چرا در کریپتوکارنسی ضرر می کنیم؟ دلایل از دست دادن پول در بازار رمزارز ها

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
چرا در کریپتوکارنسی ضرر می کنیم؟ دلایل از دست دادن پول در بازار رمزارز ها

چقدر حس بدی دارد اینکه خانه و ماشین رویاییتان را تصور می کنید و کریپتوکارنسی را مسیر آسان و سریعی برای رسیدن به آنها تصور می کنید. اما ناگهان… واقعا چرا در کریپتوکارنسی ضرر می کنیم؟


چگونه روی ارز های دیجیتال سرمایه گذاری کنیم؟؟

ما در آسیک بوتز، این کار را از دو طریق برای شما امکان پذیر کرده ایم.

جهت ورود به دنیای کریپتو کارنسی، روی لینک های زیر کلیک کنید.

روش اول: ربات تریدر سیلیکون          روش دوم: پلن های بدون ریسک


چرا در کریپتوکارنسی ضرر می کنیم؟ دلایل از دست دادن پول در بازار رمزارز ها

حس بسیار بدی دارد زمین خوردن…

هر انسانی با روان سالم، زندگی مرفهی را می خواهد که در آن دستیابی به رویا ها و آرزوهایش آسان باشد یا حداقل امیدی به دست یافتن به آنها وجود داشته باشد. مهم ترین وسیله ای که این امید را فراهم می کند، قطعا پول است. خب، بازار رمزارز ها یکی از بازارهای مناسب و جذاب برای دستیابی به پول های بزرگ با سرمایه کم می باشد. اما آیا واقعا این چنین است؟

 

چند پاراگراف بحث علمی

در این مقاله به هیچ عنوان قصد ندارم که مسائل جامعه شناسانه را نقد یا تایید کنم؛ فقط حقایق موجود و اتفاقاتی که در جریان هستند را خواهم گفت. من یک محقق بازار های مالی هستم نه یک جامعه شناس؛ اما مطالبی را که بیان می کنم، برای درک 5 دلایلی که برایتان خواهم آورد لازم است. چرا که جامعه شناسی و روانشناسی بخش زیادی از رفتار بازار را تشکیل می دهد.

انسان ذاتا بلند پرواز است و سیری ناپذیری در پایین ترین لایه های شخصیت و سرشت انسان قرار گرفته. خانواده، جامعه، فرهنگ، رسانه، اساتید انگیزشی و قانون جذب، کتاب های موفقیت و امثالهم نیز با تزریق افکار و عقاید، سوخت بیشتری به این آتش اضافه می کنند.

همه ما امیال و آرزو های بزرگی در سر داریم. خانه و ماشین گران قیمت می خواهیم. دوست داریم از کار کردن پدر و مادر خود در ایام بزرگسالی جلوگیری کنیم و زندگی راحت و بی دغدغه ای را برایشان فراهم کنیم. همه ما دوست داریم خریدن یک پلی استیشن 5 برایمان به راحتی خریدن یک بستنی از سوپرمارکت باشد. سفرهای لاکچری، غذاهای خوب، روابط سطح بالا و… که البته هیچکدام آرزو نیستند؛ بلکه بر اساس هرم مازلو، نیاز های انسانی ما را تشکیل می دهند.

 

مکانیزم چیست؟

اینستاگرام را باز کرده ایم. در حال مرور استوری های سرگرم کننده هستیم که ناگهان در میان آنها، تبلیغی می بینیم که از ما می پرسد: “می خواهید راهی را به شما نشان دهم که در کمتر از یک سال به آرزو های خود برسید؟” وسوسه می شویم اما اعتماد نمی کنیم. در حال بالا و پایین کردن اکسپلورر هستیم که می بینیم بی بی سی پست گذاشته است:

گالری 1

همین کافیست تا کنجکاو شوید و به تخقیقات بیشتری بپردازید. اخبار و شبکه های اجتماعی مختلفی را دنبال می کنید. همه آنها خبر از سودآوری و رشد بیت کوین و سایر رمزارز ها می دهد. دوست و آشنا و فامیل که مسیری مانند شما را طی کرده اند، در دورهمی ها بیت کوین را نقل محفل کرده اند.

دوباره اینستاگرام را باز می کنید و دوباره با همان استوری تبلیغاتی مواجه می شود. اما اینبار اعتماد کرده اید. در نتیجه مبلغ هنگفتی را برای خرید دوره های آموزشی ای پرداخت می کنید که تنها منبع درآمد مدرسینشان، فروش همین فیلم های آموزشی است و آنها عملا از بازار سود خاصی نمی برند.

پی نوشت: مدرسین حرفه ای هم کم نیستند اما اکثر آنهایی که نام خود را مدرس بازار های مالی گذاشته اند، چیزی بیشتر از یک ادمین اینستاگرام نیستند. لطفا در کامنت ها از شخص خاصی نام نبرید.

خب حالا نظام سرمایه داری با کنترل رسانه و مدرسین با هدف سودجویی، سرابی را به شما نشان داده اند تا با لبی تشنه به سوی آن بدوید. با سخنان انگیزشی که در رسانه ها می شنوید و اطمینانی که مدرسین در مقدمه دوره هایشان به شما داده اند، مطمئن هستید که به رویا های خود رسیده اید!!!!

گالری 2

با چنین خاطر جمعی، شما بدون اینکه واقعا تحلیل را یادگرفته باشید، بر احساسات خود مسلط باشید و بازار را شناخته باشید، شروع به خرید رمزارز می کنید. اگر قصد هولد کردن دارید، شب می خوابید و صبح بیدار می شوید و می بینید از 1000 دلارتان فقط 200 دلار مانده. یا مثلا می خواهید نوسان گیری کنید. تا میتوانید لوریج را به راست می کشید و مارجین را بالا می برید. در کمتر از 10 ثانیه 1000 دلارتان لیکوئید می شود.

تبریک می گویم. شما پول خود را تقدیم گرگ های بازار یا مدیران صرافی ها کردید.

تازه من فقط افرادی را گفتم که از طریق آموزش دیدن و به صورت منطقی اقدام می کنند. هیچ کاری به آنهایی که با شعار “یا بخت و یا اقبال” یا حتی بر اساس سیگنال های تلگرامی وارد بازار می شوند ندارم. خدا عاقبت آنها را به خیر کند!! البته منکر این موضوع نمی شوم که عده ای از همین طریق هم سود کرده اند. اما اگر شما جزو آن دسته بودید یا مطمئن بودید که ضرر نخواهید کرد، در حال مطالعه این مقاله نبودید.

 

پس چه کار کنیم؟

یکی از مهمترین دارایی های قابل معامله امروز کریپتوکارنسی است. حتی اگر چند سال پیش با این اصطلاح آشنا نبودید، من کاملاً مطمئن هستم که برخی از موارد را درباره آن می دانید یا شنیده اید. چرا وقتی در تجارت کریپتو سرمایه گذاری می کنید، ضرر می کنید؟ ممکن است به راحتی پول خود را از دست بدهید؛ ممکن است در صحنه تجارت کریپتو باشید یا نباشید. اما چالش اصلی این است که چگونه مردم به طور کلی آن را مدیریت کنند.

بازار کریپتوکارنسی، بازار پر سود و جذابی است. این بازار می تواند شما را به آرزو ها و خواسته هایتان برساند. اما به شرطها و شروطها. اولین شرط این است که آموزش معتبر و و امتحان پس داده ببینید. مطمئن شوید مدرس، خود در بازار مشغول است و در حال سودآوری می باشد. شرط دوم این است که هیجانات خود را کنترل کنید. شرط سوم، خواندن ادامه این مقاله است.

معاملات کریپتو اگر درست انجام شود، امروزه یکی از بهترین روش های “پولسازی” است. برای جلوگیری از شکست، من 5 دلیل شکست خوردن را برای شما نوشته ام که باید به آنها توجه کنید.

 

5 دلیل که چرا در کریپتوکارنسی ضرر می کنیم

 

1- توجه بیش از حد به شبکه های اجتماعی

رسانه های اجتماعی به سیستم عامل های ارتباطی تبدیل شده اند که رسانه های سنتی را منسوخ کرده اند. به طور طبیعی، بازاریابی همیشه از طریق این کانال ها انجام می شود تا با ترافیک شاهراه اطلاعات فعلی، مطابقت داشته باشد. خرید کوین با رعایت “نکاتی” که توسط افرادی که سعی در فروش کوین های خود دارند بیان می شود، خیلی بد است.

به عبارت دیگر، هرکسی می تواند بگوید که “کوین من از مال شما بهتر است، بخرید قبل از اینکه بیشتر مورد توجه قرار گیرد و قیمت آن افزایش پیدا کند”. آنچه آنها در تلاشند انجام دهند ایجاد “اعتیاد” جعلی است که می تواند در نهایت فاجعه باشد. همیشه تحقیقات شخصی خود را انجام دهید (DYOR) و از رسانه های اجتماعی دور باشید. زیرا این مورد با بررسی های قصد و غرض دار پر شده است. کمی بالاتر، توضیحات مفصلی دادم.

 

2- فومو (ترس از دست دادن)

مدت طولانی ای است که قطار بیت کوین مردم را دچار تردید می کند که کدام یک از آلت کوین ها ستاره بزرگ بعدی است. فومو یا “ترس از دست دادن” چیزی است که امروزه اکثر مردم هر لحظه آن را احساس می کنند! همانطور که همه ما می دانیم، BTC تا ارتفاعاتی بالا رفته و قله هایی را فتح کرده است که هیچ سرمایه گذاری حتی در خواب هم نمی دید.

بسیاری از مردم را مات و مبهوت هستند که چرا زودتر BTC را خریداری نکرده اند. ترس از اینکه دوباره همچین فرصتی را از دست بدهید، هنگامی افزایش می یابد که افزایش قیمت کوین باعث می شود مردم، در زمان نامناسب (وقتی قیمت بالا است) خرید کنند.

 

3- ترید بدون استراتژی

اینکه بدون استراتژی وارد بازار های مالی شوید، مانند این است که در پشت بام هتل اسپیناس باشید، چشم های خود را ببندید و رو به جلو حرکت کنید. به طور قطع زنده نخواهید ماند!! چند تا استراتژی معرفی می کنم.

شما را به جان عزیزانتان در مورد آنها بیشتر تحقیق کنید!!

هودل: اگر درست انجام شود می تواند سودآور باشد. وقتی قیمت پایین است خرید کنید و سوار جریان شوید تا زمانی که احساس کنید دیگر درآمد ندارید. مثل این است که سوار موشک در حال ارتفاع گرفتن باشید و قبل از آنکه توان ارتفاع آن گیری آن تمام شده و نوک آن به سمت زمین برگردد، با چتر نجات بیرون بپرید.

خرید در کف: یکی از قدیمی ترین استراتژی های تاریخ، خرید هنگام کاهش قیمت دارایی است. خرید در یک نقطه خاص که قیمت کم است.تقریباً بلافاصله به معنای درآمد است در زمانی که قیمت دوباره بالا می رود! برای بررسی اینکه آیا نقطه مورد نظر واقعا کف قیمت است یا نه، لطفا مطمئن شوید که از تمام نمودارهای موجود که در اختیار شماست برای خریدهای دقیق تر استفاده می کنید.

کپی ترید: کپی ترید چیزی است که یک تریدر تازه کار باید آن را فرا گیر و به عنوان الگویی استفاده مورد استفاده قرار داد که مهارت های خود را با آن مقایسه می کند. امروزه سرویس هایی وجود دارند که کپی ترید را فراهم می کنند. کپی ترید به شما اجازه می دهد تا معاملات تریدر های با تجربه را کپی کند. لطفاً بخاطر داشته باشید که شما از معاملات “خدایان ترید” که قرار نیست هیچ اشتباهی مرتکب شوند، کپی نمی کنید. آنها نیز انسان هستند!

استاپ-لیمیت: آپشنی است که می تواند در هنگام ترید بسیار مورد استفاده قرار گیرد و احتمالاً یکی از رایج ترین آپشن ها تا به امروز است! در استاپ-لیمیت، شما دو نقطه را تعیین می کنید. نقطه اول که استاپ نام دارد، حد ضرر است. شما به سیستم عامل دستور می دهید که وقتی قیمت دارایی شما تا قیمت X پایین آمد، آن را بفروشد (استاپ لاس-Stop loss). نقطه دوم لیمیت نام دارد که با آن به پلتفرم دستور می دهید وقتی قیمت دارایی شما تا نقطه X بالا رفت، از طمع پرهیز کرده و دارایی را بفروشد (سیو سود-Take profit).

 

4- هودل غیر منطقی

هودل یا “برای زندگی عزیز، نگهداری کنید” اصطلاحی است که در جامعه BTC برای افرادی استفاده می شود که با وجود افت قیمت بازار، توکن های خود را به امید بهبود شرایط در آینده، نگهداری می کنند. امروزه اکثر وب سایت های صزافی و بازرگانی دارای آپشن “توقف ضرر یا استاپ لاس” هستند که در آن شما قادر خواهید بود با تنظیم یک “حباب ایمن”، از دست دادن دارایی خود را کنترل کنید.

این آپشن ضرر شما را زود متوقف کرده و شما را به فراموشی نمی کشاند. نگه داشتن یک کوین در مواقع سخت می تواند تا زمانی انجام شود.که ارزش آنچنانی را از دست نداده باشید. اما اگر کوین را با قیمت بالایی خریداری کردید و پایین آمد، بهتر است آن را رها کنید.و دست نگه دارید تا از ضرر بیشتر اجتناب شود.

همانطور که گفته شد، هودل فقط در صورتی که صحیح انجام شود و کوین را با قیمت ارزان تری از آنچه.در حال حاضر تحمل می کنید خریداری کرده باشید، می تواند سودآور باشد.

 

5- لوریج (اهرم)

مارجین و لوریج، در صورت عدم استفاده صحیح می تواند نابودتان کند. معاملات مارجین چگونه کار می کند؟ به عنوان مثال، اگر با اهرم 1:20 معامله.می کنید در صورت افزایش 2 دلار در قیمت، 40 دلار درآمد کسب خواهید کرد. اما اگر سرمایه گذاری شما ضرر کند و 2 دلار پایین بیاید، 40 دلار نیز از دست می دهید. ترید با لوریج همیشه به صورت نسبت بیان می شود. با استفاده از اهرم 1:20، فقط با 1 دلار سرمایه گذاری اولیه می توانید.دارایی های 20 دلاری را خریداری کنید.

  • مشهورترین جمله در دنیای معاملات این است:

“هرگز بیش از توانایی خود سوخت ندهید.”

وقتی در مارجین یا لوریج ضرر می کنید استفاده از آن را ادامه ندهید. زیرا از قبل بدهکار هستید و نمی توانید بیشتر از این در بدهی فرو روید. به عبارت دیگر، هرچه میزان اهرم بالاتر باشد، درآمد بالقوه آن نیز بیشتر، اما ریسک موجود نیز بیشتر است. استفاده از معاملات اهرم فقط برای معامله گران پیشرفته ای است که می دانند بازار کریپتو چقدر بی ثبات است. اگر به توانایی های معاملاتی خود اطمینان ندارید، لطفا سمت مارجین و لوریج نروید.

حالا فهمیدید که چرا در کریپتو کارنسی ضرر می کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *