کریپتوکارنسی در استرالیا؛ چراغ سبز قانون‌گذاران به ETF های بیت کوین و اتریوم

Shape Image One
Shape Image One
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
 Shape Image Four
کریپتوکارنسی در استرالیا؛ چراغ سبز قانون‌گذاران به ETF های بیت کوین و اتریوم

سرمایه گذاران کریپتوکارنسی در استرالیا، با خبرهای خوبی مواجه هستند. کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه گذاری استرالیا (ASIC) موافقت خود را به سرمایه گذاران جهت عرضه، خرید و تجارت بیت کوین و اتریوم در بازار سهام سنتی را داد.


چگونه روی ارز های دیجیتال سرمایه گذاری کنیم؟؟

ما در آسیک بوتز، این کار را از دو طریق برای شما امکان پذیر کرده ایم.

جهت ورود به دنیای کریپتو کارنسی، روی لینک های زیر کلیک کنید.

روش اول: ربات تریدر سیلیکون          روش دوم: پلن های بدون ریسک


کریپتوکارنسی در استرالیا؛ چراغ سبز قانون‌گذاران به ETF های بیت کوین و اتریوم

سرمایه گذاران کریپتوکارنسی در استرالیا، با خبرهای خوبی مواجه هستند. کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه گذاری استرالیا (ASIC) موافقت خود را به سرمایه گذاران جهت عرضه، خرید و تجارت بیت کوین و اتریوم در بازار سهام سنتی را داد. این اجازه، پس از آن صورت می‌گیرد که رگولاتور استرالیایی به ETF های بیت کوین و اتریوم چراغ سبز نشان داد.

 

فهرست دستورالعمل ها

کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه‌گذاری استرالیا، روز جمعه مجموعه‌ای از دستورالعمل‌ها را در رابطه با الزامات مربوط به محصولات قابل معامله در مبادلات کریپتوکارنسی در استرالیا منتشر کرد. دستورالعمل‌هایی که به صندوق‌های سرمایه‌گذاری اجازه می‌دهد ETF‌های متصل به ارزهای دیجیتال را به مشتریان خود ارائه دهند. این موضوع، به سرمایه گذاران این امکان را می‌دهد تا در معرض مستقیم ارزهای دیجیتال قرار بگیرند.

تصمیم ASIC برای تایید ETFها، پس از یک سری بحث و گفتگو بین قانون‌گذاران مختلف کشور در مورد مقررات مربوط به محصولات قابل معامله در بورس (ETP) در کلاس دارایی‌های دیجیتال اتخاذ شد.

تصمیم کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه گذاری استرالیا برای تایید ETF ها، این کشور را به یکی از اولین رگولاتورهایی تبدیل می‌کند که ETF های نقطه‌ای را برای ارزهای دیجیتال تایید می‌کند. کتی آرمور، کمیسیونر ASIC اظهار داشت، در حالی که دارایی‌های دیجیتال دارای ویژگی‌های منحصر به فرد خاصی هستند، خطرات خاصی نیز دارند که ناشران و اپراتورهای بازار باید در نظر بگیرند تا دارایی‌های کریپتو الزامات نظارتی خاصی را برآورده کنند.

«روش‌های خوبی که منتشر کردیم، نمونه‌های عملی از نحوه انجام این تعهدات را ارائه می‌دهد، به گونه‌ای که حمایت از سرمایه‌گذاران و بازارهای منصفانه، منظم و شفاف استرالیا را حفظ می‌کند.»

 

سرمایه گذاران سنتی به کریپتو دسترسی پیدا می‌کنند

با تایید ETFهای بیت کوین و اتریوم، سرمایه گذاران سنتی بالاخره یک ETF برای ردیابی قیمت ارزهای دیجیتال اصلی دارند که به آنها امکان می‌دهد در معرض بخش کریپتو قرار بگیرند. ETF معاملات آتی بیت‌کوین، هفته گذشته پس از تایید کمیسیون بورس و اوراق بهادار در ایالات متحده راه‌اندازی شد. ASIC مدتی است که در حال بررسی تصویب وجوه مشابه است. این اتفاق با اعلامیه امروز و تنها چند هفته پس از آن که سناتور لیبرال اندرو.براگ بسته اصلاحات ارز دیجیتال را در پارلمان ارائه کرد، عملی شد.

تاییدیه ASIC، دومین تاییدیه مهم دارایی های رمزنگاری شده در ماه جاری است که اولین مورد آن راه اندازی سه ETF.فیوچر بیت کوین در ایالات متحده پس از کسب تایید از SEC است. کانادا نیز در فوریه 2021 سه ETF بیت کوین را برای معامله در بورس اوراق بهادار تورنتو تأیید کرد. این تأییدیه ها شامل ETF بیت کوین هدف، ETF بیت کوین تکامل و CI Galaxy Digital است.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار برزیل (CVM) نیز همچنین تاییدیه QR Capital را برای ETFهای بیت کوین.خود صادر کرد و این صندوق در ماه ژوئن، معاملات خود را در بورس اوراق بهادار برزیل آغاز کرد. این اولین ETF اعلام شده در آمریکای لاتین بود.

 

محرک رشد فوق العاده

راه اندازی ETF بیت کوین و ETF آتی بیت کوین، منجر به افزایش رشد در فضای ارزهای دیجیتال شده است. ETFها به افزایش پذیرش سازمانی در سه ماهه اول سال 2021 کمک کرده و بیت کوین را به بالاترین حد خود رسانده‌اند.

صندوق بیت کوین ProShares در آمریکا، دومین ETF پرمعامله در تاریخ شده و همچنین سریع ترین ETF برای ثبت یک میلیارد دلار در دارایی های تحت مدیریت (AUM) شد. بالاترین رکورد جدید بیت کوین نیز به لطف انتظارات زیاد در مورد راه اندازی ETFهای بیت کوین به دست آمد. استرالیا به دنبال ارائه مدلی برای گسترش بخش ETF خود به کانادا است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.