردانو از همان ابتدا برای استفاده از اثبات سهام طراحی شده است. این یک رمزارز سازگار با محیط زیست است که از کسری از انرژی اتریوم و بیت کوین استفاده می کند و قادر به پردازش حدود 1 میلیون تراکنش در ثانیه است.

پس از راه اندازی، اتریوم 2.0 قادر خواهد بود 100000 تراکنش را در هر ثانیه پردازش کند و 99.95٪ انرژی کمتری نسبت به فعلی مصرف خواهد کرد. برای قرار دادن این سرعت معاملات، ویزا در هر ثانیه 1700 تراکنش را پردازش می کند.

 

آیا کاردانو می تواند اتریوم را پشت سر بگذارد؟

امسال برای مسابقه کاردانو-اتریوم سال بسیار مهمی است. کاردانو قصد دارد قراردادهای هوشمند را راه اندازی کند و اتریوم به مدل اثبات سهام منتقل خواهد شد. خیلی چیزها به این بستگی دارد که آیا هر دو می توانند بدون هیچ گونه مشکل فنی به اهدافشان برسند؟

مزیت اولین حرکت اتریوم را نمی توان بیش از حد بیان کرد. حتی اگر فناوری کاردانو در نهایت به برتری برسد، اگر مردم از آن استفاده نکنند معنای زیادی نخواهد داشت. کاردانو ممکن است با انجام یک بازی طولانی راحت باشد، اما حداقل تا سال 2025 به پایان نقشه راه فنی خود نخواهد رسید. چهار سال در صنعت در حال توسعه ارزهای رمزپایه بسیار طولانی است.

با این حال، اتریوم شلوغ است و در حال حاضر معاملات گران هستند. برخی از توسعه دهندگان به دلیل ازدحام شبکه از اتریوم دور شده اند. به خصوص که چندین بازیکن دیگر در بازار وجود دارند که از قبل قراردادهای هوشمند را فعال کرده اند. مدتی است که به روزرسانی اتریوم 2.0 در حال انجام است و تغییر در اثبات سهام کار آسانی نخواهد بود.

 

آیا واقعا کاردانو قاتل اتریوم است؟

کاردانو این توانایی را دارد که در نهایت از اتریوم پیشی بگیرد. این تفاوت بین بازسازی یا تعریض جاده موجود و ساخت یک بزرگراه کاملاً جدید است. اما هیچ دلیلی وجود ندارد که اتریوم و کاردانو نتوانند با هم زندگی کنند و حتی با یکدیگر کار کنند.

کاردانو روی روش هایی متمرکز شده است که بلاکچین می تواند مشکلات واقعی را در کشورهای در حال توسعه حل کند. اخیراً همکاری بزرگ کاردانو با وزارت آموزش و پرورش اتیوپی اعلام شده است. از طرف دیگر، اتریوم نگاه خود را به کاربردهای اقتصادی معطوف کرده است. به عنوان مثال، ویزا از شبکه اتریوم برای حل و فصل معاملات کریپتو استفاده می کند.

با چنین چشم اندازهای مختلف، این احتمال وجود دارد که هر دو به اکوسیستم های بلاکچین موفقی تبدیل شوند. اگر بازار راه حل های بلاکچین به رشد خود ادامه دهد، فضای کافی برای هر دوی آنها وجود خواهد داشت.

اگر به خرید اتریوم یا کاردانو فکر می کنید، لیست برترین صرافی های ارز های رمزنگاری شده را بررسی کنید. به یاد داشته باشید این سکه ها می توانند بسیار ناپایدار باشند. بنابراین با سرمایه ای که توانایی از دست دادن آن را ندارید وارد نشوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.